co do schizofrenii i różnych psychoz,co nas niby nie dotyczą

Hasiok.

przez Minhoi 15 mar 2006, 14:03
kiełbasa,
szczerze - nie rozumię po co wgłębiasz się w ten temat i grzebiesz po choróbskach.
Skoro ktoś twierdzi, że nie jest chory to nie jest, bo chorzy niestety nie zdają sobie sprawy ze swoich faz, schiz, natręctw.
Póki obserwujesz, widzisz, zastanawiasz się, analizujesz, wyciągasz wnioski, walczysz, rozwijasz się - to jesteś w pełni sił umysłowych.

Czasem warto pozwolić sobie na beztroskę i pofantazjować, bez strachu, że to 'chore', 'nienormalne'. Branie wszytskiego 'na czapę' poskutkuje tylko dołem: bo nie ma odpowiedzi na wszytskie pytania.
Dlatego czasem trzeba wyłączyć logikę i myślenie, zdać się na uczucia, z naciskiem na koncentrację na tych konstruktywnych:)

przez roccola 15 mar 2006, 14:30
to co robi kiełbasa to tak zwane wkręcanie ;)

przez Moniczka 15 mar 2006, 14:51
kielbasa,ja Cie popieram-nie jestesmy hipochondrykami tylko staramy sie zglebiac temat i rzecz jasna co do schizy to ona czesto rozwija sie latami i ma postac nerwicowa.A zreszta nie tylko schiza jest grozna,wszelkie psychozy tez.A one maja bardzo podobne objawy do tych opisywanych przez nas wszystkich wiec wsrod naz moze byc jakis schizol,ale niekoniecznie.Mysle jednak,ze czytanie rozwija wyobraznie.
Moniczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jack 15 mar 2006, 14:52
hm, ja chętnie zapoznałbym sie z jakimis wiarygodnymi statystykami :|
pozdrowka.

przez toya75 15 mar 2006, 15:05
Człowiek chory na schizofrenie nie da sobie powiedziec że jest chory, a nerwicowaniec jest swięcie przekonany że ją (schizofrenie) ma .Dziękuję to wszystko co mam do napisania w tym temacie.
toya75

przez Minhoi 15 mar 2006, 16:09
Zaraz, zaraz...
nie każdy chory na nerwicę sobie wkręca shcizofrenię ... a chory raczej nie ma świadomości co się z nim dzieje.

Czy czytanie rozwija wyobraźnię? Owszem, ale czasem zbyt dużo wiedzy powoduje przeciążenie intelektualne, a u wrażliwców wkręty i 'urojenia' (np. wcisanie sobie choroby).
Im więcej wiemy tym więcej analizujemy, im więcej wiedzy logicznej tym mniej odczuwania (uczucia też nazywamy i klasyfikujemy!)

Re: co do schizofrenii i różnych psychoz,co nas niby nie dot

przez Olka 15 mar 2006, 16:53
kiełbasa napisał(a): ale może to już jest schizofrenia i nerwicą się objawia?

zaraz walne!!!!!! schizofrenia objawia sie nerwicą.......... - to jest bardzo ciekawe! Niedługo menopauza bedzie sie objawiac nerwica...........
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez Moniczka 15 mar 2006, 18:35
Jutro bede miala wiarygodna ankiete dotyczaca schizofrenii,ktora potwierdzila ponad 80% przypadkow osob majacych te chorobe.Wpisujcie tu swoje maile to jutro pod nie przesle te ankiete.
Moniczka

przez wioletta 15 mar 2006, 21:25
Ja jak was poczytalam,to też przez jakis czas myslałam ze może ja też mam schize,wczesniej ,zanim nie poczytalam o tym na forum nigdy nie przychodzilo mi to głowy.Bylo troche innych chorób,ale nie ta.Lekarz mnie uspokoił,powiedział ,że jestem już za stara,mam 34 lata,a to sie rozwija do 34,35 roku,a poza tym 12 lat temu też miałam schize?,nie nie mialam iteraz nie mam
wiki

przez Olka 15 mar 2006, 22:30
Moniczka napisał(a):Jutro bede miala wiarygodna ankiete dotyczaca schizofrenii,ktora potwierdzila ponad 80% przypadkow osob majacych te chorobe.Wpisujcie tu swoje maile to jutro pod nie przesle te ankiete.

Dziewczyno daruj sobie taka pomoc innym!
"...by czuć upadek z wysoka spaść trzeba. Być na dnie by móc sięgnąć nieba......"

przez shadow_no 16 mar 2006, 00:53
Diagnoze niech wystawiają specjaliści, jeżeli ktoś z nas ma takie podejrzenia (tj. 'O jej, czy ja nie mam psychozy ?!') niech pójdzie do psychiatry - a usłyszy odpowiedź.
My się tak naprawdę na tym nie znamy, i nie można mówić (piszę to głównie do użytkownika 'kiełbasa') że wszyscy NIE mamy psychozy, lub też że ją mamy. Każdy człowiek posiada swój organizm, swój mózg, i swoje życie.

Temat zamykam.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Sortuj wg