!!______ZABURZENIA WIDZENIA____!!!!

Hasiok.

!!______ZABURZENIA WIDZENIA____!!!!

przez pzoa 29 lip 2008, 00:14
Wiam chcialem sie spytac czy wy tez macie zaburzenia widzenia i ograniczone pole widzenia i tak jakby za szybą ?? kurde jest na to jakis sposob ??

pozmozcie bo nie wytrzymuje :cry:

Re: !!______ZABURZENIA WIDZENIA____!!!!

przez Mafju88 29 lip 2008, 00:21
gorszy wzrok i derealizacja to jedna z objawow nerwicy wiec jesli masz ją stwierdzona to nie martw sie przejdzie z czasem :)
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez pzoa 29 lip 2008, 00:23
mam nerwice od roku to za ile moze przejsc. i czy to prawda ze jak sie zrelaksuje to derealizacja zniknie ?? kiedy mi przejdzie derealizacja :( ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mafju88 29 lip 2008, 00:36
no tak sport, relaks, miłe spędzanie wolnego czasu poprawiaja samopoczucie a co za tym idzie derealizacja sie zmniejsza, poniewaz pojawia sie ona wtedy, gdy cos mocno przezywamy.
I'll be where the eagles flying higher and higher

przez Superbabka 29 lip 2008, 00:49
Tak - to napewno objaw nerwicy. Takie poczucie za szybą lub ogólnie rażenie światła itp. mam bardzo często! Ja akurat leczę się farmakologicznie i wtedy to przechodzi...ale tak to staraj się zajmować czymś, unikać sytuacji gdy sie to nasila..
Trzymaj się!
Nabywając trzy koty nabywasz gratis trzy wierne serduszka :)

przez xaim 29 lip 2008, 17:45
rozumiem co możesz czuć. ja czasem odczuwam stany dużego zmęczenia i wówczas dużo trudniej skoncentrować mi wzrok. zdarza mi się widzieć podwójnie, gorzej też znoszę światło słoneczne. od 1,5 miesiąca zażywam leki antydepresyjne, ale te zaburzenia cały czas pojawiają się (to zaczęło się rok temu w lecie). nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie wiąże się to z piskiem w uszach i swego rodzaju uciskiem nad i za uszami. u mnie wiąże się to z pewnymi lękami (głównie lękami społecznymi).
wiem, że te wszystkie rzeczy nasilają się w sytuacjach stresogennych, a także przy niewyspaniu. z tych wszystkich rzeczy słabe widzenie najbardziej daje się we znaki, ponieważ chcąc napisać pracę dyplomową, trzeba trochę rzeczy wcześniej przeczytać.

Sortuj wg