etapy zapisu do psychologa !

Hasiok.

etapy zapisu do psychologa !

przez ja_sn_e 24 maja 2008, 22:16
Więc tak, jeśli ktoś śledził moją historię, to napewno wie ze mam kłopoty z zapisaniem sie na psychoterapię. Ok napiszę tak :
Chcę się z tym ukryć przed rodziną, chce zeby to byla moja tajemnica . tyle że w mojej przychodni jest tak , że jak np. wizyta sie przesunie czy odpanie, to dzownia do domu. Czy śmiesznym wyda sie jesli powiem rejestratorce, ze nie zycze sobie dzwonienia do mnie do domu ? mozna by tak zmienic numer na moja komorke, jeszcze jest kwestia tego ze znajomi moga przekazac moim rodzicom ze mnie tam widzileli, a tego raczej juz nie da sie zmienić. kURCZE, Obiecałem sobie w sylwestra, ze zaczne sie leczyc, bo nie daja mi zyc normalnie te moje leki. Jakies sugestie, porady ?
Proszę.
Pozdrawiam !
Cokolwiek robisz, zawsze możesz dostac kulke. Nawet gdy nie robisz nic.

Re: etapy zapisu do psychologa !

przez yeti 24 maja 2008, 23:04
hej, ale czemu chcesz ukryć przed rodzicami? są przeciwni takiej formie leczenia? a jeśli chodzi o przychodnie to wydaje mi się, że nie powinno być dziwne, jeśli podasz komórke jako kontaktowy telefon w razie odwołania wizyty... a to jest przychodnia typowo z problemami natury psychologicznej? czy ogólna?

przez ja_sn_e 24 maja 2008, 23:23
właśnie o to chodzi ze ogólna, i znajomi - no sami rozumiecie, tym bardziej ze zna mnie poł osiedla.
A rodzice, wogole nie dopuszczają takiej możliwości. Mozna powiedziec wyśmiewają :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zimbabwe 24 maja 2008, 23:38
Przecież jak ogólna to znajomi nie muszą wiedzieć że idziesz akurat do psychologa.
"Tatusiu, jaki jest sens życia?"
"Zaraz będą <<Fakty>> to się dowiesz!" :-D

przez ja_sn_e 24 maja 2008, 23:51
a czy rejestratorki obowiązuje tez tajemnica ?

przez zimbabwe 24 maja 2008, 23:56
Jeżeli 1. masz skończone 18 lat i nie wyrazisz na to zgody 2. Twój stan nie zagraża życiu - to rejestratorki też obowiązuje tajemnica.

przez ja_sn_e 25 maja 2008, 09:55
dzięki :)
Pojde sie jutro zapisać. Oby tylko sie udalo.

przez zimbabwe 25 maja 2008, 12:12
Ja jak idę i chodziłam do lekarza po leki na astmę jeszcze jak miałam 16 lat to do dziś się nikt nie dowiedział ani od lekarza ani od rejestratorek.

przez yeti 26 maja 2008, 00:39
ja_sn_e napisał(a):dzięki :)
Pojde sie jutro zapisać. Oby tylko sie udalo.

będzie dobrze:) Powodzenia:)

przez ja_sn_e 26 maja 2008, 17:55
no i nic z tego. nie bylam sie zapisać, nie dzowniłam, boje się.

przez adam_s 26 maja 2008, 18:27
ja_sn_e nie ma się czego bac :). Przecież ci ludzie są po to, żeby Ci pomóc. A im szybciej podejmiesz terapię tym lepiej. Musisz się przemóc i zapisac się tam, tym bardziej że terminy bywają odległe. A skoro uparłaś się, że rodzice nie mogą się o tym dowiedziec to musisz sobie z tym poradzic. Jestem zdania że mimo wszystko powinnaś im o wszystkim powiedziec. Przynajmniej nie będziesz miała tego stresu że jesteś z tym wszystkim sama.
Powodzenia! :)
GG: 5988000

przez ja_sn_e 26 maja 2008, 20:43
adam_s, Proszę cie przeczytaj mój poprzednipost "Jak przekonać ? Lub jak się z tym kryć ?" o powiedzeniu wszystkiego rodzicom nie ma mowy, już wiele razy probowałam, zostalam wyśmiana i wciaz słyszlam "sam weź się w garść"

przez adam_s 26 maja 2008, 21:54
ja_sn_e, czytałem te posty i szokuje mnie postawa Twoich rodziców. Wiadomo, że jako osoby zdrowe nie są w stanie pojąc tego jak bardzo nerwica zatruwa życie. Ale bez przesady: jesteś ich dzieckiem i skoro uważasz że potrzebujesz pomocy specjalisty to wręcz ich obowiązkiem jest pomoc w walce z chorobą i umożliwienie Ci kontaktu z psychologiem. Osobiście postawiłbym ich przed faktem dokonanym tzn : udałbym się do psychologa, opowiedział co jak i powiedziałbym o postawie rodziców, którzy uważają że pomoc psychologa nie jest konieczna. Zapewne psycholog zechce z nimi porozmwiac i sam się z nimi skontaktuje. Bo wiadomo że nerwica to nie grypa i nie wyleczysz jej w tydzień. Zapewne będzie chciał z nimi porozmwiac o Twoich dolegliwościach i uświadomic ich na czym to wszystko polega. Byc może jego słowa bardziej dotra do nich niz Twoje.
Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)
GG: 5988000

przez yeti 27 maja 2008, 18:59
oj nie koniecznie będzie chciał z nimi gadać...no chyba, że a_sn_e jest niepełnoletnia, ale to itak nie wiem jak to jest, bo udalam się do specjalisty juz po 18:) ale generalnie najważniejsze jest Twoje zdrowiej a_sn_e i ważne że się zdecydowałaś wogóle na leczenie, Twoi rodzice mogą tego nie zrozumieć, wydaje mi się, że to dość często się niestety zdarza, bo wiele osób już na tym forum o tym pisało. Rodzice wychowywali się w innym środowisku i poprostu zadomowił się stereotyp, że psychiatra i jego pochodne to lekarz od wariatów i wolą się od tego trzymać na odległość;/ bądź też nie wierzą wogóle w sens psychoterapii, bo nie mają pojęcia jak to działa... myślą że terapeuta nam pakuje pierdoły do głowy co mamy robić, robi pranie mózgu i tak tam:/ ale to raczej trudno jest zmienić, bo to rodzice musieliby tej zmiany chcieć... ważne żebyś Ty wierzyła w sens tego leczenia, a ono samo pomogło Ci z tego wyjść:) a to czy oni o tym wiedzą czy nie i co z tą ewentualną wiedzą zrobią to nie powinno mieć znaczenia, to już ich sprawa, niech myślą co chcą... Więc dzwoń do tej przychodni skoro się zdecydowałaś i nie ma się czego bać, będzie dobrze:) Pozdrawiam:)

Sortuj wg