chamskie zaczepki na ulicy a przeszłość

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez macieywwa 24 kwi 2014, 11:09
małpka bubu, nie rozumiem co tak przezywasz, w Polsce i tak jest spoko w tym temacie, nie wierze ze gdziekolwiek sie pojawisz zaraz kazdy facet Cie zaczepia i gwiżdże na Twój widok.. az taka super hero nie jestes a nawet jesli jestes, nic złego sie nie dzieje.
Jesli kiedykolwiek pojedziesz na urlop do Hiszpanii, Italii wtedy zobaczysz co to sa gwizdy i zaczepki facetów...tam jest to norma i nikt nie robi z tego problemu.
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez Monar 24 kwi 2014, 14:07
macieywwa, jeśli ktoś doświadczył przemocy seksualnej, to takie zaczepki są niekomfortowe... dla osoby, która nie doświadczyła tej przemocy - jest to dość denerwujące, a co dopiero ma powiedzieć osoba, którą w przeszłości spotkało coś złego, takie osoby mają już traumę... jedna bardziej, druga mniej...

przez Nel 26 kwi 2014, 11:01
macieywwa,
mega niedelikatny post
na forum gdzie ludzie mają problem z rzeczami
z ktorymi normalnie nikt nie ma problemu....

nie doświadczyłam w życiu ŻADNEJ fizycznej przemocy
a w takich przypadkach kulę sie w,sobie i uciekam
wyobrazam sobie co czuje ktoś kto przeżył cos strasznego

i ty spróbuj sobie wyobrazić zanim tak napiszesz
to sie nazywa empatia wlasnie....

zaczepki na ulicy to obrzydliwość
choć znam osoby czerpiące z tego "radość"
bo uważają to za przejaw zainteresowania i podziwu

dla mnie to ohydny przejaw seksizmu i zerowej kultury osobistej
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 26 kwi 2014, 17:17
mi sie coś takiego kilka lat temu zdarzało dośc często, nie wiem czemu miałem wrażenie ze wszystkie lumpy i inne podobne typy sobie mnie upatrzyły i mnie zaczepiali, czy to w mojej okolicy gdzie mieszkam czy gdzieś dalej w drodze do szkoły, nawet w autobusie, byłem wtedy bardzo słaby psychicznie i fizycznie, nikomu o tym nie mówiłem bo nie miałem, sam tez nic nie potrafiłem nic zrobić, dawałem sie ponizac przez nich, bałem się jakkolwiek zareagować, poniewaz ze strony tych osob padały grozby, w pewnym momencie chyba z tego co pamiętam z pomocą leków gdy byłem mocniejszy psychicznie wk..wilem sie w koncu i zapisałem na pewne zajecia sportowe
które miały mnie nauczyć, jak sobie radzić w takich sytuacjach, po kilku miesiącach tych zajęć moja pewność siebie tak wzrosła ze od tamtej pory nie pamiętam zeby ktokolwiek mnie juz potem zaczepiał, a gdyby nawet tak było to juz nauczyli mnie jak nalezy sie zachowywac w takich sytuacjach i jak z nich wychodzic, na te zajecia chodziło tez sporo dziewczyn

Sortuj wg