Koszmary po traumie

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Koszmary po traumie

przez Artemizja 19 sty 2013, 23:04
Nie umiem sobie z tym poradzić.Wszystko wraca w snach,wybudzam się zapłakana i przerażona.Im mam więcej stresu,tym silniejsze są koszmary.Wybudzam się kilka razy w ciągu nocy,przerażona i zapłakana. I nie wiem,co robić.Wstaję bardziej zmęczona niż przed położeniem się do łóżka.Wciąż śni mi się to samo.Koszmary są nie do wytrzymania.Każdej nocy przeżywam to znowu.Nie mam juz siły.Ciężko jest po takiej nocy zwlec się z łóżka i w miarę normalnie funkcjonować.Jestem zmęczona,zniechęcona i jedyne,czego teraz bym chciała,to móc przespać spokojnie choć jedną noc.
Też tak macie?Jak sobie z tym radzicie?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Koszmary po traumie

przez kaja123 19 sty 2013, 23:09
Miałam :cry: Mało ze się budziłam ale sen wydawał mi się realny a po przebudzeniu mieszał się z jawą. Wstawałam mokra musiałam się w nocy przebierać. Ja brałam dużo leków na spanie min. Pomimo tego sie wybudzałam.
Poradziłam sobie min na terapii.

Koszmary po traumie

przez Artemizja 19 sty 2013, 23:13
Ja nawet jak się obudzę,to mam wrażenie,że to wciąż sen i muszę się ruszyć,żeby się upewnić,że nic mi nie grozi.Czasami mam wrażenie,że wciąż jestem tam i muszę zaświecić światło w pokoju,żeby upewnić się,że jednak jestem sama i nie stanie mi się krzywda.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Koszmary po traumie

przez kaja123 19 sty 2013, 23:18
Ja nawet jak się obudzę,to mam wrażenie,że to wciąż sen i muszę się ruszyć,żeby się upewnić,że nic mi nie grozi.

no dokładnie. Potem przez cały dzien byłam wytrącona z równowagi. Jak nie przepracujesz, nie "wyrzygasz" tego na terapii to będzie powracało :?

Koszmary po traumie

przez Lord Kapucyn 19 sty 2013, 23:20
O czym może świadczyć powtarzający się regularnie od lat koszmar senny- w którym wszystko jest za każdym razem kropka w kropkę takie samo? Traumy żadnej nie było, chyba że o czymś nie wiem. Wyparte ze świadomości wspomnienie?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Koszmary po traumie

przez Artemizja 19 sty 2013, 23:23
Dark Passenger, stawiałabym na wyparte wspomnienie.

kaja123, nie ma nocy,którą mogłabym przespać spokojnie...

Administrator

Koszmary po traumie

przez kaja123 19 sty 2013, 23:24
Lilith napisał(a): [b]kaja123, nie ma nocy,którą mogłabym przespać spokojnie...

:cry:

Koszmary po traumie

przez *Wiola* 19 sty 2013, 23:39
Dark Passenger, Wg mnie , niekoniecznie wspomnienie. Być może Twoja podświadomość usilnie chce Ci coś przekazać, . Ponoć jeśli prawidłowo sen zostanie zinterpretowany - ustąpi.

Lilith, Kasiu nie wiem jak :( Ten temat przerabiasz na terapii. prawda? Jak się z nim uporasz , koszmary powinny minąć. Aczkolwiek wiem ,że nie jest t takie proste, mam pewną traumę, która powraca w snach przez cały czas., mim tego ,że minęło wiele lat i niby temat "przerobiłam":(
Moderator

Koszmary po traumie

przez Artemizja 19 sty 2013, 23:44
*Wiola*, przerabiam Wiolu,ale to nic nie daje.Przynajmniej na razie.Koszmary jakie były takie są,a im więcej mam stresów,tym jest gorzej.Kładę się spać i wybudzam zapłakana i przerażona i tak w kółko.Rano wstaje nie do życia.Brakuje mi już powoli sił.Jestem strasznie zmęczona...

Administrator

Koszmary po traumie

przez *Wiola* 19 sty 2013, 23:50
Lilith, Pytałaś terapeutkę? Może ona coś doradzi:(
Moderator

Koszmary po traumie

przez Artemizja 19 sty 2013, 23:54
*Wiola*, pytałam.Powiedziała,że kluczem jest wyrzucenie tego z siebie,co zresztą robię.Tylko,że ja tak od razu nie potrafię Jej powiedzieć wszystkiego ,opisałam część tego,co mi się śni i bardzo dużo mnie to kosztowało...

Administrator

Koszmary po traumie

przez *Wiola* 19 sty 2013, 23:56
Lilith, Kasiu wierzę, ale może warto zrobić to "porządnie" ., jeśli potem ma być lepiej :roll:
Moderator

Koszmary po traumie

przez Artemizja 20 sty 2013, 00:01
*Wiola*, jak ja mam jej opowiedzieć wszystko,co mi się śni,to nie będzie to dla Niej przyjemne a dla mnie to już w ogóle .Spróbuję bo chyba zbyt wiele mi nie zostało do wyboru...

Administrator

Koszmary po traumie

przez *Wiola* 20 sty 2013, 00:12
Lilith, Tym czy dla niej będzie przyjemne, to już najmniej powinnaś się martwić :evil:
Moderator

Sortuj wg