Jak dojść do siebie po poniżaniu w szkole?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez eura28 01 lis 2014, 13:13
Odświeżę wątek kilkoma z moich ostatnich przemyśleń. Może to jakoś pomoże komuś z podobnym problemem:

No więc mija miesiąc odkąd studiuję i okazało się, że taka zupełna zmiana środowiska w moim przypadku bardzo pomogła. Spotkałam tutaj wielu nauczycieli, którzy faktycznie coś reprezentują swoją osobą i naprawdę wzbudzają szacunek. I to chyba doprowadziło do tego, że zaczynam godzić się z tym, co się stało, mając przy tym świadomość, że zaistniałe wydarzenia nie były z mojej winy i nie świadczą źle o mnie, ale właśnie o tych osobach, które mnie poniżały.

W moim przypadku okazało się, że nie przejdzie samo z siebie. Męczyłam się przez ~pół roku siedząc w domu i poprawa nastąpiła dopiero wtedy, kiedy poszłam na studia. Tak więc radzę wszystkim osobom z podobnym problemem, aby podjęły jakieś zdecydowane kroki (wizyta u specjalisty, zmiana środowiska), bo raczej samo nie przejdzie.

przez cyklopka 01 lis 2014, 13:45
Oprócz terapii, która nie powinna być bardzo złożona, bo przepracujecie konkrety

Nel napisał(a):ps a skoro jyz udało ci sie skonczyc szkole....
napisz moze do kuratorium skargę na postepowanie nauczycieli
może to naiwne z mojej strony
ale może ktoś ich chociaz zapyta o ten fakt
niech nie myślą ze,są bezkarni i nic sie nie wyda

pzdr

nic tak nie poprawia samopoczucia jak pismo do kuratorium :mrgreen:

A mnie jeszcze na marginesie wkurwia niemiłosiernie, że dla mnie nie ma nawet zasranego ćwierć etatu w szkole, a przeróżne stare niekompetentne rury ciągnące wcześniejszą emeryturę i kilka etatów, które od 30 lat nie podniosły swoich kwalifikacji nawet o jedno słówko, siedzą na tłustych dupskach i zamiast uczyć wyładowują swoje frustracje/urojenia na dzieciach i młodzieży.

Rzekłam :evil:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez eura28 01 lis 2014, 18:49
nic tak nie poprawia samopoczucia jak pismo do kuratorium :mrgreen:

strasznie mnie korci żeby nabazgrać takie pismo, ale zastanawia mnie, czy nie grożą żadne konsekwencje za poważne oskarżenia bez namacalnych dowodów (oskarżanie nauczyciela o znęcanie psychiczne).

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg