Lęk przed powtórką z historii jako efekt traumy

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez Myrcella 01 gru 2013, 02:15
Nefertari, A masz możliwość jechania jakimś autobusem/tramwajem/taksówką? Może czułabyś się lepiej, bo w nocy raczej dużo ludzi nie jeździ komunikacją miejską, a poza tym jest tam kierowca i w komunikacja miejska jest zazwyczaj monitorowana.
Niektóre stare rany nigdy się nie zabliźniają i krwawią przy najmniejszym nawet zadrapaniu.

Strach tnie głębiej niż miecze.

przez Artemizja 01 gru 2013, 16:08
Myrcella, do pracy mam dziesięć minut drogi piechotą. Jak wychodzę na główną ulicę, to jest ok. Najbardziej boję się tego kawałka, który muszę przejść na osiedlu...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez małpka bubu 07 gru 2013, 12:42
pier****ny lęk pprzed powtórką traumy, pier****ny lęk przed tym że ten kuzyn przyjedzie na święta... jakby nawet, i coś prymitywnego palnie nie będę grzecznie siedzieć cicho, odpalę mu, niech wie że nie jestem cichutką myszką pokornie znoszącą teksty typu "przetestować towar" o kobietach!!! na facebooku poleciała kilka miesięcy temu chamska wiadomość, napisałam mu że jest skur***lem i ma o mnie zapomnieć bo dla mnie przestał być kuzynem w tamtej chwili... :evil: :evil: :evil:

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 07 gru 2013, 18:31
małpka bubu napisał(a):i coś prymitywnego palnie nie będę grzecznie siedzieć cicho, odpalę mu, niech wie że nie jestem cichutką myszką pokornie znoszącą teksty typu "przetestować towar" o kobietach!!! na facebooku poleciała kilka miesięcy temu chamska wiadomość, napisałam mu że jest skur***lem i ma o mnie zapomnieć bo dla mnie przestał być kuzynem w tamtej chwili... :evil: :evil: :evil:
Na terapii ostatnio terapeuta powiedział mi, że oznaką siły człowieka jest nie danie się sprowokować. Wtedy ludzie podchodzą do nas zupełnie inaczej, bo tacy tylko czekają na naszą furiacką reakcję. Może warto to przemyśleć.

przez Artemizja 10 gru 2013, 10:56
małpka bubu, pomogło Ci to wysłanie wiadomości?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez małpka bubu 13 gru 2013, 09:14
tak, ulżyło mi... napisałam mu że jest skur***lem i że ma o mnie zapomniec...

miałby niezły tupet gdyby po takiej wiadomości przyjechał na święta... :evil: :evil: :evil:

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez mark123 04 sty 2014, 03:04
Kilka tygodni temu na chwilę poczułem się podobnie, jak podczas tamtej fali koszmarnych snów z dzieciństwa. Trzymałem w ręce prysznic, miałem rękę jak zawsze na gwincie pomiędzy słuchawką, a wężem i w pewnym momencie coś zasyczało w prysznicu i poczułem na ręce uczucie zasysania (podobne czułem w pewnych momentach tamtych snów, gdy jakieś słomki wędrowały po moim ciele), gwałtownie poczułem silny lęk (jakby przed wessaniem albo przyssaniem) i szybko przemieściłem rękę z gwintu na samą słuchawkę i wtedy lęk (również gwałtownie) zniknął, tylko potem jeszcze przez kilkadziesiąt minut czułem się trochę poddenerwowany, spięty. Od tamtej pory boję się... gwintu od prysznica i trzymam prysznic tylko za słuchawkę.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg