niemal utonęłam w wieku 9 lat

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez małpka bubu 14 lis 2013, 11:40
w wieku 9 lat niemal utonęłam, gdyby nie to, że trzymałam się tej cholernej deski i szybkiej reakcji rodziców... nad morzem odpłynęłam za daleko i przykrywała mnie fala...

od tego czasu boję się dużych akwenów, o swobodnej kąpieli nad morzem nie ma mowy; zawsze się boję że znad horyzontu nadciągnie wielka fala - a może to też efekt, że jako dziecko naczytałam się o tsunami?

śnią mi się koszmary w których wielka fala zalewa mnie lub to co kocham... :cry: :cry: :cry:

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez PJT 14 lis 2013, 11:41
nie ten dział, wyślij tego posta w dziale PTSD
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez Candy14 14 lis 2013, 12:45
małpka bubu, nie pamietam zebym sie topila ale kto wie co robila matka ze mna w kapieli w kazdym razie mam identycznie :shock: Boje sie wody.. plywam jedynie na basenie i snia mi sie koszmary z tsunami od zawsze.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 14 lis 2013, 17:53
A ja w wieku około 12 lat omal się nie utopiłem pod zamarzniętym lodem, który okazał się nie do końca zamarznięty a było daleko od brzegu, no ale skończyło się tylko na zamoczeniu spodni do pasa. Nie mam po tym żadnej traumy, tak samo jak po tym kilka km od brzegu w czasie pływania złapał mnie skurcz w nogę ale dopłynąłem siłą ramion. Mój plan samobójczego utonięcia w otchłaniach Bałtyku nigdy do skutku nie doszedł.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 14 lis 2013, 18:02
Ja nawet plywajac na basenie nie moge zanurzac twarzy bo dostaje ataku paniki. Nie wiem dlaczego
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez carlosbueno 14 lis 2013, 18:10
Ja byłem raz w życiu na basenie i za ciepła tam woda dla mnie, aż się spociłem się w niej, przyzwyczajony do zimnego Bałtyku jestem. ;)
Największy Forumowy Maruda

przez Śmiercionauta 14 lis 2013, 18:32
ja to się topiłem i to 2 razy. raz w rzece, a drugi raz nad polskim morzem (Słowiński Park Narodowy) opiekun koloni mnie uratował i nie mam z tego jakiejś traumy.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Candy14 14 lis 2013, 18:50
Wiec moze to po prostu fobia jak kazda inna

przez Kokojoko 14 lis 2013, 19:46
Też się raz topiłam w wieku 12 lat. Mimo to kocham wodę, pływanie, kajaki, łódki. Nie mam problemu z pływaniem statkiem po morzu czy z nurkowaniem.
Nie wiem, od czego to zależy, że u jednej osoby pojawi się fobia czy uraz u u drugiej nie. Może to zależy od podejścia do tej rzeczy? Np. moja babcia boi się wody i moja matka ma to samo, nigdy nie nauczyła się pływać. Mnie za to ojciec uczył pływać wrzucając w rzece Bug, w miejsce gdzie nie miałam gruntu i kazał wypływać. Oczywiście stał obok i wszystko kontrolował. W ten sposób nauczył pływać i mnie i siostrę. Wiem, że to może dziwnie wyglądać, ale my się nie bałyśmy. Miałyśmy pełne zaufanie.
Kokojoko

przez Candy14 14 lis 2013, 19:53
Ja sie nauczylam plywac majac 35 lat. Nadal sie boje wody ale daje rade. W kazdym razie sny sa przerazajace i uwazam ze smierc przez utoniecie to najgorszy rodzaj. Moze utonelam w poprzednim wcieleniu :D

przez Kokojoko 14 lis 2013, 20:04
Candy14 napisał(a):uwazam ze smierc przez utoniecie to najgorszy rodzaj. Moze utonelam w poprzednim wcieleniu :D

Też tak myślę. I spalenie. Może byłam w poprzednim wcieleniu spalona na stosie :lol:
Kokojoko

przez Candy14 14 lis 2013, 20:09
Spalenie na stosie jest dosc abstrakcyjne :P

przez Variable 14 lis 2013, 20:16
Candy14, ja nawet nie jestem w stanie wejść do basenu tak się wody boje. Toleruje jedynie wodę w wannie :P
A to wszystko przez mojego ojca i wujka, którzy próbowali mnie na siłę uczyć pływać, gdy byłam dzieckiem.
Variable

przez Kokojoko 14 lis 2013, 20:18
Candy14 napisał(a):Spalenie na stosie jest dosc abstrakcyjne :P

Chodziło mi o spalenie w trakcie pożaru. Miałam nawet jako nastolatka natręctwa związane ze sprawdzaniem kurków od gazu :? Zawsze bałam się ognia. Dopiero teraz nie mam takich jazd i nie muszę nic sprawdzać.
Kokojoko

Sortuj wg