Flashbacki czy tylko ja je mam?????

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez czakulka16 21 paź 2012, 19:52
Znów wszystko się zaczyna od początku flashbacki ustały a teraz wróciły z ogromnym rozmachem , nie radze sobie do psychologa juz nie chodzę bo zranił mnie i to bardzo , zawiodłam się na niej na maksa nie wiem co robić czuję ze chce wrócić na terapie ale nie wiem czy do niej a z drugiej strony nie wyobrażam sobie kogoś innego ostatnie dni tak bardzo dały mi popalić że nie chce mi się już żyć, jedyna dobra myśl to to że mój brat przyznał się w końcu do tego co mi zrobił przepraszał błagał o wybaczenie i wyraził skruchę co z jednej strony podniosło mnie na duchu ze wie ze mnie skrzywdził a z drugiej strony przecież ja nigdy o tym nie zapomnę chore, czuje sie totalnie rozbita tak jakbym wszystko w moim życiu traciła, nie wiem ale nie mam juz sił tego ciagnąc przygnębia mnie to wszystko , studia, brat, psycholog a rodzina mhm rodzina ma swoje zycie i swoje tempo a ja sie do niego nie zaliczam czuje sie totalnie samotna. Nie wiem czy potrafię tak dłużej udawać że jest wszystko ok, dobra mina do złej gry to nie moja bajka:(

przez Artemizja 22 paź 2012, 08:54
czakulka16, w jaki sposób psycholog Cię zraniła,jeżeli mogę zapytać?Powiedziała coś,co Cię dotknęło?Zrobiła coś?Może łatwiej będzie Ci sobie z tym poradzić,w momencie,kiedy o tym napiszesz?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez czakulka16 22 paź 2012, 21:54
Mam dość!!! Nienawidzę swojego życia ciągle robię coś źle jestem di bani!!! Nie wytrzymam już tego napięcia! !!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Monar 22 paź 2012, 21:56
Jutro idę spróbować swoich sił z 7-letnim bratem mojej przyjaciółki. Jeśli będzie mi jakoś szło, to jak spotkam się z terapeutą, to powiem, że chcę spróbować w Domu Dziecka. Trzymajcie za mnie kciuki normalnie. :D
Ponadto jutro też będę masować swoją przyjaciółkę, uczyć się, bo w piątek mam już zaliczenie i trzeba próbować. Boję się, ale jakoś dam radę. Muszę. :smile:
Poćwiczę i będzie dobrze. :mrgreen:
I wgl czuję się dobrze. ;)
Monar

przez Artemizja 23 paź 2012, 08:40
czakulka16, to nieprawda.Kiedy pojawiają się gorsze momenty po prostu nie jesteśmy w stanie zobaczyć niczego pozytywnego.Stąd wrażenie,że wszystko,włącznie z Nami jest kompletnie do niczego.Ale to nie jest prawdą.To jest zniekształcenie...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez czakulka16 23 paź 2012, 19:57
Nie wiem co o tym myśleć czuje się zagubiona i totalnie zmęczona swoim życiem mam 19 lat a najchętniej chciałam bym odejść z tego świata :'(

przez Artemizja 23 paź 2012, 20:02
czakulka16, wiem,że czujesz się w tym wszystkim bardzo zagubiona i osamotniona.Ale nie jesteś sama.Wiem co przeżywasz i rozumiem Cię.Może to marne pocieszenie,ale pamiętaj,że zawsze możesz tutaj napisać.Powiesz,co zrobiła Twoja psycholog,że Cię to zraniło?

Administrator

przez czakulka16 23 paź 2012, 21:50
Lilth wstydzę się na ogóle o tym pisać jestem z dd :-P marne czuję że nie dam już rady muszę skończyć z sobą nie dam rady już tak wszystko mnie dobija, mam dość siebie nienawidzę siebie ciągle coś psuje

-- 23 paź 2012, 22:26 --

Nie wiem po co ją to wogóle pisze lilth mam dość nie daje rady! !!!! W sumie nie zależy mi już na niczym studiach życiu rodzinie której nie mam bo rodziców nie mam wszystko jest do bani ją jestem do bani

przez kaja123 24 paź 2012, 18:34
czakulka16, masz 19 lat więc życie dopiero się zaczyna - uwierz mi że nie ma takiej sprawy, takiej rzeczy, sytuacji która byłaby bez wyjścia. Na chwilę obecną może Ci się wydać beznadziejna ale tylko dlatego że patrzysz na nią od tej ciemnej strony. Inne osoby na taką samą sytuację mogą mieć zupełnie inne spojrzenie. Czasami się dziwimy (po czasie) że tak podchodziliśmy do pewnych spraw.

przez Artemizja 24 paź 2012, 18:47
czakulka16, samobójstwo nie jest wyjściem z tej sytuacji.Wierz mi,że nawet i po doświadczeniu traumy można żyć.Trzeba jednak poprosić o pomoc specjalistę,by móc sobie z tym poradzić.I jeśli nie odpowiada Ci jedna psycholog,to spróbuj u innej.Wiem,że to wszystko jest bardzo trudne,ale możliwe.I zawsze jest nadzieja-bez względu na to jak wszystko wydaje się beznadziejne...

Administrator

przez czakulka16 28 paź 2012, 16:14
Masz Rację Lilth samobójstwo napewno nie!!:P

przez Artemizja 28 paź 2012, 22:16
czakulka16, ja wiem,że powrót do równowagi może się wydawać abstrakcją.Wiem,bo ja też tak myślałam i bardzo ciężko było zmienić to przekonanie.Ale naprawdę...z tym,co przeszłyśmy,można żyć...bywa ciężko i nigdy się tego nie zapomni...ale można spróbować sprawić,żeby stało sie lżejsze do zniesienia...

Administrator

przez czakulka16 10 lis 2012, 19:16
Lilith staram się, dawno mnie tu nie było musiałam przemyśleć odreagować i myślę że do czegoś doszłam sama nie wiem czego, na indywidualną terapie nie chodzę ciężko mi samej ale nie mam narzazie odwagi za to zapisałam się na grupową byłam dopiero raz i czułam się totalnie zagubiona totalnie osamotniona ale wiem że to pierwszy raz może następnym będzie lepiej sama nie wiem, czy stać mnie na tyle odwagi ale może warto spróbować , próbuje wszelakich metod bo chce wkońcu się uwolnić od tych myśli wspomnień mam ich już dość, przerażają mnie do słownie. Mam nadzieję że coś ruszy bo męczy mnie ta bezczynność.

przez Artemizja 10 lis 2012, 20:57
czakulka16, muszę Ci napisać,że Cię podziwiam,bo jesteś bardzo odważna.Ja nie dałabym rady zapisać się na terapię grupową i mówić o tym,co mnie spotkało.Już na indywidualnej jest trudno,a mówię to tylko do terapeutki,a nie do grupy osób.Myślę,że to naturalne,że czujesz się w tej chwili samotna i zagubiona.Pozwól rozwijać się sytuacji-zobaczysz,co z tego wyjdzie.W każdym razie-mocno trzymam za Ciebie kciuki :great:

Administrator

Sortuj wg