Jak pomóc ofiarom gwałtu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Artemizja 23 maja 2013, 11:09
kasiątko, może i racja. Planujesz wrócić do poprzedniej psycholog, czy zaczniesz u kogoś innego?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Anna Maria 23 maja 2013, 13:02
Lilith, zobaczę jak z funduszami mi wyjdzie.
Anna Maria

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Artemizja 23 maja 2013, 20:43
kasiątko, rozumiem. A co byś wolała? Powrót do poprzedniej czy współpracę z nową terapeutką?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Anna Maria 23 maja 2013, 20:46
Lilith, powrót do poprzedniej.
Anna Maria

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Artemizja 23 maja 2013, 20:52
kasiątko, tak myślałam. Jednak znajoma osoba, która zna sytuacją.

Administrator

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez jula10 27 maja 2013, 01:52
Witam Glownego załozyciela - proszę o podpowiedz gdzie szukac doswiadczonych terapeutow ,którzy mogą pomóc mej zastraszonej i bezradnej młodej wychowance????Nie wiem jak poruszaś się w gąszczu tych wiadomości aby moje pytania trafi w odpowiednie ręce? Prosz,,e o szybką konkretną pomoc. Mila10

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Artemizja 27 maja 2013, 20:53
jula10, proponuję napisać prywatną wiadomość do forumowej Psycholog http://www.nerwica.com/member39523.html . Być może będzie w stanie pomóc. Jeśli miałabyś pytania, wątpliwości, potrzebowała pomocy w odnalezieniu odpowiednich wątków na forum, informacji, to pisz również do mnie. Postaram się pomóc.

Administrator

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Pituś 29 maja 2013, 00:20
Lilith napisał(a):jula10, proponuję napisać prywatną wiadomość do forumowej Psycholog http://www.nerwica.com/member39523.html . Być może będzie w stanie pomóc. Jeśli miałabyś pytania, wątpliwości, potrzebowała pomocy w odnalezieniu odpowiednich wątków na forum, informacji, to pisz również do mnie. Postaram się pomóc.

Cześć Kasiu widzę ,że sobie radzisz jako Admin ;) Trzymam kciuki jak zawsze wiesz ,że jestem za Tobą :)
https://www.youtube.com/watch?v=jhIo2txNlcI#t=18

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Artemizja 08 cze 2013, 03:51
Jak się czujecie? U mnie ostatnio ciężkie sesje na terapii i bywa, że kompletnie się rozklejam. Im głębiej wchodzę w temat, tym jest ciężej :( Gdyby nie wsparcie mojego chłopaka, świadomość, że będzie przy mnie, to nie wiem, czy odważyłabym się wejść na sesjach tak głęboko w temat.

Administrator

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez nonni 27 lis 2015, 06:15
Ponieważ temat jest bardzo poważny - i wierzę, wiem, że ofiary TEGO konkretnego gwałciciela, jako, że nie uzyskały żadnego innego ukojenia, prędzej czy później wejdą na to forum – pozwoliłam sobie na umieszczenie poniższego alertu.

SZ U K A M ofiar gwałtu z użyciem pigułki gwałtu.
Opis sprawcy: wysoki, ok. 180-185, szczupły, wiek ok. 30 lat, ciemny blondyn, nosi okulary w ciemnych oprawkach (teraz pewnie je zmieni po tym wpisie).
Cechy charakterystyczne: ciemne, gęste brwi, które często unosi do góry - tik nerwowy.
Imię: Daniel.
Działa w Warszawie i często za zagranicą...
Zaprasza na kawę, wino itd.
Miły, przyjemny, często przytakuje, kończy za Ciebie zdanie, mówi ''czuję to samo, ja też tak myślę’’ itd., masz wrażenie, że rozumie Cię jak nikt inny.
Pijesz z nim jakiś napój, i nagle czujesz się najpierw bardzo wesoła, pobudzona, śmiejesz się jak szalona, dźwięki i światło są wyraźniejsze niż zwykle, zaczynasz dziwnie mówić, a nagle potem jesteś bardzo śpiąca i zmęczona.
Właśnie wrzucił ci bardzo silnie działający i usypiający środek GHB (pigułkę gwałtu) powodujący między innymi zaburzenia pamięci.
Po zażyciu tego środka możesz nawet nie wiedzieć, nie pamiętać, że ktoś dokonał na Tobie gwałtu.
On kończy spotkanie z Tobą sugerując, że zadba o Ciebie, że powinnaś odpocząć, żebyś poszła spać lub nawet odprowadza Cię do domu/pokoju.
A na drugi dzień czujesz się dziwnie....czujesz, że coś jest nie tak.
Nie powinnaś się tak czuć!
Właśnie dokonał na Tobie zbiorowego (z jednym lub kilkoma jego kuplami) gwałtu.
To jest SERYJNY gwałciciel, który zgwałcił już 28 kobiet.
Do tylu on sam się przyznaje. Tyloma ofiarami się chwali.
Możliwe, że było i, jeśli milczysz, dzięki Tobie, będzie nas więcej.
Nie bój się też jego szantażu i gróźb - są karalne.
Właśnie trwa śledztwo w jego sprawie.
Po prostu zgłoś to!!!
Opisz sytuację i wygląd sprawcy.
Zwłaszcza jeśli Twoja praca jest lub była związana z licznymi wyjazdami za granicę…
Nie obwiniaj się, nie bądź dla siebie katem, bo gwałtowi zawsze winny jest gwałciciel, a nie Ty!
Wiem, że to jest bardzo trudne o tym mówić i bardzo trudne jest to udowodnić, ale obiecuję, że już teraz nie musisz nic udowadniać i że nie odbędzie się żadna z nim konfrontacja.
Twój mąż, Twoja rodzina, Twój szef, Twoje dziecko, ani nikt inny nie musi o tym wiedzieć.
Ponieważ zmieniło się prawo nie będziesz musiała uczestniczyć w rozprawie.
ZGŁOŚ SIĘ DO NAJBLIŻSZEGO KOMISARIATU POLICJI.
Oni są poinformowani, czekają na Ciebie.

p.s. Przepraszam, że piszę w tak emocjonalnym tonie, ale sprawca chwali się, że pięć jego ofiar nawet nie zorientowało się, że zostały zgwałcone (nazywa je idiotkami), a pięć innych wystraszyło się jego gróźb i szantażu (nazywa je grzecznymi, uległymi frajerkami) i nie zrobiły nic w tej sprawie.
Dlatego on bezkarnie gwałci nadal.
Pozwolisz mu na to?

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez galopująca na oślep 28 lis 2015, 21:46
Wymazać pamięć, zresetować mózg - to by pomogło myślę. Przynajmniej mi.
galopująca na oślep

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Artemizja 28 lis 2015, 21:49
galopująca na oślep, nie da się. Niestety...

Administrator

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez galopująca na oślep 28 lis 2015, 21:53
Artemizja napisał(a):galopująca na oślep, nie da się. Niestety...

Więc co pomoże? Na terapii tyle jest do przerobienia, że nie ma na to czasu. A to istotne, to m.in. ukształtowało to kim jestem w tej chwili.
galopująca na oślep

Jak pomóc ofiarom gwałtu

przez Artemizja 28 lis 2015, 21:54
galopująca na oślep, mnie terapia zajęła prawie trzy lata. Też wszystkiego nie przerobiłam, ale to, co zostało przerobione wystarczyło. Z pozostałymi rzeczami próbuję sobie radzić bez terapii.

Administrator

Sortuj wg