Lęk przed dotykiem

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Lęk przed dotykiem

przez acherontia-styx 06 sie 2013, 21:09
Gods Top 10, no szukam właśnie pracy w innym mieście oddalonym o 50km, jak znajdę coś pewnego to się tam przenoszę i będę kontynuować tam studia. Co najlepsze mniej więcej tydzień temu usłyszałam z ust tej osoby takie zdanie: 'tak sobie ostatnio myślałem, że jak skończę studia to chyba poszukam pracy w Poznaniu i też tam zamieszkam.' - zgadnij do jakiego miasta ja planuję się przenieść?! Taak, do Poznania właśnie. Ogólnie jak usłyszałam te słowa z jego ust to moją myślą było "spróbuj, a się k***a do Bydgoszczy/Wrocławia wyniosę, byle dalej od ciebie"
Pytanie o to czy z nim zamieszkam też już usłyszałam :roll: oczywiście odpowiedziałam stanowcze nie.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Lęk przed dotykiem

przez Gods Top 10 06 sie 2013, 21:58
leaslie, z jednej strony: Poznań nie jest aż taki mały; z drugiej: z czasem przez jakichś wspólnych znajomych (teoretycznie) mógłby zyskać namiar na Ciebie.
leaslie napisał(a):'tak sobie ostatnio myślałem, że jak skończę studia to chyba poszukam pracy w Poznaniu i też tam zamieszkam.'
Jeśli on już studiuje, a jeszcze nie pracuje w Poznaniu, to przy jego 'chwiejności emocjonalnej' (tak to umownie nazwijmy), opcja wyjazdu do większego miasta w poszukiwaniu pracy, mogłaby być mniej realna.
Ale to tylko hipotezy... :roll:

Swoją drogą... Wrocław jest pięknym miastem... :mrgreen:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Lęk przed dotykiem

przez bittersweet 06 sie 2013, 23:42
leaslie napisał(a):Gods Top 10, no szukam właśnie pracy w innym mieście oddalonym o 50km, jak znajdę coś pewnego to się tam przenoszę i będę kontynuować tam studia. Co najlepsze mniej więcej tydzień temu usłyszałam z ust tej osoby takie zdanie: 'tak sobie ostatnio myślałem, że jak skończę studia to chyba poszukam pracy w Poznaniu i też tam zamieszkam.' - zgadnij do jakiego miasta ja planuję się przenieść?! Taak, do Poznania właśnie. Ogólnie jak usłyszałam te słowa z jego ust to moją myślą było "spróbuj, a się k***a do Bydgoszczy/Wrocławia wyniosę, byle dalej od ciebie"

Wyglada na to, ze miejsce zamieszkania będziesz wybierała nie w/g swoich potrzeb/chęci, tylko kierując sie widzimisię jakiegos nieciekawego typka... on pośrednio steruje Tobą, jeśli ma aż taki wpływ na Twoje zamiary :bezradny:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęk przed dotykiem

przez acherontia-styx 07 sie 2013, 00:47
bittersweet, Poznań na razie pozostaje niezmienny przez okres co najmniej 2 lat, co później, nie wiem. To, że tak pomyślałam to nie znaczy, że rzeczywiście bym nagle po pół roku przeprowadzała się znowu, nie stać mnie na to ;) a gdzie mnie rzuci po skończeniu magisterki, nie mam pojęcia, zresztą jeśli moje plany na przyszłość uda mi się zrealizować i tak mnie wywieje do innego miasta :mrgreen: a ten typek jest wkurzający, ale raczej nieszkodliwy ;) dostałam już nauczkę, że w żadnym wypadku nie zapoznawać go ze znajomymi z pracy/studiów bo później sobie koleś wywiad o mnie zbiera, doszło nawet do sytuacji, że mnie śledził bo nie wiedział z kim idę na piwo :pirate: także wiem już czego nie robić aby uniknąć takich sytuacji ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Lęk przed dotykiem

przez rotten soul 07 sie 2013, 01:07
Boje się i pragnę go :? . Da się w ogóle to pogodzić?
rotten soul

Lęk przed dotykiem

przez khaleesi 07 sie 2013, 01:16
rotten soul, oczywiście. Pragniesz bo to jest naturalna potrzeba a boisz się bo się boisz zranienia
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Lęk przed dotykiem

przez mark123 07 sie 2013, 05:43
Ja dotyk obecnie postrzegam w niektórych przypadkach jako coś, co nie wypada; w niektórych przypadkach, że dać się dotknąć, to przyznać się do słabości; a w niektórych odczuwam jako złośliwość. Ostatnie dotyczy przede wszystkim przypadkowego otarcia się na ulicy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Lęk przed dotykiem

przez Bree 07 sie 2013, 18:35
Ja też nie lubię być dotykana. Nie rozumiem jak w komunikacji miejskiej ktoś może się o mnie ocierać i mu to nie przeszkadza. Albo w metrze, czasami ktoś tak usiądzie że nasze nogi się stykają! a on sobie czyta książkę spokojnie.
Nie lubię tez takich sytuacji nawet ze znajomymi. Dziewczyny często tak mają, że np z czegoś się zaśmiewają i spontanicznie pokładają się na sobie itd itd strasznie mnie to wkurza:(

Lęk przed dotykiem

przez Kalebx3 07 sie 2013, 19:37
Lubię dotykać kobiecą skórę( młodą ma się rozumieć, babcie odpadają ;) ), jest to najpiękniejsze co było mi dane dotykać w życiu . Sam nie lubię być dotykany , ocierany , pizgany . Jedynie przy czynnościach erotycznych pozwalam na to żonie.
Nie dotykajcie mnie , brudne łapy precz!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Lęk przed dotykiem

przez elo 07 sie 2013, 21:05
Bree napisał(a):Ja też nie lubię być dotykana. Nie rozumiem jak w komunikacji miejskiej ktoś może się o mnie ocierać i mu to nie przeszkadza. Albo w metrze, czasami ktoś tak usiądzie że nasze nogi się stykają! a on sobie czyta książkę spokojnie.
Nie lubię tez takich sytuacji nawet ze znajomymi. Dziewczyny często tak mają, że np z czegoś się zaśmiewają i spontanicznie pokładają się na sobie itd itd strasznie mnie to wkurza:(

w sumie tez tak mam. wprost nienawidze gdy ktos obcy mnie dotyka w miejsach publicznych. z poczatku czulam sie niezrecznie nawet gdy robil to moj facet ale w koncu mi przeszlo i teraz mozna powiedziec ze juz lubie jego dotyk.
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Lęk przed dotykiem

przez mark123 07 sie 2013, 21:11
Ja z jednej strony jestem zestresowany i skrępowany, jak ktoś się o mnie otrze lub jest bardzo blisko mnie (bo wtedy obawiam się, że się może o mnie otrzeć albo że ja się mogę niechcący otrzeć) i często też wkurza, bo odczuwam, że ktoś się chce rozpychać, ale nie zawsze; sam też często bardzo uważam, by nie dotknąć drugiej osoby. Czasami też w takich momentach zadrży mi czasem ręka, albo noga. A z drugiej strony czasami jednocześnie podoba mi się, gdy ktoś np. w autobusie stoi bardzo blisko mnie, albo się otrze o mnie. Miewam też czasem tak, że jak ktoś stoi koło mnie i nagle pójdzie w inne miejsce, to mam poczucie, że to przeze mnie, że może dotknąłem tą osobę niechcący i ta osoba się na mnie obraziła.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Lęk przed dotykiem

przez Haris 08 sie 2013, 01:14
Bardzo nie lubię, gdy mnie dotyka ktoś obcy. Koszmarem jest, gdy siedzę w autobusie, a ktoś otyły siada obok mnie tak, że zajmuje też część mojego siedzenia, a mnie spycha na okno :/ Gdy mam gorszy dzień i słabiej się czuję, to jest wtedy szczególnie dotkliwe.
Nie akceptuję nikogo oprócz mojego chłopaka. Jego od razu zaakceptowałam pod tym względem.
Pewnie zostanę wzięta za dziwoląga, ale przez to, że dręczyła mnie dziewczyna również kobiecy dotyk jest dla mnie bardzo niemiły, bo od razu dopatruję się w nim czegoś erotycznego. Odbieram to jako atak na swoją prywatność.
Nie to, że inni są jacyś szczególni, ale nawet dotyk czyjejś ręki mi bardzo przeszkadza. Wyjątkiem jest fryzjer, lub ktokolwiek kto mnie czesze, wtedy jest super :mrgreen:.

Lęk przed dotykiem

przez Dżejmson 08 sie 2013, 17:14
Ja mam podobnie, nie lubię żadnego głaskania, klepania itp, irytuje mnie to bardzo. A już dotyk przypadkowej osoby, np przechodząc przez ulicę na światłach czy w autobusie to masakra, mam ochotę wpaść w szał i zrąbać taką osobę z góry na dół.
Dżejmson

Lęk przed dotykiem

przez Bree 09 sie 2013, 00:22
Dżejm napisał(a):Ja mam podobnie, nie lubię żadnego głaskania, klepania itp, irytuje mnie to bardzo. A już dotyk przypadkowej osoby, np przechodząc przez ulicę na światłach czy w autobusie to masakra, mam ochotę wpaść w szał i zrąbać taką osobę z góry na dół.

Mam tak samo. Jak ktos mnie przypadkowo szturchnie to najchetniej
bym go zabila

Sortuj wg