Lęk przed dotykiem

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Lęk przed dotykiem

przez polnormalny 15 sie 2013, 09:41
niosaca_radosc napisał(a):Osobiście uważam, że każdy lęk przed dotykiem ma jakąś swoją przyczynę. Nie rodzimy się z takim lękiem, tylko go nabywamy. A więc jest tego jakiś powód. A jeśli jakieś wydarzenie spowodowało, że potem taka osoba boi się dotyku innych, to dla niej musiała być to jakaś osobista trauma. Dla jednych będzie to gwałt, dla innych np. obserwowanie w dzieciństwie jak ojciec bił matkę albo jakakolwiek inna sytuacja. Ale zawsze jest powód. Nie mogę sobie wyobrazić innej sytuacji, w której ktoś boi się dotyku i nie przeżył, w swoim mniemaniu, traumy.

Zgadzam się z tym. Np. u mnie się to wzięło z konkretnych przyczyn. Najgorsze jest to, że znam przyczyny, znam wszystko ale nie mogę tego wyeliminować.
polnormalny

Lęk przed dotykiem

przez niosaca_radosc 18 sie 2013, 21:02
niosaca_radosc, miałam na myśli osoby, które mają za sobą wstrząsające wydarzenie, po którym pojawił się lęk przed dotykiem. Tak jak napisała marimorena, u niektórych jest to wynikiem długoletniego zamykania się w sobie, izolacji i innych czynników, ale nie wywołanych przez jakieś jedno konkretne wydarzenie.
Z tym można polemizować. Za traumę uważa się także sytuacje oddziałujące długotrwale, a więc będzie to niekoniecznie jedno konkretne wydarzenie, ale cała seria zdarzeń, która w efekcie może prowadzić do lęku przed dotykiem
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Lęk przed dotykiem

przez Artemizja 20 sie 2013, 08:06
niosaca_radosc, no dobrze, to skonkretyzuję jeszcze bardziej. Ten temat jest w dziale PTSD, ponieważ najbardziej zależało mi na tym, by wypowiedziały się w nim osoby, które doświadczyły traumy w sferze seksualnej i teraz mają problem z cudzym dotykiem. Osobom, które tego nie przeżyły, a mają również lęk przed dotykiem, założyłam inny temat.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęk przed dotykiem

przez zielona miętowa 20 sie 2013, 14:45
a czy są tu kobiety, które mają lęk przed dotykiem kobiet?? czyli czy są tu kobiety które były nadużywane seksualnie przez inne kobiety...?

u mnie to więcej niż lęk przed dotykiem. nie toleruję kobiece nagości, nienawidzę gdy współlokatorka wchodzi do wspólnej kuchni w samych majtkach, wymiona luźno rozwijają się jej do okolic pępka w ciasnym topie :evil: widać WSZYSTKO, a mnie skręca wewnątrz, paraliżuje, czuję się tak, jak gdyby zaraz miała mnie dotknąć taką umazaną w błocie i kurzu ścierką... więc kurczę się w sobie i odsuwam. siedzę na stołku dziwnie pokręcona i palę nerwowo papierosa :8): oczywiście mówiłam je wiele razy, że taki negliż mi nie odpowiada, że wolałabym żeby była po prostu ubrana... ale ona ma to w dupie, taka typiara, że nie czuje obciachu, nie szanuje nikogo wokół...
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

Lęk przed dotykiem

przez Artemizja 23 sie 2013, 22:05
zielona miętowa, nie byłam nadużywana seksualnie przez kobiety, ale swojego czasu miałam lęk przed ich dotykiem. W ogóle nie znosiłam dotyku- czy to kobiet czy mężczyzn. I również nie toleruję paradowania roznegliżowanych kobiet. Pomijam sytuacje, kiedy naprawdę jest to konieczne, bo powiedzmy jesteśmy gdzieś, mamy wspólny pokój i jedną łazienkę, a musimy się szybko przebrać. To ok. Ale w innych sytuacjach mnie to krępuje, czuję się nieswojo...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg