Odstawianie leków

Hasiok.

przez GRACJA 23 mar 2007, 21:31
Ja odstawiałam i nie radze tego robić bez lekaża ponieważ niektóre leki odstawia się stopniowo. Idź do lekarza i skonsultuj z nim czy można i w jaki sposób odstawić leki. Samemu można zrobić sobie krzywdę.
Ja po odstawieniu myślałam że zwariuje - nienormalne pobudzenie, bezsenność. Biore leki nadal. No niestety my nie jesteśmy lekarzami. Nie znamy sie na tym. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez didado1 23 mar 2007, 22:06
bardo ciekawe zagadnienie poruszane na tym forum wielokrotnie :?
tak zapewne nie można tego robic bez konsultacji lekarza mówicie tu o psychotropach a ja z innej półki ja od ponad roku biorę ziołowe tablety poczatkowo 6 sztuk dziennie to była maksymalna dawka a teraz biore 3 sztuki dziennie i też się nie mogę nastawic na odstawienie i to są tylko leki ziołowe :?: :?: :?: :idea:
sama nie wiem jak sobie z tym poradzic na domiar tego bez tych tablet nie wyjdę z domu :roll:

przez GRACJA 23 mar 2007, 23:26
O! tu jestem zaskoczona. A może to tylko obawa że bez leków nie potrafię. No jest to problem. Bierzemy jakieś leki z wiarą że nam pomagają i że bez nich nie będziemy umieli sobie poradzić. Może tu poprostu trzeba zmienić myślenie-bez tych leków też dam radę, już ich nie potrzebuje. Podobno wiara czyni cuda. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez didado1 24 mar 2007, 18:09
Gracja czym jesteś zaskoczona :?:
dużo racji jest w tym stwierdzeniu, że myślę że bez tych tablet sobie nie poradzę no nie wiem jak na razie zmniejszyłam dawkę o tyle mi z tym lepiej że wiem, że to tylko zioła nie miej jednak masz słusznośc dużą to jest problem :?

przez niki26 24 mar 2007, 18:20
myslenie pozytywne swoja droga, ale ja akurat mam syndrom odstawinny złe samopoczucie etc.....widac albo za wczesnie na odtawienie, albo to organizm zle reaguje na brak leku.....

przez socjopatia 24 mar 2007, 19:50
moi rodzice każą mi odstawić leki i wygląda to tak,że zażywam dwa razy w tygodniu,kiedy chodzę do szkoły (mam nauczanie indywidualne).
i wtedy właściwie są mi potrzebne.
w inne dni się obejdę. :smile:

przez GRACJA 24 mar 2007, 20:10
Zaskoczona - że może być problem z odstawieniem leków ziołowych, ponieważ zrozumiałam w pierwszym momencie,że są objawy odstawienne.
Myślę że jak zrobi się to stopniowo, małymi kroczkami to może uda się przejść to bezboleśnie. Pozdrawiam

przez didado1 25 mar 2007, 11:25
no właśnie efekt odstawienny :idea:

byc moze ta wiara w to że tak cudnie lek pomaga nie daje człowiekowi siły by odstąpic od leku a po jego odstawieniu sam sobie wkręca ten efekt nie wiem :?
jedno jest pewne że to tak czy inaczej zmierza do lekomani :cry:
znikłam i mnie nie ma .........

przez Aga1 02 kwi 2007, 19:24
Ja odstawiam lek i trwa to bardzo dlugo na ostatniej dawce mam byc pol roku .zostal mi jeszcze miesiac.Efektow ubocznych nie mam zadnych.Kazde zmiejszanie leku nie robi na mnie wrazenia. Czuje sie swietnie.I jeszcze jedno ja nigdy nie wsluchwalam sie w siebie przy zmniejszaniu dawki :idea:

przez didado1 02 kwi 2007, 20:58
xxx
Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 14:00 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez Aga1 03 kwi 2007, 08:30
Didado, wiesz od poczatku jak ze mna bylo.Byl moment gdy czekalam czy cos bedzie gorzej, nie bylo i postanowilam juz nie wsluchwac sie.Zreszta sama wiesz ze nawet jak czasem zle sie poczuje to stwierdzam ze to raczej nie sprawka nerwicy tylko pogody czy przemeczenia. Ja juz doszlam do tego ze wyszlam z tej nerwicy.Niech sie wali i pali ja juz jej miec nie bede.Zbyt cudnie mi sie teraz zyje abym miala to stracic.

przez wsufka 23 maja 2007, 12:16
Wiec ja biore anafranil, bardzo niewielka dawke. 37,5. Pomaga ten lek, przynajmniej mi, ale jak kazdy wie, leki tego typu dzialaja na kazdego czlowieka bardzo indywidualnie. To samo jest ze skutkami odstawiennymi.
Ja np. mialem kiedy odlozylem lek, nieprzespana noc, potem otumanienie, a na drugi dzien, cos bardzo interesujacego, co mnie doprowadzilo do ponownego siegniecia po tabletki. Teraz zaluje, ze po nie siegnalem ponownie, bo teraz wiem, ze to skutki odstawienne, narazie biore i czekam na dobry moment. Wiec byl to objaw cos w rodzaju przeplywu pradu przez cialo. Najwiecej przez rece od barkow po same palce i oczy, jak kierowalem glowe w prawo lub w lewo to prad byl najwiekszy. Dziwne, ale przestraszylo mnie to, a wiecie jak jest w nerwicy:)

przez laven 23 maja 2007, 12:47
Też miałam dokładnie takie same "prądy" przy odstawianiu Efectinu. Właśnie największe przy patrzeniu na boki. Głupie uczucie. :) Lepiej nie odstawiaj wszystkiego na raz, tylko zmniejszaj powoli dawkę. Te skutki uboczne będą trochę mniejsze. Przede wszystkim nie ma się czego obawiać, bo to normalne objawy. Trochę mogą potrwać ale miną. Pozdrawiam serdecznie.

przez Mona75 03 cze 2007, 00:01
Jestem po odstawieniu fluoksetyny. Zawroty głowy, ciemność przed oczami, rzadko ale zdarza mi się. Poza tym nic więcej. Fluo odstawiłam 6 dni temu (za zgodą mojego lekarza) i już prawie nie odczuwam skutków

Sortuj wg