Lęk przed dotykiem

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Lęk przed dotykiem

przez Artemizja 04 sie 2013, 06:59
Jak sobie z tym radzicie?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Lęk przed dotykiem

przez marimorena 04 sie 2013, 07:02
nie radzę sobie. reaguję alergicznie, zbyt gwałtownie, agresywnie. nie pamiętam kiedy ostatnio naprawdę się do kogoś przytuliłam i nie czuję takiej potrzeby, choć to pewnie źle

Lęk przed dotykiem

przez beedee 04 sie 2013, 13:14
Łatwiej jest, kiedy jestem pijana. Wtedy zdarzy mi się do kogoś przytulić, zdarzy mi się kogoś dotknąć, złapać za ramię.
Łatwiej jest z dziewczynami. Nie sprawia mi problemu przytulenie się na przywitanie/pożegnanie.

Mam jedną przyjaciółkę, której bezgranicznie ufam. Tylko przy niej nie mam problemu z bliskością. Dzięki temu czuję się przy niej bezpiecznie.

Absolutnie nie wyobrażam sobie swojego życia seksualnego. W poprzednim związku każda próba kończyła się płaczem i 3 dniami leżenia w łóżku i patrzenia w ścianę. Związek się rozpadł. Chciałabym nowy ale strach przed tym, co ze sobą przyniesie, jest paraliżujący. I z tym absolutnie sobie nie radzę.
wenlafaksyna 112.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęk przed dotykiem

przez polnormalny 04 sie 2013, 13:34
beedee,Witaj bratnia duszo :D jesteś żeńską kopią mnie :D . Tyle że Ty próbowałaś związków a ja nawet nie... właśnie z powodu m.in. tego że wiem jak się to skończy ale ja mam ku temu fizyczne powody lęku przed bliskością.
polnormalny

Lęk przed dotykiem

przez nieboszczyk 04 sie 2013, 13:36
nie jestem przyzwyczajony do tego.może to i lepiej?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Lęk przed dotykiem

przez beedee 04 sie 2013, 13:44
polnormalny, super znaleźć kogoś takiego jak ja, tym bardziej przeciwnej płci! :D
Nie żebym cieszyła się z Twojej sytuacji, bo oczywiście nie, ale - po prostu jest to miłe :)
wenlafaksyna 112.5 mg

Lęk przed dotykiem

przez rotten soul 04 sie 2013, 13:44
Łatwiej jest, kiedy jestem pijana.

Oj tak. Bez alkoholu ciężko by mi było pozwolić się dotykać( i vice versa). Już zwykłe przytulenie czy dłuższe trzymanie się za dłoń powoduje, że czuję się jakoś niezręcznie. Mam tak od małolata.
Znacznie łatwiej by mi by, gdybym się znał już się dłużej z daną dziewczyną, ufałbym jej i zwyczajnie bardzo lubił i czuł się pewnie i bezpiecznie w jej obecności. Dlatego też seks przed poznaniem się jest dla mnie zupełnie nieosiągalny. Dla większości facetów to nie do pomyślenia i taka postawa to straszne frajerstwo. Mam nadzieję, że spotkam taką dziewczynę, dla której nie będzie to problemem, bo jeśli to każdy potencjalny związek rozpadnie się na samym starcie.
rotten soul

Lęk przed dotykiem

przez nieboszczyk 04 sie 2013, 13:46
owszem po alku jest niekontrolowany odruch przytulania nader uciążliwy dla innych ale to świadczy tylko o działaniu alku.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Lęk przed dotykiem

przez marimorena 04 sie 2013, 14:46
beedee, ja podobnie, najpierw odcinałam się od uczuć a potem we mnie wybuchały, teraz nie ma szans

Lęk przed dotykiem

przez małpka bubu 04 sie 2013, 18:13
uwielbiam dotyk ukochanego, zapominam o świecie całym...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

Lęk przed dotykiem

przez polnormalny 04 sie 2013, 20:40
małpka bubu, To się ciesz, tylko po co o tym tutaj piszesz?
polnormalny

Lęk przed dotykiem

przez siostrawiatru 04 sie 2013, 20:43
Ja szału dostaję jak ktoś mnie dotyka. Nienawidzę komunikacji miejskiej bo tam pełno ludzi i dotykają tak mimochodem. Nienawidzę dotyku mężczyzn przede wszystkim, ale nie tylko.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Lęk przed dotykiem

przez nieboszczyk 04 sie 2013, 20:55
siostrawiatru napisał(a):Ja szału dostaję jak ktoś mnie dotyka. Nienawidzę komunikacji miejskiej bo tam pełno ludzi i dotykają tak mimochodem. Nienawidzę dotyku mężczyzn przede wszystkim, ale nie tylko.

w chinach są autobusy dla kobiet i dla mężczyzn żeby przedewszystkim uniknąć tego typu sytuacji

Lęk przed dotykiem

przez Shannon 04 sie 2013, 21:41
Lilith napisał(a):Jak sobie z tym radzicie?

Ja tam po prostu staram się unikać sytuacji, w których ktoś może mnie dotknąć. Zachowuję dystans. Chociaż czasem trudno ;)
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

Sortuj wg