Powiedzieć sprawcy - czy warto?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez Dorotk@ 12 paź 2013, 10:02
Po raz pierwszy postanowiłam się założyć temat, bo wcześniej chyba nikt nie poruszył tego problemu.

Czy kiedykolwiek odważyliście się powiedzieć sprawcy Waszego cierpienia, co Wam zrobił, wygarnąć mu swój żal? Jakie to miało konsekwencje? Czy uważacie, że było warto?
Odkąd życie podcięło mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.

przez monk.2000 12 paź 2013, 10:09
Myślę, że niekoniecznie. Czynienie krzywdy często wynika z nieświadomości własnego błędu. Dlatego ktoś krzywdzi, bo sądzi że wszystko jest okej. Stąd zapewne będzie upierał się przy swojej pozycji, mając w nosie argumenty, do zmiany trzeba dojrzeć, nikt nie lubi, gdy obciąża się jego sumienie.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez NieznanySprawca 12 paź 2013, 10:14
mozecie mi powiedziec, mnie i tak nic nie rusza :pirate:
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 12 paź 2013, 10:22
To zależy od relacji z katem. Np. ojcu powiedziałem z nawiązką, wujkowi nic nie mówiłem, bo ten jeden jedyny raz w mojej obronie ojciec zrobił z niego szmatę, zresztą byłem chyba na to za mały, typowi, który chciał mnie zabić nie mogę nic powiedzieć, bo nawet nie wiem kto to, a jeden z tych, którzy mieli do mnie jakiś problem w podstawówce, poszedł na dno k***a utonęła w wodzie po pas, hehehe (dlatego też nasz dialog/monolog z góry skazany jest na porażkę).
Feed your head
Feed your head

przez Saraid 12 paź 2013, 10:27
monk.2000, masz racje natomiast sama nie raz próbowałam właśnie komuś uświadomić jak bardzo mnie skrzywdził bezskutecznie to prawda do zmian trzeba dojrzeć.
Saraid

przez Ferdynand k 12 paź 2013, 10:47
karalucha się depcze a nie z nim rozmawia
Naczelny Użyszkodnik

przez true 12 paź 2013, 10:51
matce nigdy nie powiem , bo nie zrozumie mnie i jeszcze wyjdzie , ze ja obwiniam za cale zlo , ona sama jest psychiczna .. ojcowi nie raz wykrzyczalam , ze jest ...ujem najgorszym na swiecie i wiele innych okropnych slow polecialo w jego strone , ale to tez penwie nie dotarlo do niego tak jak mialo dotrzec , najwieksza kara za to wszystko bedzie to , ze nei zobacza mnei juz nigdy i swoich wnukow tez , niech sie katuja myslami dlaczego ... bo ja codziennie sobie zadaje to pytanie .. dlaczego ja?

przez Lord Kapucyn 12 paź 2013, 11:14
Ludzie, ludzie, zwróćcie uwagę w jakim dziale znajduje się temat- PTSD - Zespół Stresu Pourazowego. Sprawa dotyczy molestowania seksualnego/zgwałcenia, więc sprawcą jest/są gwałciciel/e, molestatorzy. Jak nie kwestionuję, że matka, ojciec, wuj, ciotka, dziadek, szwagierka, kuzyn, sąsiad wyrządzili Wam cierpienie, ale to ma się z tym tematem jak piernik do wiatraka.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Hans 12 paź 2013, 11:32
Dark Passenger, wiem, trochę popłynąłem, ale próba zabicia zakończona ciężkim pobiciem się jak najbardziej tu kwalifikuje. W tym moim przypadku nic bym nie mówił, pod sąd i do więzienia.

-- 12 Oct 2013, 11:34 --

Znaczy do PTSD ogólnie się kwalifikuje.
Feed your head
Feed your head

przez Ferdynand k 12 paź 2013, 12:05
Dark Passenger, tu jest o PTSD
moje zab lękowe i lekkie depresyjne i późniejsza ciężka depresja do której na pewno dołożyło
się to co było wcześniej mimo że bezpośrednią przyczyną był uraz głowy
tu pasują idealnie
Naczelny Użyszkodnik

przez Lord Kapucyn 12 paź 2013, 12:39
Ok, macie rację, po prostu nie chciałbym, żeby ten temat "popłynął" jak poprzedni- gdzie dziewczyna zakłada temat, że nie akceptuje swojego ciała i czuje do niego wstręt bo została zgwałcona, a pod spodem komentarze w stylu "ja nie akceptuję ciała, bo mam zaskórniki", "ja nie akceptuję, bo mam 20dag nadwagi".

Co do tematu- uważam, że nie warto mówić. Te osoby z reguły są już na tyle stare, zakorzenione w swojej patoli, że to nie ma sensu- jak rzucanie grochem o ścianę.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez khaleesi 12 paź 2013, 13:36
Dla mnie to bezcelowe ponieważ sprawca gwałtu/molestowania najczęściej pedofil uważa, że nic złego nie zrobił więc to jest bezsensu. Chyba, że chodzi o zwyzywanie sprawcy. Dark Passenger, pamiętam ten temat. :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Ferdynand k 12 paź 2013, 13:42
Dark Passenger napisał(a):Ok, macie rację, po prostu nie chciałbym, żeby ten temat "popłynął" jak poprzedni- gdzie dziewczyna zakłada temat, że nie akceptuje swojego ciała i czuje do niego wstręt bo została zgwałcona, a pod spodem komentarze w stylu "ja nie akceptuję ciała, bo mam zaskórniki", "ja nie akceptuję, bo mam 20dag nadwagi".

Co do tematu- uważam, że nie warto mówić. Te osoby z reguły są już na tyle stare, zakorzenione w swojej patoli, że to nie ma sensu- jak rzucanie grochem o ścianę.

na tą patole są pigułki z miedzianym ściętym płaszczem stalową koszulką i ołowianym rdzeniem
kalibru 0,5 cala podawana domózgowo
Naczelny Użyszkodnik

przez true 12 paź 2013, 22:09
Dark Passenger napisał(a):Ludzie, ludzie, zwróćcie uwagę w jakim dziale znajduje się temat- PTSD - Zespół Stresu Pourazowego. Sprawa dotyczy molestowania seksualnego/zgwałcenia, więc sprawcą jest/są gwałciciel/e, molestatorzy. Jak nie kwestionuję, że matka, ojciec, wuj, ciotka, dziadek, szwagierka, kuzyn, sąsiad wyrządzili Wam cierpienie, ale to ma się z tym tematem jak piernik do wiatraka.

ah jo ;)

Sortuj wg