Koszmary po traumie

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Koszmary po traumie

przez magdamagda 06 lip 2015, 17:17
Wiem ale nic na to nieporadzę
Chyba leki zaczynają działać bo wyluzowałam. Chwilami tracę kontakt z rzeczywistoscia. Jestem az za bardzo spokojna.

Koszmary po traumie

przez Artemizja 06 lip 2015, 17:24
magdamagda, i tak bywa niestety :(
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Koszmary po traumie

przez mark123 28 gru 2015, 09:48
Ostatnio znowu w moich snach pojawia się na moim ciele to uczucie wwiercania się tego dziwnego przedmiotu ze snu sprzed 19 lat i późniejszych snów.
Niedługo terapia, może dowiem się w końcu, o co tu chodzi i pozbędę się tych problemów.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Koszmary po traumie

przez Marcin2013 28 gru 2015, 10:03
mark a jak z twojim przełykiem

Koszmary po traumie

przez mark123 28 gru 2015, 10:07
Marcin2013 napisał(a):mark a jak z twojim przełykiem

W tym dziale to raczej nie dyskutuje się o problemach gastrycznych, odpowiem w innym temacie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Koszmary po traumie

przez Marcin2013 28 gru 2015, 10:12
dobra w hipochodri

Koszmary po traumie

przez mark123 31 sty 2016, 10:27
Teraz tak myślę, że moje koszmary to był po prostu pierwszy "rzut" zaburzeń histerycznych. Koszmary były konwersją czegoś. Pasowałyby również moje cielesno-emocjonalne flashbacki do pierwszego koszmaru sennego, bo wyczytałem, że zaburzenia histeryczne mogą czasem dawać dolegliwości ze sobą sprzeczne lub dolegliwości, które w medycynie nie istnieją. No a flashbacki do snu i to trwające kilkanaście lat, to podobno nie ma czegoś takiego, więc pasowałoby to do zaburzeń histerycznych.

Koszmary po traumie

przez akwen 31 sty 2016, 20:47
Artemizja napisał(a):Nie umiem sobie z tym poradzić.Wszystko wraca w snach,wybudzam się zapłakana i przerażona.Im mam więcej stresu,tym silniejsze są koszmary.Wybudzam się kilka razy w ciągu nocy,przerażona i zapłakana. I nie wiem,co robić.Wstaję bardziej zmęczona niż przed położeniem się do łóżka.Wciąż śni mi się to samo.Koszmary są nie do wytrzymania.Każdej nocy przeżywam to znowu.Nie mam juz siły.Ciężko jest po takiej nocy zwlec się z łóżka i w miarę normalnie funkcjonować.Jestem zmęczona,zniechęcona i jedyne,czego teraz bym chciała,to móc przespać spokojnie choć jedną noc.
Też tak macie?Jak sobie z tym radzicie?

Flashbacki mają to do siebie, że najchętniej wracają w snach. Sny to projekcja naszej podświadomości, która jest najbardziej czujna, gdy nie mamy na to wpływu.

Moje porady będą zapewne nieprzydatne.

Cholernie ciężko jest uwolnić od przeszłości, całkowicie jest to zapewne niemożliwe. Dobrze jest żyć tym co teraz i wyprzeć przeszłość poprzez to co jest miłe teraz. Nowa miłość, znajomi, nowa lekcja od życia, tylko tym razem przyjemniejsza. Byle nic na sile.

Zdaje sobie sobie, że moje porady są zapewne mało praktyczne.

Koszmary po traumie

przez mark123 31 sty 2016, 20:56
A w moich koszmarach działa się sytuacja sprzeczna z prawami nauki i do niej miewam flashbacki cielesno-emocjonalne.

Koszmary po traumie

przez akwen 31 sty 2016, 21:15
mark123 napisał(a):A w moich koszmarach działa się sytuacja sprzeczna z prawami nauki i do niej miewam flashbacki cielesno-emocjonalne.

Czasami sny to projekcja traumy, a czasami pragnień lub tego co miłe.

Nie zawsze projekcja odbywa się według jednego schematu. Każdy ma inne uwarunkowania.

Koszmary po traumie

przez mark123 01 lut 2016, 09:09
Podobno według psychologii teoretycznie nie ma czegoś takiego, jak flashbacki do koszmaru sennego, bo flashbacki są do wydarzenia, które wywołało traumę.
Czytałem wypowiedzi ludzi, którzy mają flashbacki i te flashbacki zawsze były do rzeczywistego wydarzenia, a nie do koszmaru sennego.
Ale przy zaburzeniach histerycznych psychika i organizm mogą podobno nabrać "dziwnych właściwości", w niektórych przypadkach nie do końca zgodnych z prawami medycyny.
Poza tym przy zaburzeniach histerycznych blisko do stanów psychotycznych, więc może też być tak, że pierwszy koszmar senny stał się urojeniem traumy, a potem powstały urojone lęki i urojone flashbacki.

Koszmary po traumie

przez monapayne 16 lut 2016, 01:27
Trzeba akceptować to co było, wierzyć w to, pamiętać, nie wypierac. Robić nowe w oparciu o tamto. Mieć na uwadze. Takiej mentalnej.

Ja wypieralam...

Co do koszmarow to mam je co noc. Chyba raz na tydzień jakiś normalniejszy sen...

A właśnie - szkoda, ze lekarze nie odróżniają histerii, nerwice, konwersji od psychozy... Miałam stany quasi psychotyczne, a najwiecej w życiu to miałam dysocjacji. Czyli odcięcie od emocji trwające długo. Lazilam raz z trzy dni po mieście potem wróciłam i nie wiedziałam co gdzie jest. Dzisiaj nie mam dowodu, bo gdzieś zgubiłam... I tak dalej...

Koszmary po traumie

przez mark123 16 lut 2016, 09:38
U mnie te koszmary obecnie powtarzają się z różną częstotliwością, średnio wychodzi raz na kilka tygodni.
Na forum o snach kiedyś powiedzieli mi, że moje koszmary wyglądają na zniekształcone wspomnienia po jakimś zabiegu klatki piersiowej z nie do końca działającą narkozą. Tyle, że nigdy nie miałem zabiegu klatki piersiowej.

Koszmary po traumie

przez mark123 17 lut 2016, 16:51
Psycholog powiedział, że te koszmary to może być trauma po "czynnościach", które wykonywano po moich narodzinach, bym zaczął oddychać (od matki wiem, że po porodzie podobno nie zacząłem od razu oddychać).

Sortuj wg