Molestowanie w dzieciństwie, a jego skutki w życiu dorosłym.

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez Kosmaty 27 lip 2015, 23:10
NN4V napisał(a):
WinterTea napisał(a):...Albo zostanę zawodowym mordercą, .....

Zawsze to jakiś konkretny cel. Zaczałbym od chodzenia na strzelnicę celem obycia się z narzędziami pracy. Przy okazji nieco wściekłości możnaby rozładować.

Kosmaty napisał(a):ja sie nie odsune od Winter nigdy

Jak widać gnat noszony w torebce może się jeszcze przydać. ;)

Weź sie gosciu odemnie odpierdol! Kórwa to dla ciebie takie zabawne?? Wypierdalaj mówie Debilu klubowy tam sobie do twoich klubowych idiotek startuj. POpierdolony debil

przez Kosmaty 27 lip 2015, 23:17
po co tu wogóle piszesz NN4v nudzi ci sie ? masz korwa problemy jakies? molestwoał cie ktos jak byłeś mały? gwałcił nocami ? nie to sp[ierdalaj

przez WinterTea 28 lip 2015, 11:05
Kosmaty, ile Ty tu złości przyniosłeś... Jeszcze więcej niż ja... Ja w poprzednich postach też trochę przeginałam, ale Ty przeszedłeś już samego siebie.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 29 lip 2015, 15:00
Myślicie, ze można nie pamiętać molestowania?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Evia 29 lip 2015, 15:23
dream*, można

przez aptasia 29 lip 2015, 18:12
I skąd wtedy wiedziec? Cos takiego tkwi w podświadomości ale nie da się tego przepracować
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Evia 29 lip 2015, 18:32
dream*, nie koniecznie musi siedzieć w podświadomości, tzn nie koniecznie takie niezapamiętane momenty muszą wywoływać działania niepożądane

Poza tym nawet jeśli, to i tak niezależnie od przyczyn negatywne zachowania powinno się zwalczać w ten sam sposób
Czyli nie wiem czy jest w ogóle jakiś sens do tego dociekać...

przez NN4V 30 lip 2015, 07:09
Kosmaty napisał(a):po co tu wogóle piszesz NN4v nudzi ci sie ? masz korwa problemy jakies? molestwoał cie ktos jak byłeś mały?...

Owszem.

Kosmaty napisał(a):...nie to sp[ierdalaj

Sam spierdalaj buraku.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Artemizja 30 lip 2015, 11:01
NN4V, hamuj się proszę. Kosmaty już dostał za swój post ostrzeżenie, więc nie ciągnij sytuacji.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez WinterTea 01 sie 2015, 10:18
Irytuje mnie obecność tego wątku wraz z moimi wpisami. Od tego opisywania nasiliły mi się wszystkie objawy wszystko wraca jak na filmie. Widzę to ponownie. A moje rozdrażnienie jeszcze mocniej mnie nakręca.
Obwiniam się za wczorajszą sytuację, bo to przeze mnie on coś sobie zrobił. Przestał się w ogóle odzywać, a gdyby nie ta cała cholerna dyskusja w tym temacie, którą zaczęłam, to nic by się nie stało... wiecznie te poczucie winy, złość i zgorszenie.
Jadę do pracy, bo niedługo stracę zmysły.
"Szczerość może nie da Ci zbyt wielu przyjaciół, ale na pewno da Ci tych właściwych"
(John Lennon)

przez cesaria 01 sie 2015, 14:48
dream* napisał(a):Myślicie, ze można nie pamiętać molestowania?

dream,
tak, m.in., jak molestowanie mialo miejsce w niemowlectwie czy we wczesnym dziecinstwie.
Alice Miller pisze w swoich ksiazkach, ze wspomnienia o molestowaniu wracaja w snach.

przez aptasia 04 sie 2015, 06:59
No właśnie... Pytam przez sny które mnie czasami nawiedzają... Niby nic, ale budzę się strasznie zdruzgotana i tracę zupełnie libido na długie miesiące...
Wiecie, mam chłopaka a po takim.śnie potrafię nie uprawiać seksu w ogóle przez.parę miesięcy więc sam sen jest swego rodzaju traumą mimo, że umiem.sobie zracjonalizowac, że to.tylko sen. Ale realnie, nic takiego nie pamiętam, nie mam takich wspomnień.
Sylvia Plath

przez cesaria 04 sie 2015, 18:08
dream, te koszmary senne, po ktorych budzisz sie zdruzgotana, maja na celu Toba wstrzasnac, dotrzec do Twojej swiadomosci. Uswiadomic Ci to, co jest zakopane gleboko w podswiadomosci i ma wplyw na Twoje realne zycie.

Ja czasem rysuje postacie ze snu, zeby lepiej zrozumiec ich znaczenie, zobaczyc to z zewnatrz, jako obserwator.
Nie trzeba umiec rysowac, wystarczy zaznaczyc schematycznie postac, czy inny element snu. Napisac w chmurce obok slowa, ktore zostaly (ewentualnie) we snie wypowiedziane.
Przy koszamarach sennych analiza snu jest bolesna, ale jak udaje sie zglebic ich znaczenie, zdobywa sie wiedze o tresci wlasnej podswiadomosci i zyskuje sie cos cennego, co moze czlowiekowi pomoc.
Czy w Twoich snach pojawia sie konkretna osoba, ktora moze miec zwiazek z molestowaniem?

Zdaje sobie sprawe z tego, ze molestowanie seksualne to bardzo traumatyczne przezycie i dlatego mysle, ze najlepiej byloby, jakbys zwrocila sie z tematem tych snow (ktore maja taki duzy wpyw na Twoje zycie prywatne) i problemem (prawdopodobnego) molestowania do psychoterapeuty.
(nie wiem, czy chodzisz teraz na terapie?)
Pozdrowienia :papa:

przez WinterTea 04 sie 2015, 18:35
Na molestowanie nie pomoże żadna terapia. To paskudztwo tylko pogarsza sprawę, a ja Was wszystkich nienawidzę!
Ja żyję z brudnym ciałem po gwałtach. I nie myślę o żadnych idiotycznych terapiach. Po co to?
Żal mi Was. I bym Was wszystkich rozwaliła na małe kawałeczki.
(John Lennon)

Sortuj wg