Nerwica a prawo jazdy

Hasiok.

Re: Nerwica a prawo jazdy

przez palacz 26 sie 2008, 19:59
Witam choruje na nerwice, niedawno skonczylem 18 lat i przydalo by sie miec prawo jazdy, chce zapisac sie na kurs we wrzesniu ale strasznie sie boje ze sobie nie poradze (do tej pory nie jezdzilem samochodem) caly czas sie telepie a boje sie co by bylo jakbym wsiadl do auta :shock: akurat teraz mam dobra okazje zeby zrobic prawko bo dwaj kumple beda robic w tym samym czasie, domyslam sie ze nie mogl bym sie wspomoc benzodiazepinami :( w piatek ide do lekarza i zapytam sie co on sadzi o robieniu prawka, wy mowiliscie instruktorom ze chorujecie na nerwice??

przez wróbelek Elemelek 26 sie 2008, 20:22
ja robiłam prawko jakieś półtora roku temu i jeszcze nie miałam wtedy takich strasznych ataków, ale bardzo często przed pójściem na jazde, czułam takie stres i lęk tak wogóle... nie wiem, moze to zależy od instruktora albo coś... ja mojemu cały czas mówiłam ze się źle czuje i żeby się nie zdziwił jak się gdzieś zatrzymam:P on sobie tylko ponarzekał, że 'aaa ty się zawsze źle czujesz' i tyle:P ale ciesze się ze zrobiłam prawko, tobie tez polecam, trzeba się trochę pomęczyc, ale potem za to jest bardzo komfortowo ;)
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez gabriel 28 sie 2008, 21:49
Ja zdawałem 4 razy ale wreszcie się udało. Stres był ogromny, nie mogłem nad nim panować ale za ostatnim razem wziąłem się ostro w garść, byłem mocno zdeterminowany(albo inaczej postarałem się zrobić to na luzie- w sensie: Jeżeli nie zdam to trudno, mam to d****. A jeżeli zdam to ok. :D ) Udało się, prawko mam już 7 lat, żadnych ofiar śmiertelnych na koncie ;) no i muszę przyznać, ze na prawdę się przydaje. Jednak o dziwo, już trochę przejechałem odległości a po dłuższej przerwie gdy wsiadam do auta to czuję czasami spory stres jak za pierwszym razem. Dziwne...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez palacz 30 sie 2008, 00:26
Jedna osoba mi mowila ze przed egzaminem trzeba podpisac papier ze sie nie choruje na choroby spoleczne :shock: to prawda??

przez Misiek 30 sie 2008, 00:30
palacz napisał(a):Jedna osoba mi mowila ze przed egzaminem trzeba podpisac papier ze sie nie choruje na choroby spoleczne :shock: to prawda??

To nie prawda...

przez scrat 30 sie 2008, 00:38
Trzeba podpisać że się nie jest alkoholikiem, oprócz tego jest badanie lekarskie, w którym trzeba powiedzieć o przyjmowanych lekach itd. Tzn. właściwie to nic nie "trzeba" :P
Przyjaciel forum

przez namiestnik 30 sie 2008, 10:05
Ja nie wiem co się zmieniło. Ale jak ja zdawałem prawko (sporo czasu temu) to lekarz przybył do ośrodka - i można było skorzystać na miejscu z badania w niższej cenie. On zarobił bo prawie wszyscy poszli, ludzie zarobili bo było taniej.

Badanie u mnie wyglądało tak:
- Widzi Pan te literki.
- Tak.
- A te kolory - widzi Pan, że tu zielony a tam czerwony?
- Tak.
- Dobrze się Pan czuje.
- Tak.
- Nie ma przeciwwskazań do jazdy?
- Nie.
- No to proszę - już podpisane. 20 zł się należy.

przez Misiek 30 sie 2008, 15:22
No właśnie... nie zapominajmy że mieszkamy w Polsce heh :smile:

"20 zł się należy..." :mrgreen:

przez Lariana 30 sie 2008, 22:44
U mnie należało się 40 zł :P za powiedzenie w ciągu minuty 'nie' na wszystkie pytania dot. zdrowia .
Znacie jakieś leki uspokajające nie otępiające człowieka ,które można wziaść przed egzaminem?
Drugie podejście tuz tuż i większy stres..
Chcę wyjechac z tego placu :(
Słyszałam o Calms ale nie mogę tego nigdzie znaleźć ,a na pewno nie jest na recepte..
'A ja za dużo widzę, zbyt mocno czuję'

przez jaaa 30 sie 2008, 23:53
Sedatif PC najlepsze na leki i nerwice mozna wziac nawet 2 ;)
ja robilam w przychodzi i mialam wszytskie badania lacznie z krwia ,wzrokiem ,schylaniem sie staniem na jednej nodze ;) myslalam ze padne;)

przez scrat 01 wrz 2008, 23:41
Ej umknęło mi jakoś.

palacz napisał(a):Witam choruje na nerwice, niedawno skonczylem 18 lat i przydalo by sie miec prawo jazdy, chce zapisac sie na kurs we wrzesniu ale strasznie sie boje ze sobie nie poradze (do tej pory nie jezdzilem samochodem) caly czas sie telepie a boje sie co by bylo jakbym wsiadl do auta :shock:

No dopóki nie wsiądziesz to się nie okaże co będzie. Masz kogoś fajnego (bliskiego z rodziny albo dobrego kumpla) kto ma prawko i samochód? Jedźcie gdzieś za miasto albo na jakiś placyk gdzie nie ma ludzi i poćwiczysz, przekonasz się, że to spokojnie da się opanować ("jedynie" trzeba opanować nerwy) i tyle...

Też się zastanawiałem czy zrobić prawko, czy dam radę itd. Tyle że z tego zastanawiania się już drugi rok nic nie wychodziło, więc pojechałem któregoś dnia, zapisałem się na kurs i tyle. Niedługo mam egzamin, okaże się, jaki ze mnie kierowca ;)

wy mowiliscie instruktorom ze chorujecie na nerwice??

A po co :)
Przyjaciel forum

przez Misiek 02 wrz 2008, 08:34
Jade dzisiaj wziąść sobie termin na egzamin łączony :smile:

przez Pstryk 02 wrz 2008, 08:54
Misiek, skoncentruj się na tej chęci posiadania pj, na plusach, które zdobędziesz mając pj - to przesłoni obawy ;)
Pstryk

przez depresyjny86 02 wrz 2008, 12:12
A ja się boje że wjade w jakiś samochód podczas jazdy z instruktorem..........a jazdy już mam za jakiś czas....:(troche jeżdziłem samochodem ale po takim placu a nie na normalnej drodze.poza tym mam problemy ze skręcaniem hamowaniem i wciskaniem biegów podczas jazdy..nie umiem tego wszystkiego skoordynować:(BOJE SIĘ:(.
:)

Sortuj wg