Prosta metoda terapii PTSD

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez Inga_beta 20 mar 2014, 09:43
Ja dostałam tę metodę od kolegi, ponieważ ona mu pomogła.

przez Artemizja 23 mar 2014, 13:10
Ja podobnie jak siostrawiatru mam sceptyczny stosunek do takich metod. Nie wierzę, że po złożonej traumie, można czymś takim sobie pomóc. PTSD hulał u mnie przez szesnaście lat, potęgowany przez kolejne traumy i przeszedł w stan przewlekły. Może i ta metoda jest dobra dla osób, które doświadczyły traumy jednorazowej o krótkim okresie trwania, i u których stosunkowo szybko zniknęło źródło traumy...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Vitalia 14 lis 2014, 19:12
a co sądzicie o EMDR? mnie trochę niepokoi podobieństwo do eft. Próbował ktoś?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bielnerw 18 paź 2015, 17:16
jakieś namiary na te kursy w Poznaniu

przez Kalebx3 18 paź 2015, 17:24
a co sądzicie o EMDR?

dużo na ten temat czytałem .
Osobiście zostałem ( teoretycznie ) przekonany do tej metody .
Nie wiem tylko czy moje traumy sa aż takie ,żeby je leczyć tym sposobem . I czy w ogóle traumy sa moim głównym problemem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez blade83 22 paź 2015, 13:41
Witajcie,
Jestem po pierwszej sesji. Ale to co się ze mną działo to coś niewyobrażalnego. Teraz już wiem, że przez całe życie tłumie wszelkie emocję i napięcia w sobie, stąd problemy z lękiem i napięciami mięśniowymi i innymi objawami ciała, które mi towarzyszą. Co tu pisać trzęsłem się jak galareta coś jak człowiek który jest nago na mrozie, w dodatku napływające emocje, płacz, gniew, wkurwienie, bezradność, napływy dziwnej energii, ogólnie mało przyjemne rzeczy się wtedy odczuwa. Terapeuta cały czas mnie bacznie obserwował (sesja indywidualna) i mi przypominał często aby nie uciekać aby dać emocją i odczuciom "wypłynąć". Im bardziej odpuszczałem zamiast walczyć tłumiąc je tym bardziej one wypływały. Myślę, że to jest tutaj najważniejsze aby nie blokować emocji. Narazie jestem jakby trochę oszołomiony, trochę spokojnieszy, mniej natrętnych myśli. Zobaczymy jak ta metoda się u mnie sprawdzi. Myślę, że kluczem tutaj jest otwarcie siebie. Buntownicze i sceptyczne osoby mogą mieć z tym problem ale od tego jest terapeuta aby i w tym zagadnieniu pomógł. Zobaczymy jak to zadziała :) Dam znać.

Sesje w Poznaniu: uwolnij cialo - pracownia zdrowia na ulicy nehrlinga.

przez bialyplomien 20 sty 2016, 12:44
Jestem po dwóch sesjach. Efekty są bardzo obiecujące (u mnie trauma jednorazowa, szokowa, powypadkowa - terapia B-P nic nie dała). Bardzo polecam i bardzo dziękuję temu, który założył ten temat - nie wiem ile bym się jeszcze z tym bujał...

Sortuj wg