jak długo trwa terapia ?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

jak długo trwa terapia ?

przez Jagoda34 31 sty 2014, 21:58
miałam 12 lat gdy on to zrobił, ufałam mu. Byłam roztrzepanym, świergolącym i uśmiechniętym dzieckiem.Tego dnia coś we mnie umarło, jestem inną osobą mimo że dorosłą ale inną.
Od kilku mies jestem w terapii, nadal śpię tylko na lekach, w ciągu dnia przeżywam kadry z filmu z tamtego wydarzenia, zbliżenie się do mnie bliżej niż metr powoduje, że czuję się jak sparaliżowana.
W sytuacjach zagrożenia jestem bezbronna jak dziecko, nawet nie wiem czy dziecko, bo nie krzyczę, nie uciekam tylko stoję jak słup soli bez wyjścia.
Zastanawiam się jak długo trwa terapia PTSD ? kiedy miną objawy bo już jestem zmęczona, strasznie zmęczona tym wszystkim.

jak długo trwa terapia ?

przez Znachor 31 sty 2014, 22:43
Niestety tego nie da się określić dokładnie. Zbyt wiele czynników, zbyt wiele niewiadomych...wiele w tym wszystkim zależy od Ciebie - od Twojej gotowości do pracy nad sobą, od gotowości do omawiania przeszłych doświadczeń itd. itp.
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...
Czekając na cud frustrujemy się staniem w miejscu...

jak długo trwa terapia ?

przez sailorka 31 sty 2014, 23:10
Czytałam gdzieś, że terapia PTSD to 9-12 wizyt, więc to chyba raczej krótko? Ja się dopiero wybieram, nawet nie wiem, czy będę mieć jakąś terapię, czy tylko tak sobie porozmawiamy jednorazowo.
Cześć, jestem czubkiem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jak długo trwa terapia ?

przez Jagoda34 01 lut 2014, 09:00
ja jestem w terapii od 7 mies, owszem nie tylko tego dotyczy problem, ale mimo wszystko nie do końca czuję się ok.
Staram sie pracować nad sobą i oswajać przeszłość ale nie jest łatwo.

jak długo trwa terapia ?

przez Artemizja 02 lut 2014, 23:17
sailorka, mówisz o terapii w początkowym stadium PTSD. Wówczas terapia trwa krótko. Niestety, jeśli PTSD przejdzie w stan przewlekły i na jego bazie rozwiną się inne zaburzenia, to terapia może potrwać całe lata...

Jagoda34, w październiku minie trzy lata jak jestem w terapii. Dopiero po roku zaufałam na tyle, żeby powiedzieć, co się wydarzyło. Jednak opowiedziałam ogólnie, nie zagłębiając się w szczegóły. Robię to dopiero teraz i dopiero teraz czuję ulgę. Każdy jest inny i nie można zamknąć terapii w konkretnych ramach czasowych...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

jak długo trwa terapia ?

przez sailorka 03 lut 2014, 00:20
To może z innej beczki. Terapia trwa tyle, ile płaci NFZ. :mrgreen:
Cześć, jestem czubkiem

jak długo trwa terapia ?

przez Artemizja 03 lut 2014, 08:26
sailorka, jeżeli chodzisz państwowo. Ja akurat chodzę państwowo i płacą już przeszło dwa lata. Limit to trzy pełne lata, więc od października albo będę chodzić prywatnie, albo wcale.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

jak długo trwa terapia ?

przez Znachor 03 lut 2014, 09:38
Nefertari, nie słyszałem o takim limicie (trzy pełne lata), za to jest na pewno limit ok. 54 spotkań w roku, którego nie można przekroczyć...
Gdyby ludzie realizowali swoje marzenia, szpitale psychiatryczne byłyby puste...
Czekając na cud frustrujemy się staniem w miejscu...

jak długo trwa terapia ?

przez Artemizja 03 lut 2014, 11:40
Znachor, akurat w tej placówce, do której ja chodzę, nie ma takiego limitu. Wszystko zależy od kontraktu z NFZ i ustalonych przez przychodnię warunków.

Administrator

jak długo trwa terapia ?

przez sailorka 03 lut 2014, 17:47
Jak długo może potrwać u mnie, jeśli wspomnienia z wypadku dręczą mnie od 10 lat?
Cześć, jestem czubkiem

jak długo trwa terapia ?

przez Jagoda34 03 lut 2014, 22:17
u mnie wydarzenie miało miejsce 22 lata temu i był względny spokój wg mnie, wg terapeutki niezupełnie anoreksja , bulimia...depresja,
ostre objawy PTSD pojawiły się w maju ub roku. Teraz chyba zaczynam wierzyć, że być może się uda, choć ciężko jest strasznie.

jak długo trwa terapia ?

przez Artemizja 04 lut 2014, 06:55
sailorka, trudno powiedzieć, bo na to nie ma reguły...

Jagoda34, na pewno będą lepsze i gorsze momenty. Samo mówienie nie jest proste, ale potrafi przynieść ulgę. Ważne, żeby się nie poddawać...

Administrator

jak długo trwa terapia ?

przez DwaGuziki 25 lut 2014, 11:06
W poradni gdzie ja chodzę jest limit 1.5 roku.
Ale terapeutka powiedziała, że jak nie wystarczy to będziemy myśleć co dalej.
Vivere est militare ...

Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!

.... Spełniania marzeń ciąg dalszy ....

jak długo trwa terapia ?

przez essprit 25 lut 2014, 12:04
Nikt nie da Ci konkretnej odpowiedzi, jak długo potrwa terapia.

Nie jest to w żaden sposób związane z jakąś jednostką chorobową, typu że PTSD leczy się rok, a nerwice pół roku.
Tak to nie wygląda. Wszystko tak na prawdę zależy od danej konkretnej osoby - co Ci jest, co chcesz zrobić w terapii etc.

Jedyne ograniczenia jakie możesz mieć to właśnie w postaci kontraktu z NFZ.
I każda poradnia/szpital ma swój odrębny kontrakt - stąd w jednej można się leczyć np.: 3 miesiące, a w innej jeden rok.
Ale to również nijak ma się do potrzeb osób, które się zgłaszają do leczenia ...
Niestety.

Sortuj wg