Czy ktoś z Was stawał na komisję?

Hasiok.

Czy ktoś z Was stawał na komisję?

przez aldara.35 05 wrz 2008, 15:33
Ostatnio lekarz leczacy mojego kolegę na nerwice lękowa,cięzką agorafobie,fobie społeczną ,zaproponowal mu aby ten stanął na komisji o przyznanie stopnia niepełnosprawnosci.Czy to ma sens w takich przypadkach?Przeciez zadnych finansowych korzyści nie będzie mial.Chyba ze taka grupa pozwoli znależc zatrudnienie w jakichś bardziej sprzyjających warunkach,lub moze pracodawcy mają jakieś ulgi zatrudniając osoby z grupą???

Re: Czy ktoś z Was stawał na komisję?

przez my_cha2 06 wrz 2008, 00:40
Hej!
Ja mam zaburzenia lękowe od 3 lat , teraz będę szła do szpitala na Sobieskiego - jak poczekam na liście oczekujących... :/
ale do rzeczy ..
staram się dostać rentę ponieważ nie wychodze sama z domu , tylko z psem przed klatke i wracam, nie pracuje , przerwałam nauke .
Wzięłam więc cała historie choroby od psychiatry psychologów psychoterpaetów , wszędzie gdzie chodziłam i pojechałam do zusu złożyć o rente sopcjalną..
od roku z nimi walcze
byłam na 2 komisjach lekarskich w zus-ie, które stwierdziły ,że jestem w połowie niezdolna do pracy , co niekwalifikuje mnie do renty ... :/ wkurzyłam się strasznie i po raz 3 złożyłam apelację już tym razem do sądu
16 mam sprawe .. i mam nadzieję ,że w końcu z Nimi wygram .. :/

przez aldara.35 06 wrz 2008, 09:00
Z całego serca Ci zycze abys uzyskala ta rente.Wiem co przezywasz bo mam to samo.Tez zastanawiam sie czy swojego terapeute o takie skier na komisje nie poprosic,ale widze ze cięzko coś uzyskac.Ale samą grupę dostałas? A ten moj znajomy to chyba do Zusu nie staje tylko jakos inaczej to nazwal,a moze mi sie pomyliło.....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez my_cha2 06 wrz 2008, 12:31
nic nie dostałam jak narazier , żadnej grupy , teraz sie okaże co sąd zadecyduje.
Bardzo trudno jest udowodnić ,że ktos choruje na cos takiego , ale jak mam tyle papierów to naprawde przeginają.
A jeżeli chodzi o skierowanie, nie potrzebuje twój znajomy niczego takiego , samo zaświadczenie wystarczy od psychiatry ze jest sie chorym jakie leki itp , podanie samemu się składa

przez aldara.35 06 wrz 2008, 13:53
No tak,miałam na myśli to zaswiadczenie.On bardzo dlugo choruje i lekarz sam mu to zaproponowal.A Tobie mimo calej dokumentacji nie przyznano nawet tymczasowego stopnia?Dziwne to wszystko.Przeciez skoro lekarz Cię leczy to znaczy ze jestes chora a chory nie moze pracowac.

przez nanom1 06 wrz 2008, 14:14
Ja miałem stawać na komisje ,ale w oststniej chwili zrezygnowałem ,bo boję sie ,że mogę stracić prawo jazdy (a nóż ,widelec będa o to pytać-czy posiadam).''Jak to pan chory a prowadzi samochód?'' itp.Nie wiem czy mają takie uprawnienia nawet?(aby odebrać),ale wolę nie ryzykować :-|

przez aldara.35 06 wrz 2008, 14:27
E tam,zawsze mogłbys powiedziec ze nie masz prawka :mrgreen:

przez Misiek 06 wrz 2008, 15:21
Są takie naklejki z wózkiem na szybe... i jeżdżą inwalidzi też...

przez my_cha2 06 wrz 2008, 22:13
nie pytaja o prawojazdy , tylko czy wychodzisz z domu , jak to robisz ? czy sam z kims i czym , nie musisz mowic ze masz prawojazdy . po za tym zus nie ma takich uprawnien.
Jezeli nawet by zapytali i cos sie wtracali , powiesz ze nie przyszedles na komisje lekarska w sprawie prawa jazdy tylko o rente socjalna.

Nie , nie dali mi ,żadnego stopnia. stwierdzili , że taka renta przysługuje osobie całkowicie niezdolnej do pracy , a ja jestem tylko częściowo.

Na drugiej komisji zrobiłam awanture , jak uslyszalam werdykt lekarek (3 bykly , internista psychiatra i psycholog)
stwierdziły ze mi nei dadza bo jestem sprawna do pracy , to powiedzialam , owszem jestem zdolna do pracy ale jak mam do cholery dojsc czy dojechac do tej pracy .
i się zapytałam czy osobie bez jednej reki tez by nie dali rety , bo ma jeszcze druga reke sprawna ?

na to lekareczka stwierdzila ze jak mi nie pasuje ich werdykt to moge zlozyc apelacje sondowa i nie bedzie odpowiedac na takie pytania, one dala tka decyzje i tyle.

wiec wkurzona napisalam apelacje i teraz 16 wrzesnia mam sie stawic na rozprawe w sadzie. teraz ma dodatkowy atut ze jestem zgloszona do szpitala.

przez aldara.35 06 wrz 2008, 22:38
Bardzo dobrze!Uwazam ze powinnaś walczyć do konca.Z resztą na tym forum była osoba ktora miała rente na to schorzenie ,dostawala ją o ile sie nie myle 3 lata.

przez my_cha2 06 wrz 2008, 23:39
no zobaczymy co na to wszytsko powie sąd , dobrze by bylo gdybym miala jakiegos prawnika ale jak walcze o rente to chyba jasne ze nie mam kasy na takie rarytasy ...

mam nadzieje ze bedzie wszytsko dobrze ..

przez aldara.35 07 wrz 2008, 09:09
Są adwokaci z tzw.Urzędu,piszesz podanie do sądu o przyznanie adwokata z Urzędu i wtedy on Cie reprezentuje za darmo.Ale nie wiem czy to jest praktykowane jesli chodzi o takie rentowe sprawy.Ale moze....zawsze mozesz zadzwonic do sądu i zapytac.

przez my_cha2 07 wrz 2008, 21:40
i pewnie tak zrobie , ale nie wiadomo jak dlugo beda czekac z tym podaniem na wyznaczenie , wiesz to juz 16 wrzesnia dydydydyd :)

przez Mahadevi 10 wrz 2008, 17:13
Mycho i ja trzymam kciuki za Ciebie! Powinni przyznawać nam rentę, skąd mogą wiedzieć czy podczas pracy nasz stan się nie pogorszy !
Pozdrawiam
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

Sortuj wg