Nerwica a prawo jazdy

Hasiok.

Re: Nerwica a prawo jazdy

przez kasia081 16 sty 2009, 13:29
[quote="namiestnik"]

Tylko jest to coraz bardziej niebezpieczne - bo policja ma teraz testy np. na benzo, a za jazdę po lekach jest do 2 lat więzienia i zabranie prawka. Tyle, że to martwy przepis. Po lekach na cukrzycę, na nadciśnienie czy na serce też nie można prowadzić i też 2 lata. A wszyscy jeżdżą.[/quot
Pierwsze o tym słysze a kilka moich znajomych też jeździ po lekach a niedawno gdzieś czytałam o cukrzycy i kierowccach to tylko napisali ze spokojnie moga prowadzic tylko musza uwazać na poziom glukozy w dalekich podróżach

[*EDIT*]

[quote="namiestnik"]

Tylko jest to coraz bardziej niebezpieczne - bo policja ma teraz testy np. na benzo, a za jazdę po lekach jest do 2 lat więzienia i zabranie prawka. Tyle, że to martwy przepis. Po lekach na cukrzycę, na nadciśnienie czy na serce też nie można prowadzić i też 2 lata. A wszyscy jeżdżą.[/quot
Pierwsze o tym słysze a kilka moich znajomych też jeździ po lekach a niedawno gdzieś czytałam o cukrzycy i kierowccach to tylko napisali ze spokojnie moga prowadzic tylko musza uwazać na poziom glukozy w dalekich podróżach

przez namiestnik 16 sty 2009, 15:49
Od strony medycznej tak. Ale od strony przepisów prawa w Polsce to nie wolno. Te testy są bardzo drogie, więc jak ktoś nie wygląda podejrzanie i sam się nie przyzna to.. :)

przez kasia081 18 sty 2009, 20:17
a gdzie są te przepisy bo ja znalazłam tylko o alkoholu i narkotykach a o lekach na np.nadciśnienie lub antydepresyjnych już nic.A skoro lekarze pozwalają -znajoma ma pozwolenie lekarza- to czemu prawo zabrania? przecież to chyba lekarze są w tej sprawie ekspertami.

[*EDIT*]

a gdzie są te przepisy bo ja znalazłam tylko o alkoholu i narkotykach a o lekach na np.nadciśnienie lub antydepresyjnych już nic.A skoro lekarze pozwalają -znajoma ma pozwolenie lekarza- to czemu prawo zabrania? przecież to chyba lekarze są w tej sprawie ekspertami.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez terka 20 sty 2009, 08:26
kasia081 napisał(a):a gdzie są te przepisy bo ja znalazłam tylko o alkoholu i narkotykach a o lekach na np.nadciśnienie lub antydepresyjnych już nic.A skoro lekarze pozwalają -znajoma ma pozwolenie lekarza- to czemu prawo zabrania? przecież to chyba lekarze są w tej sprawie ekspertami.

Ja równiez znalazłam jak Kasia.Skąd to wziąłeś Namiestnik?

przez namiestnik 20 sty 2009, 14:07
Sorki - miałem poszukać i nie widzę. Ale to chodziło o jakąś interpretację dotyczącą substancji działające psychotropowo. A mało kto wie, że nawet lek na kaszel działa psychotropowo. Czekolada zresztą też. W sumie nie wiem jak to jest jak narkotest wykaże obecność jakichś substancji, a my wiemy, że braliśmy tylko leki. Czy to nie będzie tak jak - tylko brałem syrop na kaszel a pokazało alkohol. Ale nie mogę tego znaleźć więc chwilowo nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Może to jakieś moje zwidy były.

przez terka 20 sty 2009, 14:42
namiestnik napisał(a): Czy to nie będzie tak jak - tylko brałem syrop na kaszel a pokazało alkohol.

tak sie nieraz zdarza ale przeciez chyba to zależy równiez od ilości.Mnie sie wydaje ,że jak ktos bierze ilosci rozsądne to chyba konsekwencji nie będzie.Tak patrząć to chyba większość ludzi -kierowców leczy się na coś i przynajmniej okresowo zażywa jakies leki.A reakcja jest indywidualna i trzeba podchodzić do tego rozsądnie.

przez namiestnik 21 sty 2009, 02:49
Też tak uważam. Tylko obawiam się co będzie jak mnie złapią. No ale w sumie jak chcą to się do wszystkiego przyczepią. Tyle, że kara za jazdę pod wpływem środków psychoaktywnych to chyba 2 lata więzienia, więc... Dobrze jak by nam tu jakiś prawnik to rozjaśnił.

przez 3pawel1 21 sty 2009, 08:30
namiestnik napisał(a): Tyle, że kara za jazdę pod wpływem środków psychoaktywnych to chyba 2 lata więzienia, więc... Dobrze jak by nam tu jakiś prawnik to rozjaśnił.

a ja sie zastanawiam gdzie to wyczytałes?Przecież jak mojej znajomej która leczy się doxepiną/3x dnia/ dwóch lekarzy powiedziało ze może spokojnie prowadzić to mnie się wydaje ze oni tzn.lekarze wtym przypadku by coś wiedzieli o przepisach i ją poinformowali.Ja też się doszukałem tylko o alkoholu i narkotykach.

przez terka 26 sty 2009, 11:08
3pawel1 napisał(a):
namiestnik napisał(a): Tyle, że kara za jazdę pod wpływem środków psychoaktywnych to chyba 2 lata więzienia, więc... Dobrze jak by nam tu jakiś prawnik to rozjaśnił.

a ja sie zastanawiam gdzie to wyczytałes?Przecież jak mojej znajomej która leczy się doxepiną/3x dnia/ dwóch lekarzy powiedziało ze może spokojnie prowadzić to mnie się wydaje ze oni tzn.lekarze wtym przypadku by coś wiedzieli o przepisach i ją poinformowali.Ja też się doszukałem tylko o alkoholu i narkotykach.

No własnie .Skąd to Namiestnik wytrzasnąłeś?

przez namiestnik 28 sty 2009, 13:53
Nie szukałem - jak będę pamiętał (z czym u mnie problem) to poszukam dalej. Ale tak czy inaczej narkotesty wykrywają wiele leków - nawet na kaszel więc... W razie czego trzeba się tłumaczyć.

przez 3pawel1 09 lut 2009, 14:36
i co nowego u was słychac?

przez terka 12 lut 2009, 10:02
ja również jestem ciekawa co słychac u kierowców nerwicowców?A co u tych co dopiero zdaja na prawko?
Ostatnio edytowano 12 lut 2009, 15:27 przez scrat, łącznie edytowano 1 raz
Powód: double

przez SZUKAMPOMOCY79 12 lut 2009, 11:15
Spadł śnig w poniedziałek, jechałam krętą drogą, wąsko jak cholera, ślisko, ciemno i dodatku zacinał śnieg, niestety po 24 km dostałam ataku paniki dosłownie 500 metrów przed centrum :cry: i zjechałam na pobocze w celu uspokojenia się, zadzwoniłam do Przyjaciółki zapłakana... najprościej byłoby, żeby ktoś po mnie przyjechał, ale po 20 minutach ruszyłam i dojechałam na miejsce SAMA i cała...
Prawko zdałam za pierwszym podejściem w listopadzie, a jeżdzę od stycznia sama. Codziennie muszę dojechać do pracy 30 km i wrócić, dużo osób mówi mi że to i tak szybko się "oswoiłam z autem" i daję radę, ale ja jak zawsze wymagam od siebie więcej i więcej :(
Behind Enemy Lines

przez terka 12 lut 2009, 14:39
SZUKAMPOMOCY79 napisał(a): ale ja jak zawsze wymagam od siebie więcej i więcej :(

to zupełnie jak ja.Znajomi mówią że prowadze zupełnie dobrze ale ja i tak doszukuję się błędów.
A czy ty zażywasz obecnie jakies leki na nerwice?

Sortuj wg