Silne PTSD czy ktoś tak miał?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Silne PTSD czy ktoś tak miał?

przez frank2 09 lis 2012, 19:33
Witam. Mam taki problem. 11 lat temu przeżyłem głęboko rozstanie z dziewczyną. Był to dla mnie szok. Początkowo myślałem, że to minie samo. Po 1,5 roku doszło do tego, że musiałem zakończyć naukę (nerwica, lęki). Cały czas miałem problemy z koncentracją, gdzieś w tle był ten szok. Chodzę na terapię od 2 lat. Zdiagnozowano u mnie PTSD. Na terpii jakieś 2 miesiące temu doszedłem do sedna moich problemów, czyli do tego co mnie gryzło cały czas, do tych emocji, które w wyniku szoku mnie sparaliżowały. Niestety jest to tak silne, że nie daje rady funkcjonować, tzn mam wrażenie, że jestem w ślepej uliczce, z której nie ma wyjścia. Non stop wydaje mi się, że jestem 11 lat w wstecz. Powoli tracę nadzieje. Mam silne somatyczne objawy typu wiercenie w głowie i silne prądy w nogach. Mam pytanie. Czy jest może ktoś, kto był w takiej sytuacji i sobie poradził? Albo macie namiary na jakieś artykuły o osobach, które sobie z tym poradziły? Każda pomoc mile widziana. Dzięki z góry.