Rezonans magnetyczny

Hasiok.

Rezonans magnetyczny

przez Margaryna9 09 mar 2009, 23:15
Przeczytałem o tym badaniu ze moze wykryc nieprawidlowosci w mozgu. Mialem 4 razy robione badanie eeg i raz tomografie komputerowa bez kontrastu wszystko bylo okej. Czy oplaca sie robicx to badanie czy moze cos na nim wyjsc jesli wszystkie innne badania bylky okej
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Rezonans magnetyczny

przez Katarzynka35 10 mar 2009, 00:02
Witaj!
z tego co wiem, to rezonans dokladniej pokazuje zminy w mózgu - z pewnościa jest dokladniejszy niz tomograf w wykrywaniu np. stwardnienia rozsianego, Malformacji Arnolda Chiarego, czy jakis chorób zw. z mieliną.. Na rezonansie widać też lepiej istoty białe i szare mózgu, gdzie z kolei moga wyjśc jakieś zmiany zw. z niedotlenieniem mozgu (wylew, niedokrwienie czy padaczka)
tyle co wiem... a chyba musi być lepszy skoro w Poznaniu tomografię można zrobić za 300 zł. a rezonans za 600 zł., więc musi - teoretycznie - być dokladniejszy
a jakie masz objawy???
pozdr.
Katarzynka35

przez LSDisland 10 mar 2009, 11:42
Miałem robiony MR głowy, wszystko bardzo dokładnie widać, bardzo dobre badanie, 1000x lepsze od TK.
Jedyny minus to czas oczekiwania na to badanie, bo wynosi ok. pół roku.

Ale jest sposób, aby skrócić czas oczekiwania.
Otóż musisz poprosić lekarza który da Ci skierowanie, aby napisał na skierowaniu PILNE!
Nie wiem skąd jesteś, ale w Zabrzu w pracowni voxela, jeśli masz na skierowaniu napisane PILNE to czekasz tylko 2 tygodnie. :)
Wolny od leków?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kaska22 10 mar 2009, 16:25
Witam Cię Margaryno :) Czytałam że rezonans jest o wiele dokładniejszy,tak jak Ci napisała Katarzynka więc jeśli tylko masz jakieś wątpliwości to zrób sobie to badanie,będziesz miała pewność.Ja miałam tydzień temu i jest bardzo zadowolona,badanie nie trwało długo i nie jest aż tak nieprzyjemne jak niektórzy piszą.
Kaska22

przez Margaryna9 10 mar 2009, 19:21
Jestem masło nie margaryna.
Jak byłem mały to w szpitalu podczas wysokiej gorączki zrobiłem sie cały blady. Lekarka odrazu zrobiła mi sztuczne odychanie bez masazu serca i obłożyła morkymi recznikami szybko mi przeszło , ten stan wysztywienia trwał napewno poniżej minuty.
Czy mogło dojsc do niedotlenienia mozgu ? I czy takie niedotlenienie wyszło by na eeg albo na tomografie.
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Sortuj wg