Śmiertelne choroby wywołane przez EFECTIN

Hasiok.

Re: Śmiertelne choroby wywołane przez EFECTIN

przez Shadowmere 19 lis 2010, 16:12
Niestety nie...
Po seroxacie też jest multum skarg...ehh..
Shadowmere

przez kasia000 19 lis 2010, 16:24
jakich?tzn,że maja po nim stwardnienie rozsiane??
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez hanca84 19 lis 2010, 17:54
Nie mam diagnozy, ze to SM tylko obraz mózgu taki jak przy SM. W przyszłym tyg. idę do lekarza. A czy to od Efectinu to pewnie nigdy się nie dowiem.
"Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie zabraknie...
Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nnn 19 lis 2010, 20:50
nie straszcie ludzi że te leki są takie złe. Jak wam nie pasują to ich nie bierzcie.
nnn

przez Jednakowoż 19 lis 2010, 21:05
Peem tak - wolę umrzeć koło trzydziestki, niż żyć sto lat w czarnej dupie.

Dziękuję za uwagę.

przez Korba 19 lis 2010, 21:08
Sorry, ale wg mnie to bzdura.

PS. Brałam wenlafaksynę ponad półtora roku. Citabax kilka ładnych miesięcy. Czas do neurologa!
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez kasia000 20 lis 2010, 09:28
K U R W A jak tu być zdrowym ...faktycznie czas uciekać z tego forum
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez linka 20 lis 2010, 10:02
kasia000 napisał(a): czas uciekać z tego forum

:lol: przebywanie tu ani nikogo nie wyleczy ani nie pogorszy jego stanu.....uciekać nie trzeba.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 20 lis 2010, 11:08
Sam temat jest wogole bez sensu i nakrèca niepotrzebnie tylko ludzi,ktorym brak wiary w siebie i w farmakoterapiè.
Ponadto,pierszy raz slyszè,zeby jakikolwiek lek antydepresyjny powodowal smiertelne choroby,w tym sm i inne dziadostwa.Ludziska!!Wiècej dystansu i nie wczytywac siè za bardzo w ulotki z lekow.
Owszem moze siè zdarzyc,jedna osoba na milion,ktora zeszla z tego swiata,ale to siè zdarza nawet po aspirynie,czy paracetamolu.
Tu gdzie mieszkam,Efectin jest szeroko stosowany,slèdzè wszelkie informacje na tutejszych forach na temat lekow,i nie wyczytalam,zadnej informacji na temat chorob smiertelnych wywolanych tym lekiem, ani zadnym z tej samej grupy. ;)
wovacuum

przez Anna R. 20 lis 2010, 11:54
brak uczuć napisał(a):Mi prawdoppodobnie wlasnie po citabaxie zanikly uczucia i seksualnosć. Prawdopodobnie mam PSSD. Mam anhedonię, pędzę życie prawie rośliny, prawie nie wychodzę z domu, a 2 late temu zanim zażyłam citabax byłam obiecującym inzynierem z zaczętym doktoratem. Nie mam dowodów, że to poe leku, ale czytalam duzo historii podobnej do mojej po lekach SSRI. Straciłam uczucia, rozpadł mi sie związek. nic mi sie nie chce (bo jak bez emocji), nie bylam w stanie chodzic do pracy...to jest prawdziwa historia..tez jestem w jakim s sensie kaleką. Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, jestem poważnym czlowiekiem, ale też uważam, że to straszne,ze na byle gorszy nastrój zapisuje się antydepresanty. A lekarze potem dostają od firm farmaceutycznych drogie prezenty i wczasy w Egipcie...to woła o pomstę do Nieba.
Kaleka, a co Tobie dokładnie uszkodził citabax? Bo nie zrozumialam. Ja mam dopiero 30 lat i życie mi się zawalilo. Obecnie przebywam w szpitalu i wróżą mi tu, ze skonczę w DPS...ale chyba nie da się wytocyc propcesu firmie famracutycznej, bo jak udowodnię, że to po leku mam PSSD i zanik uczuć? Zawsze mogą pwiedziec, ze to wskutek choroby.

Anhedonia i zanik libido mogą świadczyć o nawrocie choroby po zbyt szybkim odstawieniu leków. Niektórzy muszą brać je dłużej niż dwa lata.
A tak nawiasem mówiąc to SSRI wywołują rzecz jasna dysfunkcje seksualne i będąc w związku trzeba pomyśleć o antydepresantach z innej grupy, bo wybór mamy wielki.

Co do Efectinu, to tez nie słyszałam, aby powodował nieuleczalne choroby. Jest ogólnie dobry na napęd (oczywiscie nie u wszystkich), ale skutki uboczne mnie wykończyły. To moim zdaniem lek zbyt hardcorowy, źle działający na natręctwa i mogący wywoływać lub pogarszać istniejącą już bezsenność. Jego skuteczność jest jednak spora i pomaga wielu chorym powrócić do normalności. Tak wiec bez paniki, przeżyjemy ;)
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Shadowmere 20 lis 2010, 12:23
To moim zdaniem lek zbyt hardcorowy

Mialam identyczne odczucia.

Jego skuteczność jest jednak spora i pomaga wielu chorym powrócić do normalności

Zgadza się.
Nie każdemu pomoże jednak to samo... :smile:

Temat faktycznie moglby wyladowac w koszu.Mnie przestraszyl i od dzisiaj tu nie zaglądam. :hide:
Shadowmere

przez RafQ 20 lis 2010, 15:23
Dajcie sobie spokój z tym straszeniem innych.Poczytajcie trochę na forach zagranicznych ale tylko poważne tematy a nie plotkarstwo które dostarcza nam "Fakt" czy inne tego typu gówniane gazety.
A może wogóle nie bierzmy leków?Pozostawmy np. schizofreników beż żadnej pomocy skazując ich na wieczne cierpienie i wróćmy do korzeni czyli elektrowstrząsów oraz lobotomii?
Przynajmniej nie umarliby na ŚMIERTELNE CHOROBY spowodowane przez antydepresanty ;) .

Zastanówcię się zanim coś takiego napiszecie.Ja mam na takie posty wyj..ane ale są tu ludzie wrażliwi,którzy mogą sie przestraszyć i wpaść w jeszcze większy dołek niż ten w którym są obecnie.
RafQ

przez magic 20 lis 2010, 15:48
w niemczech ponoć zakaz jest dawania leków czy coś na zaburzenia emojonalne bo właśnie pół narodu bierze to...i bezno też uspokajacze uzależniające...ponoć benzo miał być tylko wydawany podczas operacji czy li przed zabiegiem...a nie tak sobie bo ktoś nerwowy...ale wiadomo nieraz sie nie da bez tabletki wytrzymać...niewiem co do leków powiinni zrobić jakas weryfikacje bo niby sa grupy ale na każdego inaczej działaja i trzeba próbować ,próbowac...innej metody nie ma choć dr amen i badanie spect twierdzi ze łątwiej dobrac leki po tym no ale to melodia przyszłości...bo leki można by brac tylko kurcze czemu one tak mieszają wciaż za dużo skutkó ubocznych itp moim zdaniem...czyli naprawde....ch.....leczą
magic

przez RafQ 20 lis 2010, 15:56
Oczywiście lekkie przypadki zaburzeń nastroju czy depresji powinny być leczone w pierwszym rzucie psychoterapią.Ale co z osobami,które są w głębszym stanie depresyjnym,cierpią na derealizacje/depersonalicje lub mają objawy psychotyczne?
Mam 28 lat i gdyby nie leki na 99% zakończył bym swój zywot w wieku 23.Nie spierd.lą mi mózgu bardziej niż zrobiła to choroba a co do przyszłości...nie wiem co będzie.Dzięki lekom przedłużyłem swoją marną egzystencję już o dobre kilka lat więc rachunek jest prosty i łatwo mozna wyciągnąć wnioski.
RafQ

Sortuj wg