Nauka dotyku

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Nauka dotyku

przez antylopa 28 gru 2014, 22:12
Hej ja nie lubie dotyku. Dotyk mnie "boli" zaczęłam psychoterapie ale widzę, że to bedzie okropne..... :why:
Mówiłam, że chce żyć bez Ciebie: Nie chciałam!
Mówiłam, że Cie nie kocham: Kochałam!
Mówiłam, że dam sobie rady: Nie dałam!
Mówiłam, że zapomnę: Kłamałam!

Nauka dotyku

przez existenz 13 sty 2015, 01:59
Ja też nie lubię dotyku. A nawet jeśli na chwilę polubię, sekundę później jest już źle. Nie kojarzę tego dobrze. I mam świadomość, że włącza mi się jakiś mechanizm, ale nie potrafię nic z tym zrobić.
@Artemizja, dzięki...

Nauka dotyku

przez glupiajestempowraca 15 sty 2015, 02:44
Ja nie wiem, jak to "coś" określić:( Mnie dotyk nie "boli", to nie jest też "nie lubię?", ja w ogóle nie wiem, jak to opisać:/ Tak jakby dotyk wzbudzał we mnie poczucie zagrożenia??? To jest chore. Rozmowa ze znajomym w sklepie, nie mam problemów z rozmową, ale znajomy z zaskoczenia złapał mnie za ramię - to było normalne, bo ludzie tak często robią, ale ja przecież muszę mieć chory mózg i w ogóle jestem psychiczna, bo to, co się dzieje w mojej głowie w takim momencie, to przestaję słuchać, analizuję odległość od drzwi, ilość osób w sklepie, i jak się stamtąd wydostać, ciało nie moje, ja jestem w stanie normalnie zakończyć rozmowę i wyjść, ale później muszę znaleźć jakieś miejsce, żeby odpocząć, bo nie mam siły, żeby iść. Tak jakby ciało przebiegło maraton.
Tego kiedyś nie było. Ja tego nienawidzę.
glupiajestempowraca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nauka dotyku

przez Artemizja 02 lut 2015, 06:14
existenz, dotyk sam w sobie nie jest czymś złym. Wręcz przeciwnie. Warunek jest tylko jeden - że mamy na to ochotę. Wiem, że to łatwo powiedzieć, ale dotyk jest potrzebny. Fizyczna bliskość wbrew pozorom jest bardzo ważna.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nauka dotyku

przez antylopa 02 lut 2015, 11:28
glupiajestempowraca, moja reakcja na dotyk to walenie w ryj faceta jak mnie dotknie. To jest nie do opanowania.
Tak jakby ktoś siedziała we mnie i mną kierował.

Nauka dotyku

przez greg666 14 lut 2015, 15:47
najlepiej chyba oswajać taką osobę z dotykiem przez osobę która kocha.

Nauka dotyku

przez antylopa 14 lut 2015, 20:34
greg666, no tak masz rację. Oswajałam ze swoim chłopakiem. On był dla mnie wszystkim. Ale teraz już nie jesteśmy razem. On nie dał rady. A ja stwierdziłam, że bez psychoterapii nie dam rady.

Nauka dotyku

przez greg666 15 lut 2015, 14:26
Nie przejmuj się tym. Ludzie się schodzą i rozchodzą. Ważne że było wam razem dobrze przez jakiś czas. Dobrze że chcesz sobie pomóc.

Nauka dotyku

przez Kalebx3 15 lut 2015, 14:36

Ofiary przemocy w sferze seksualnej mają problem z dotykiem. Dotyk sam w sobie nie jest zły, ale odczucia, które wywołuje, fale wspomnień sprawiają, że jest on postrzegany jako zły.

Nie mam żadnych złych wspomnień związanych z dotykiem , ale nie lubie i nie życzę sobie żeby ktoś mnie dotykał , a szczególnie czule , nieczule zresztą też . Jak byłem małym dzieckiem to jedynie Matce mojej to było dane . Teraz jestem za stary kon żeby bawić się w jakieś dotyki . To babska domena i zniewieściałych facetów , może również przedewszystkim lesbijek i homów .Uważam ,że zdrowych facetów nie powinien ten temat dotyczyć .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Nauka dotyku

przez Artemizja 15 lut 2015, 15:14
Kalebx3, przypominam, że to jest temat dla ofiar przemocy, a Ty jak sam stwierdziłeś nią nie jesteś. Nie rób tutaj bajzlu.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Nauka dotyku

przez Kalebx3 15 lut 2015, 16:31
że to jest temat dla ofiar przemocy,

przemoc ma wiele twarzy i miejsc . Akurat raczej jestem ofiarą przemocy psychicznej nie-rodzinnej . I głównie dlatego nią jestem ( jak chyba wszystkie mięczaki ),że zamiast lac po ryju( za dziecka ) to czekałem aż mnie zleją . Teraz uczę syna , jak Cie kto uderzy to lej w mordę z całych sił , to Cię nikt drugi raz nie będzie tykał. I zawsze lej tam gdzie zaboli najbardziej ( w podbródek ) ;)

Nauka dotyku

przez Artemizja 15 lut 2015, 16:54
Ofiary przemocy w sferze seksualnej mają problem z dotykiem. Dotyk sam w sobie nie jest zły, ale odczucia, które wywołuje, fale wspomnień sprawiają, że jest on postrzegany jako zły. Jak Waszym zdaniem to zmienić? Czy można czegoś takiego dokonać? Jak oswoić się z dotykiem? Jak się go na nowo nauczyć?
Uważasz, że pierwsze zdanie wątku tyczy się Ciebie? Jeśli nie, to o niechęci do dotyku jest inny temat. Tutaj, w PTSD, w temat przeznaczony dla OFIAR PRZEMOCY SEKSUALNEJ Twoje posty niczego nie wniosą, ponieważ niechęć do dotyku, a niechęć do dotyku po doświadczeniu przemocy seksualnej, to dwie różne rzeczy. Jeśli chcesz porozmawiać na temat swoich odczuć, to w wątku do tego przeznaczonym, a nie tutaj. Ten temat ma konkretny cel i służy osobom, które doświadczyły traumy w sferze seksualnej. Po raz drugi proszę, żebyś nie robił tu bałaganu. Trzeci raz już nie poproszę.

Administrator

Nauka dotyku

przez Kalebx3 15 lut 2015, 17:00
Trzeci raz już nie poproszę.

spoko , nie wiedziałem ,że w Tym wątku chodzi o przemoc Seksualną .

Nauka dotyku

przez Kalebx3 15 lut 2015, 17:00
[

Sortuj wg