Molestowanie w dzieciństwie, a jego skutki w życiu dorosłym.

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez essprit 04 sie 2015, 22:38
Zaczynasz mnie wqrwiać. Nie chcesz leczyć się to nie lecz się, ale NIE JĘCZ O TYM PRZEZ KILKANAŚCIE STRON !!!

przez khaleesi 04 sie 2015, 22:51
mnie to najbardziej denerwuje, ze sprawcy sobie zyją spokojnie a ofiary cierpią całe życie.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez WinterTea 05 sie 2015, 05:11
Khaleesi, bo sprawcy mają przyjemność z tego co robią, więc po im wyrzuty sumienia...
Essprit, terapeuta mnie nie wyleczy, a Ty pewnie z tych, którzy wierzą w zbawienną moc terapii i stąd taka reakcja. A to że Cię wkurwiam to już inna sprawa. Gdyby nie ostatni wpis pewnie by było inaczej.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evia 05 sie 2015, 07:30
WinterTea, skoro ogromną liczbę ludzi terapia w pewnym sensie wyleczyla, to dlaczego z Tobą miałoby być inaczej?
Choćbys nie wiadomo jak chciała, to nie zaprzeczysz niepodwazalnego faktu, że terapie na ogół pomagają

przez WinterTea 05 sie 2015, 07:54
Evia, ja podczas terapii czułam się jeszcze gorzej, a jak nie chodzę- jest w miarę Ok. Bez sensu byłoby to niszczyć, ale oczywiście, jeśli komuś takie rozmowy pomagają, to nic mi do tego. Tyle tylko, że jak mnie by ktoś chciał się poradzić w sprawie terapii, to bym mu powiedziała, że ona nie działa, i że jej nie polecam.

A wracając do poprzedniego- Essprit, z tego co widziałam istnieje opcja niewidzenia postów osoby, której z pewnych przyczyn mamy dosyć, więc proponuję z niej skorzystać.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

przez aptasia 05 sie 2015, 08:07
Może trafiłaś na zły nurt bo wiadomo, że taka terapia np.w nurcie psychoanalizy musi być faktycznie bardzo psychicznie odbijająca ale np beh-poz już niekoniecznie :)

Co do mnie to nie wiem, nie mam żadnych racjonalnych przesłanek, oczywiście, jest to jedna osoba w snach ale może to jakieś takie freudowskie? Jednak to poważne oskarżenie, no i trochę wstydzę się o tym mówić heh... :(
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez WinterTea 05 sie 2015, 08:46
W moim przypadku to bardziej kwestia nastawienia, niż nurtu bo nie potrafiłam zbić własnego oporu, traktowałam terapeutę jak wroga i w ogóle nie chciałam współpracować. Na innej terapii byłoby tak samo.
Wy się leczcie terapią, jak ona Wam pomaga. Też mam w sobie część, która popiera terapię, ale niestety umiera przy tej nastawionej negatywnie.
(John Lennon)

przez Saraid 05 sie 2015, 08:56
WinterTea napisał(a):Na molestowanie nie pomoże żadna terapia. To paskudztwo tylko pogarsza sprawę, a ja Was wszystkich nienawidzę!
Ja żyję z brudnym ciałem po gwałtach. I nie myślę o żadnych idiotycznych terapiach. Po co to?
Żal mi Was. I bym Was wszystkich rozwaliła na małe kawałeczki.
Pomoże oczywiście,że tak tylko trzeba być w miarę stabilnym wiedzieć czego się chce i pracować nad tym każdego dnia .Nie wściekaj się na nas ponieważ nikt tutaj nie życzy Ci żle ,przeciwnie.Tylko Ty sama możesz sobie najwięcej pomoc.Z obecnym nastawieniem niszczysz siebie.Powodzenia Ci życzę abyś umiała pokonać własne demony i cieszyć się życiem.
Saraid

przez cesaria 06 sie 2015, 11:47
dream* napisał(a):Co do mnie to nie wiem, nie mam żadnych racjonalnych przesłanek, oczywiście, jest to jedna osoba w snach ale może to jakieś takie freudowskie? Jednak to poważne oskarżenie, no i trochę wstydzę się o tym mówić heh... :(

dream, jezeli w tych koszmarnych snach pojawia sie zawsza ta konkretna osoba, to na pewno ma to znaczenie i nie jest freudowskie.
Nie napisalas, czy obecnie chodzisz na terapie. Jezeli tak, porozmawiaj z T. na ten temat.
Nie wstydz sie o tym mowic, sama piszesz, ze budzisz sie zdruzgotana po tych koszmarach sennych.
Sen, ktory nie ma zwiazku z Twoja trauma nie wywarlby nigdy takiego wplywu na Ciebie. Rozwialby sie nad ranem jak mgla.
Powtarzajace sie koszmary senne przychodza uparcie tak dlugo, az dotra do naszej swiadomosci, zrozumiemy ich znaczenie, zmierzymy sie swiadomie z dawna trauma i zaczniemy cos robic, zeby uleczyc swoje rany.

dream* napisał(a): No właśnie... Pytam przez sny które mnie czasami nawiedzają... Niby nic, ale budzę się strasznie zdruzgotana i tracę zupełnie libido na długie miesiące...Wiecie, mam chłopaka a po takim.śnie potrafię nie uprawiać seksu w ogóle przez.parę miesięcy więc sam sen jest swego rodzaju traumą mimo, że umiem.sobie zracjonalizowac, że to.tylko sen. Ale realnie, nic takiego nie pamiętam, nie mam takich wspomnień.

przez Evia 08 sie 2015, 18:55
Wczoraj natknęłam się na pewien utwór, (może już go znacie) który jak najbardziej jest na temat, porusza bowiem kwestię molestowania

Bardzo wiele osób z showbiznesu przyznało się, że ten problem dotknął również ich. Myślę, że molestowanie lub gwałt to bardzo powszechne zjawisko, tylko pewnie mało kto się do tego przyznaje.
Oczywiście jest to traumatyczne przeżycie, które zapewne pozostawi ślad na całe życie, jednak chyba większość osób z takimi doświadczeniami jakoś sobie radzi.
Choćby na przykładzie osób medialnych można dojść do wniosku, że molestowanie to nie koniec świata. W żadnym wypadku nie wyklucza to nikogo z realizowania siebie, osiągnięcia sukcesu i w miarę normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

przez NN4V 09 sie 2015, 09:52
W niektórych przypadkach można sie zastanawiać, czy molestowanie nie jest przykrywką istniejących natręctw. Defektów psychiki, które z molestowaniem niewiele mają wspólnego. Taka przykrywka może byc bardzo wygodna, bo pozwala przemieścić odpowiedzialność.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Ambivalentna 21 sie 2015, 21:26
Czy możliwe jest, że było się molestowanym w dzieciństwie i nie uważać tego za molestowanie? Mieć w ten czas dobry kontakt z tą osobą? Osobą która była jedyną która dawała uwagę i zainteresowanie, czego się wtedy potrzebowała i poszukiwało, bo brakowało tego ze strony rodziców?

przez Evia 21 sie 2015, 21:37
Ambivalentna, myślę, że to jest dosyć powszechne zjawisko. Pedofile bardzo często wypatrują sobie właśnie takie a nie inne ofiary, co wiąże się z tym, że łatwiej je zmanipulować i zrobić im sieczkę z mózgu

jeśli nie odczuwasz swojego molestowania za molestowanie, i nie odczuwasz negatywnych konsekwencji z takich doświadczeń, to może nie warto tego zmieniać...

przez Ambivalentna 21 sie 2015, 21:44
Ostatnio odwiedziłam psychiatrę (swoją drogą dostałam swoje "pierwsze tabletki" :-/ ) i dostałam skierowanie do psychologa. I nie wiem, czemu ale zaczęłam analizować swoją przeszłość i tak doszłam do tego momentu molestowanie-nie molestowanie. Poza tym, zawsze uważałam, że ofiara odczuwa wrogość lub inne negatywne uczucia wobec oprawcy, a ja odwrotnie, ta osoba była mi bliska (bo też z rodziny i była pięć lat starsza ode mnie. Nie wiem czy różnica wieku ma znaczenie) i nie wiem, może potrzebowałam bliskości, a że miało to miejsce w wieku 10 lat nie jest niczym złym, bo być może byłam ciekawa tych spraw. Nie wiem.

Sortuj wg