Widzieliście te zdjęcia?

Hasiok.

Re: Widzieliście te zdjęcia?

przez eligojot 16 sie 2008, 15:46
Filomatka, bierz leki i będzie dobrze. Po to one są.

Ludzie, z urojeniami się nie dyskutuje, urojeń nie leczy się rozmową tylko lekami.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez alepysiak5 16 sie 2008, 17:53
najbardziej przeraza mnie fakt ze filmomatka kiedys pisala w topicu "Strach przed schizofrenią"... ja już nic nie wiem, mowicie ze ten kto sie boi choroby psychicznej to nigdy nie zachoruje a tutaj masz... bez sensu to wszystko. i jak tu sie nie bac schizofreni? to jest chore;(

przez eligojot 16 sie 2008, 17:58
Niestety nie pamiętałem autorki postu stamtąd, bo po prostu tamten temat mnie nie interesuje, ale charakterystyczny był styl wypowiedzi. Wiem, bo mam kolegę schizofrenika. Jedyne co mogę powiedzieć, to ze może to się zdarzyć każdemu, ale jeśli nawet, to są na to lekarstwa naprawdę skuteczne.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez gavril princip 16 sie 2008, 18:02
To wyglada bardzo niepokojaca i do zludzenia przypomina zespol paranoidalny/urojeniowy [schizofrenia] ale trzeba pamietac ze schizofrenie diagnozuje sie na podstawie innych kryteriow.Urojenia wystepuja nie tylko w schizofreni ale rowniez bpd,depresji ,zaburzeniach osobowosci oraz w innych przypadkach.Inna sprawa ze urojenia w schizofreni maja zawila geneze a wybuch psychozy jest pozbawiony wszelkiej logiki, W urojeniach nerotykow mozna odnalesc logiczna geneze oraz zminimalizowac objawy.Przedstawiam inny punkt widzenia moze kolidujacy z powszechnie przyjetym ale wnioskuje to wszystko z obserwacji.
gavril princip

przez alepysiak5 16 sie 2008, 18:10
chyba przestane odwiedzac to forum bo tylko sie nakręcam... gavril princip ale mowa tu nie tylko o urojeniach, przeciez filmomatka mowila rowniez cos o glosach... dziwne... najgorsze jest to ze gdy czytam cos o schizofreni, o urojeniach innych osob odrazu sie nakręcam. teraz pewnie bede myslal o tym nastepny miesiac :cry: a juz tak dobrze bylo...

przez gavril princip 16 sie 2008, 18:34
Strach przed schizofrenia nie predysponuje nikogo do tej choroby.Ona albo jest albo jej nie ma i czy boisz sie czy nie nic to nie zmieni.Jest poza twoimi lekami intencjami i fanaberiami.Jesli boisz sie schizofreni ,chorob itd to znaczy ze masz predyzposycje do nerwicy a nie schizofreni.Lekiem nie zarażasz sie.Nie wystarczy miec urojenia i slyszec glosy.Glosy slysza tez zdrowi ludzie np. przed zasnieciem,ale sa swiadomi ze to sa glosy z glowy tak samo jak filomatka majac nerwice jest swiadoma ze to sa glosy w glowie. Schiozfrenik nie wie ze to sa glosy w glowie,mysli ze to czesc rzeczywtsosci.Na tym sie opiera psychoza,na utracie swiadomosci,ale filomatka jest swiadoma tych glosow .U niej geneza glosow jest logiczna i mozna wydedukowac powstanie ,zrodlo etc.Nie boj sie ,nie masz zadnej schiozfrenii.Ta choroba ma podloze genetyczne.sprawdz czy ktos w twojej rodzinie mial schiozfrenie, jelsi nie mial przyjmij to jako swiadectwo zdrowia i staraj sie tym uspokajac a nastepnie lecz nerwice ,jej zrodla,niskia smaoocene,poczucie winny itd a i strach przed chorobami zniknie.
gavril princip

przez jaaa 16 sie 2008, 23:36
eee jakie zdjecia? filomatka bierz leki;)

przez ESTER 17 sie 2008, 00:10
gavril princip tylko u 20% osób za schizofrenie odpowiadają czynniki genetyczne ! U reszty etiologia jest niestety nieznana! Nie wystarczy więc sprawdzić czy w rodzinie nikt nie chorował aby być pewnym , że się nie zachoruje.Psychoza nie opiera się tez na utracie świadomosci.Pewnie miałeś/miałas na myśli utratę kontaktu z rzeczywistością.Nie wiem co dolega filomatce,ale bardzo mozliwe , ze ona wcale nie ma schzofrenii.Choroby psychiczne to nie tylko jedna schizofrenia! Jest ich naprawde mnóstwo.
ESTER

przez tomakin 17 sie 2008, 00:15
no qwa, da ktoś ten link czy nie? :D

ps. ja swoje rozsyłałem swego czasu każdemu, kto chciał, hehe

przez Filomatka 17 sie 2008, 00:42
alepysiak5, żałuję, że przeze mnie masz lęki. Nie wiem, może to wróci co dziś było. Nie sądzę jednak, że to jest schizofrenia. Tak jak Ester zauważył, choroby psychiczne są różne.
Nigdy jednak nie miałam tak daleko posuniętych halucynacji i omamów. Słuchowe i wzrokowe, dodać można jeszcze do tego natręctwa. Cud, że nic głupiego nie zrobiłam. Dzięki za wsparcie.

przez gavril princip 17 sie 2008, 01:07
gavril princip tylko u 20% osób za schizofrenie odpowiadają czynniki genetyczne ! U reszty etiologia jest niestety nieznana! Nie wystarczy więc sprawdzić czy w rodzinie nikt nie chorował aby być pewnym , że się nie zachoruje.
Wiem,ale mam na uwadze wyjatek ;iz w pewnych dysputach nie prawdy sie licza ale skrocenie lekow.Wtedy kazde slowo temu sluzace ma rowna wartosc co prawda dla ciebie.Wiecej wyczucia.Miedzy moim zdaniem a twoim tworzy sie dezorientujacy rozdzwiek dla ludzi bojacych sie tej choroby.
Psychoza nie opiera się tez na utracie świadomosci.Pewnie miałeś/miałas na myśli utratę kontaktu z rzeczywistością
Zgadza sie ,uzylem skrotu myslowego.Psychoza to utrata swiadomosci faktow empirycznych.

Kod: Zaznacz cały
no qwa, da ktoś ten link czy nie? :D

ps. ja swoje rozsyłałem swego czasu każdemu, kto chciał, hehe

Tak mozesz zartowac z kolegami ale nie z osoba z tendecjami urojeniowymi dla ktorej byle drozbiag nawet luzny zart moze byc swiadectwem prawdy podczas urojen,lekow i poglebienia bolesnych spekulacji.
gavril princip

przez ESTER 17 sie 2008, 02:12
[quote="gavril princip"]Glosy slysza tez zdrowi ludzie np. przed zasnieciem,ale sa swiadomi ze to sa glosy z glowy tak samo jak filomatka majac nerwice jest swiadoma ze to sa glosy w glowie. Schiozfrenik nie wie ze to sa glosy w glowie,mysli ze to czesc rzeczywtsosci.

A słyszałeś o czymś takim jak omamy rzekome? W schizofrenii one własnie mogą wystąpić.To sa tzw.głosy które osoba chora słyszy wewnatrz swego ciała np. w głowie.
[b]gawril princip jestes psychiatrą? Bo pisałes ,ze wnioskujesz z obserwacji. Kogo?
Nie obraz się , ale moim zdaniem epatujesz błędną wiedzą.Jesli juz masz taka potrzebę zeby dawac tego typu wsparcie to najpierw zajrzyj do jakiejs fachowej literatury z zakresu psychiatrii bo tylko niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd!
ESTER

przez gavril princip 17 sie 2008, 12:48
Na sile szukasz dziury w calym i forsujesz argumenty opierajace sie na niescislym potraktowaniu tematu.Schiozfrenia charakteryzuje sie wielka liczba objawow takze nawet podajac losowy objaw mozna trafic w obraz kliniczny schizofrenika.Napisalem objawy ktore przewazaja w schizofreni.Inne dla dyskusji nie maja zadnego znaczenia,chyba ze ktos prowadzi dyskusje dla sportu.Podczas psychozy zaden schizofrenik nie bedzie doznawal omamow rzekomych,to oczywiscie bzdura,mialem znjaomych paru schiozfrenikow w tym jeden mial ciezkie psychozy i nie wspominal zeby podczas i poza psychoza mial omamy rzekome.W ksiazkach tez nie znajdziesz potwierdzenia.Fobia spoleczna tez charakteryzuje schizofrenie a nawet diagnozuje sie w niektorych przypadkach po przez kryterium 'dziwactwa' [vide "Schizofrenia" A.Kepisnki ] Twoj post mial na celu przekonanie filomatki ze ma schiozfrenie czy postraszenie alepysiaka? Jesli chcesz podyskutowac to zapraszam na priv ze zwzgledu na specyfike tego miejsca[w poprzednim poscie napisalem zebys miala to na uwadze dla zdrowia pewnych osob].Inna sprawa,powinnas wiedziec ze nie trzeba byc psychiatra zeby miec stycznosc z ludzmi zaburzeniami,wydawalo mi sie to oczywiste.
Korzystalem z pozycji Kepinskiego oraz paru dorbniejszych publikacji w tym relacji chorych.Chcialbym zebys powiedziala z jakiej ksiazki wyciagnelas te rewelacje jakoby w psychozie chory doznawal omamow rzekomych.Piszesz o fachowej literaturze ,proponuje abys zripostowala opierajac sie na konkretnych wnioskach z przecyztanej 'fachowej literatury' przez ciebie.Ciekaw jestem jaka ksiazka szerzy takie rweleacje czy moze ty to wymyslilas.
gavril princip

przez ESTER 17 sie 2008, 14:48
gavril princip przeczytaj jeszcze raz mojego posta!Ja napisałam , że omamy rzekome mogą wystąpić w schizofrenii a nie , że napewno zawsze występują bo rzeczywiście przeważnie obserwuje się te klasyczne omamy. Jednak te rzekome to objaw bardzo istotny w rozpoznawaniu schizofrenii choć powtarzam nie musi w niej wystąpić i jest to objaw patologiczny w odróżnieniu od tzw. omamów hipnagogicznych czy hipnopompicznych które mogą wystąpić u zdrowych ludzi.Czy Ty czasem nie mylisz tych pojęć? Swoją wiedzę zaczerpnełam zarówno z wykładów , ćwiczeń, seminariów prowadzonych przez wybitnych psychiatrów min.dr.Jakubika oraz z fachowej literatury z której uczyłam się do egzaminów min. "Psychiatria"pod red. Pana dr.Bilikiewicza i wiele ,wiele innych takze tych dotyczacych samej schizofrenii.
Moim celem nie jest straszenie a wręcz przeciwnie.Uważam , że aby przestać sie czegoś bać trzeba to najpierw dobrze poznać,zaczerpnąć o tym informacje oczywiście rzetelne a nie błędne!Zauważyłam , że wiele osób na tym forum panicznie boi się schizofrenii nie wiedząc nawet dokładnie co to jest za choroba , jakie ma objawy itd. a poza tym lepiej być świadomym swoich problemów.Co do filomatki to ja nie jestem od przekonywania jej na co choruje bo od tego jest jej psychiatra i skoro przepisał jej konkretne leki to i na pewno postawił już diagnozę i poinformował ją o tym.Lekarz ma obowiązek w karcie pod nazwą przepisanego leku wpisać kod jednostki chorobowej z( ICD-10 ) na którą ten lek został przepisany.Inna sprawa-oczywiście , że nie trzeba być psychiatrą żeby mieć kontakt z ludżmi psychicznie chorymi , ale tylko psychiatrzy ich tak wnikliwie obserwują czyli dokładnie tak jak Ty to robisz. Nie wiem ,może po to tylko otaczasz się takimi ludżmi. Skoro wiesz jaka jest specyfika tego miejsca to po co mi odpisujesz na forum.Trzeba było mi odpisać na PW.
ESTER

Sortuj wg