Koszmary po traumie

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Koszmary po traumie

przez Artemizja 01 cze 2013, 20:59
kasiątko, niestety, Kasiu :( To, o czym się nie mówi, musi gdzieś znaleźć ujście. Jak się w ogóle czujesz? Radzisz sobie jakoś?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Koszmary po traumie

przez Anna Maria 01 cze 2013, 21:54
Lilith, radzę sobie bo czuję,że nie mam innego wyjścia.Od ładnych kilku dni mnie męczą.
Anna Maria

Koszmary po traumie

przez Artemizja 03 cze 2013, 05:34
kasiątko, współczuję. Wiem, co to znaczy :( Mam nadzieję, że to przejściowe i będziesz mogła spać spokojnie.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Koszmary po traumie

przez Dorotk@ 02 paź 2013, 16:34
Od jakiegoś już czasu czytam sobie forum i wreszcie postanowiłam napisać coś od siebie.

Koszmarów jako takich raczej nie mam, ale potrafię obudzić się wczesnym rankiem i gdy jestem jeszcze w fazie półsnu, czuję na sobie ręce, które mnie dotykają. Kiedyś przez długi czas byłam prawie codziennie dotykana przez różne osoby, a po kilku latach sytuacja się powtórzyła. Nie wiem, z którego konkretnie czasu ten dotyk pochodzi oraz od kogo. Potem nie mogę zasnąć i w efekcie jestem kompletnie niewyspana. Czasem jak to czuję, przytulam się do mojego męża, ale to nie zawsze pomaga. Chciałabym ten dotyk zmyć z siebie, niestety jest do mnie przyklejony na trwale.
Odkąd życie podcięło mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.

Koszmary po traumie

przez Niktita 02 paź 2013, 20:36
Jestem wytrawnym onerionautą i mam 10-letnie doświadczenie. Znam się sporo na fazach, wiem jak przebiegają, jaki w pływ na to ma hipokamp i ogólnie mogę Cię nauczyć, jak zmniejszyć liczbę koszmarów. Pozdrawiam.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

Koszmary po traumie

przez Sorrow 03 paź 2013, 04:37
Po napadzie, tak przez rok miałem codziennie koszmary że ktoś chce mnie zabić i musiałem uciekać a potem ich zabijać. W końcu przeszły, tylko nie pamiętam dlaczego.

Koszmary po traumie

przez Liwiaa 04 paź 2013, 22:46
Ja mam bardzo często powtarzający się sen, że ktoś mnie trzyma i nie chce puścić, słyszę słowa, że nikt mi nie pomoże, a ja nie mogę się ruszyć. Czasem boję się zasypiać...

Koszmary po traumie

przez beedee 05 paź 2013, 15:59
Ostatnio mam problemy ze snem i z koszmarami. Nie mogę zasnąć kiedy się kładę, niezależnie od godziny, a później nie mogę wstać - również niezależnie od godziny. Ostatnio koszmary się nasilają, czasem są to sny w których nie ma nic konkretnie stresującego, ale towarzyszy im nasilone poczucie lęku. Ostatnio śnił mi się mężczyzna, starszy, który terroryzował klatkę w starej kamienicy, w której z jakiegoś powodu się znalazłam - miałam tu skojarzenia z filmem "Lincz". Dziś miałam skomplikowane i bogate w szczegóły sny, przepełnione lękiem. Śniło mi się że bardzo się upiłam, byłam cała czerwona, upadłam na dno. Śniła mi się jakaś wycieczka, gdzie spaliśmy w pociągach przerobionych na domy. Śniła mi się nagość. Śniło mi się poczucie że coś jest nie tak. Śnił mi się strach. Śniło mi się, że jechaliśmy samolotem z miejsca na miejsce, nie odbijając się od ziemi, ale jednak nabierając niesamowitych prędkości, i bardzo się tego bałam. Jest to powtarzający się u mnie motyw, jednak pierwszy raz samolot jechał po śniegu. Pamiętam niektóre sny sprzed roku, takie, które budziły podobne odczucia. Silny lęk gdzieś bardzo w środku, taki który przenika, który czuję w rękach, dłoniach, stopach - ale nie czuję go w głowie.
wenlafaksyna 112.5 mg

Koszmary po traumie

przez Rebelia 05 paź 2013, 22:30
Też miewam częste koszmary po różnego rodzaju stresujących przeżyciach. W sumie to nauczylam się z tym żyć. Jeśli jakaś sytuacja jest wybitnie stresująca i ryje mi banię, to mniej więcej mam jak w banku, że będę się wybudzać po jakiś schizowych snach.

Koszmary po traumie

przez Artemizja 06 paź 2013, 21:01
Dorotk@, rozmawiałaś z kimś o tym?

Administrator

Koszmary po traumie

przez Dorotk@ 07 paź 2013, 09:54
Nefertari, rozmawiałam z mężem, ale on nie ma pojęcia, jak mi pomóc.

Może źle się wyraziłam w pierwszym poście odnośnie tego, że nie wiem kto i kiedy. Tak naprawdę to ja wiem kto mnie wcześniej dotykał, znam tych ludzi z imienia i nazwiska i wiem kiedy to się działo oraz jak to wyglądało. Po prostu jak czuję to w fazie półsnu, po prostu nie jestem w stanie określić, który z nich mnie dotyka oraz z którego konkretnie czasu to pochodzi. To nie jest więc jakieś ukryte wspomnienie tylko fakt, z którego doskonale zdaję sobie sprawę.

Koszmary po traumie

przez Artemizja 07 paź 2013, 10:51
Dorotk@, a myślałaś o terapii?

Administrator

Koszmary po traumie

przez Dorotk@ 07 paź 2013, 11:01
Tak, myślałam i na temat mojego strachu przed terapią napisałam w innym wątku.

Koszmary po traumie

przez sysia1 07 paź 2013, 11:14
Mijają tylko trzeba czasu!

Sortuj wg