Możliwe reakcje na przemoc seksualną

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez Artemizja 28 lut 2013, 11:22
Sorrow, to teraz rozumiem skąd w Tobie tyle nienawiści do ludzi...

farbka_olejna, jeśli jest to dla Ciebie problemem, to chyba jednak warto pomyśleć nad poruszeniem tego tematu. Może niekoniecznie teraz, ale za jakiś czas, kiedy poczujesz się gotowa, by o tym mówić. Trudno jest Ci w tym wypadku cokolwiek doradzić, ale jeśli Ci to przeszkadza, czujesz, że jednak jest w tym coś nie tak...
Niemniej jednak wcale to nie musi być problemem i tylko Ty możesz stwierdzić, czy faktycznie nim jest...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Shannon 15 kwi 2013, 22:40
To normalne, że gdy słyszę o ofiarach przemocy seksualnej lub jakimś wypadku czuję ukrytą ekscytację a nie współczucie? Biję się z tym, przeraża mnie to :-| Może mieć to związek z tym, że byłam wykorzystywana?

przez Monar 16 kwi 2013, 00:09
navi, nie mam pojęcia, ale ja doznałam przemocy seksualnej i też to mnie poniekąd ekscytuje, oczywiście nie moja sytuacja, ale ta, którą ktoś opowiada. nie wiem, czy tak dobrze się wczuwam w problemy innych, czy może przeżywam tak, bo sama coś tam jednak przeżyłam i nie wiem, jak się jeszcze do końca zachować...

nie wiem co Ci napisać, nie chcę Cię wprowadzać w błąd, może niech ktoś inny się wypowie lepiej...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shannon 16 kwi 2013, 20:49
No nie chodzi o moją sytuację. Wiem, że to obrzydliwe. Ale gdy słyszę że ktoś kogoś zgwałcił, to patrzę jak reagują ludzie, z osłupieniem i współczuciem dla ofiary. A ja chciałabym o tym słuchać więcej. :(

przez Artemizja 17 kwi 2013, 08:13
navi, myślę, że jak najbardziej może mieć to związek z wykorzystywaniem. Juz się spotkałam tutaj, na forum z tego typu konsekwencjami wykorzystywania. Rozmawiałaś na ten temat z kimś?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Shannon 18 kwi 2013, 19:42
O molestowaniu? Leczyłam się tylko u psychiatry. Mówiłam i stwierdził, że trzeba to zostawić i iść dalej. Mówiłam też kilku osobom, raz usłyszałam, że powinnam wziąć się w garść. Miałam 5 lat, teraz to już tak nie boli, jednak myślę, że miało to na mnie duży wpływ na mnie i muszę zacząć terapię.

przez Monar 18 kwi 2013, 19:48
navi, oj też miałam styczność z psychiatrą - najczęściej z nimi nie można się "dogadać", oni są nastawieni nie na rozmowę, a na przepisanie tabletek i do widzenia. :roll:
tak, tak to dobry pomysł z tą terapią.

przez Sorrow 18 kwi 2013, 21:45
Lilith napisał(a):Sorrow, to teraz rozumiem skąd w Tobie tyle nienawiści do ludzi...

Tzn?

przez Esu 20 kwi 2013, 22:58
Tak czytam te wpisy o dziwnych upodobaniach seksualnych i sama się zastanawiam jak duży wpływ ma na to molestowanie. Sama czasem mam takie fantazje seksualne (przeważnie w snach), że kiedy podniecenie mija czuję się źle i jest mi niedobrze. Przemoc również się pojawia, wręcz agresja i mnie to przeraża.
Esu

przez małpka bubu 22 kwi 2013, 14:02
ja pierd...!!!

ostatnio wróciła refleksja że te parę lat temu, gdy dosypano mi czegoś do piwa mogłam umrzec, mało to się słyszy o likwidacji niewygodnych świadków? :cry: przekonałam tego drania że nikt się nie dowie, udało mi się... tego gówna w piwie musiało byc dużo, czytałam i objawy pasowały do przedawkowania! zaje... gnoja!!! a ja, na odludziu przekonałam drania że nikt się nie dowie...

co do byłego, poczucie zemsty jest spełnione, los pokarał ciężkim wypadkiem który upośledził węch i smak...

a krewnemu życzę śmierci! jeździ jak palant, jak walnie w drzewo i zginie na miejscu ani mi się śni jechac na pogrzeb, chocby mnie cała rodzina wyzywała! w dupie to mam! dlaczego oni ciągle stoją po jego stronie i każą udawac że nic się nie stało?! k... , stało się, próbował zgwałcic do k... nędzy! do dziś, jak przypadkowo spotkam, u innych krewnych, widzę w tych oczach agresję; tyle że teraz wzrokiem sama odpowiadam tym samym, nie zniszczy mnie debil!

k...!!!! :cry: :cry: :evil: :evil:

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez Shannon 03 maja 2013, 10:33
Esu napisał(a):Tak czytam te wpisy o dziwnych upodobaniach seksualnych i sama się zastanawiam jak duży wpływ ma na to molestowanie. Sama czasem mam takie fantazje seksualne (przeważnie w snach), że kiedy podniecenie mija czuję się źle i jest mi niedobrze. Przemoc również się pojawia, wręcz agresja i mnie to przeraża.

Ja czując podniecenie czuję jednocześnie obrzydzenie do siebie samej.

przez Artemizja 16 maja 2013, 12:28
Sorrow napisał(a):
Lilith napisał(a):Sorrow, to teraz rozumiem skąd w Tobie tyle nienawiści do ludzi...

Tzn?
To znaczy, że ludzie wyrządzili Ci krzywdę i nie dziwię się, że pałasz do nich niechęcią...

Administrator

przez Anna Maria 20 maja 2013, 16:55
Kiedyś nie umiałam stawiać granic i mówić nie.Gdy chłopak chciał mnie pocałować to mu pozwalałam choć dla mnie to było obrzydliwe.Teraz dzięki terapii na szczęście to się zmieniło.
Dziś mam problem iż wchodzę w ryzykowne sytuację jak jeżdżenie autostopem.Każdy mnie ostrzega,a do mnie choć dociera dalej ryzykuje.
Anna Maria

przez Artemizja 20 maja 2013, 22:10
kasiątko, podejmowanie ryzykownych praktyk, zachowań, które mogą na coś narazić, to dość częste skutki przemocy seksualnej. Uważaj na siebie, Kasiu. Nie wiadomo na kogo trafisz jeżdżąc autostopami. Wiem, że to łatwo powiedzieć, ale nie ryzykuj niepotrzebnie, żeby nikt Cię więcej nie skrzywdził...

Administrator

Sortuj wg