PTSD totalna derealizacja

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez frank2 22 sty 2014, 23:02
Witam

Cierpię na PTSD już ponad 10 lat. Od momentu traumy widziałem jakby przez szybę. Czułem i czuję do tej pory jakby coś, co związane jest z traumą powodowało, że nie mogę się skupić. Teraz to się maksymalnie nasiliło. W nocy nie mogę spać. Wszystko widzę jak przez grubą szybę. Co najważniejsze. Bardzo boli mnie w środku głowy. Tej derealizacji towarzyszy silne jakby wiercenie w środku głowy. Jutro idę zrobić sobie badania. Mieszkam w Częstochowie. Poradźcie mi co mogę jeszcze zrobić, żeby sobie pomóc, bo ja już nie mogę wytrzymać. Czy znacie jakieś ośrodki w niedalekiej okolicy. Dodatkowy problem dla mnie jest taki, że mam lęki, żeby dalej gdzieś jechać, dlatego boję się jechać np do Warszawy do szpitala. Chodzę po mieszkaniu, bo nie mogę wysiedzieć. Miał ktoś coś podobnego? Bardzo proszę o pomoc.

przez Aleksandra Jar. 28 sty 2014, 20:34
Witaj, zapraszam Cię do mojego artykułu dot. PTSD.

http://xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Na co dzień specjalizuję się w pomocy osobom z PTSD i lękami. Myślę, że przede wszystkim powinieneś zacząć od wizyty u lekarza psychiatry. Leki przepisane przez psychiatrę zmniejszają nasilenie uporczywych objawów. Następnym krokiem jest podjęcie terapii. Jest to jedyna droga do powrotu do normalności. Pamiętaj jednak, że samo leczenie lekami nie przynosi rezultatów trwałych, potrzebna jest praca z psychologiem.
pozdrawiam
powodzenia
Ostatnio edytowano 29 sty 2014, 23:16 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto link

przez frank2 31 sty 2014, 02:06
Dzięki za odpowiedź. Możesz mi przesłać ten link na priv? Chodzę i do psychiatry i do psychologa. Co do psychiatry jestem zadowolony, ale co do psychologa... Czasem wydaje ni się, że psychologiem może zostać każdy... Ja czuję, że tutaj potrzebuję kogoś dobrego. Megafachowca, bo coś co długo w człowieku siedzi mogło narobić trochę szkód

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 31 sty 2014, 06:21
PTSD po rozstaniu z dziewczyną? Chyba jaja sobie robisz.
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez frank2 01 lut 2014, 07:21
Niestety nie. Wiem, że brzmi to błacho w porównaniu do gwałtów, wypadków itp,. Takie samo podejście do tego miało 2 psychologów na początku i co? Minęło 10 lat a ja się bujam z tym cały czas

Sortuj wg