gwałt

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

gwałt

przez Aoi 07 gru 2011, 16:55
Nie, to nie do końca tak, po prostu ludzie którzy są napastnikami często potrafią bardzo łatwo ocenić zagrożenie jakie niesie ew. walka z ofiarą. To nie tak, że się nie broniłaś, ale podejrzewam iż robiłaś to nieco... nieudolnie ? Dla przykładu ja broniąc się staram się zachować rozsądek i celować tylko w naprawdę istotne punkty jak oczy, tętnice, krocze i kilka innych. Ty zaś po pierwszym gwałcie jesteś pewnie dnem psychicznym, nie sądzę abyś mogła być efektywna, asertywna i silna. A twoja sytuacja będzie się tylko pogarszać i czynić co raz piękniejszą i prostszą do upolowania ofiarę.
Jeśli ktoś czuje się bezkarnym, to na pewno spróbuje znowu.

Tak więc musisz udać się po profesjonalną pomoc i zdobyć wsparcie policji, możesz to zrobić za plecami rodziny lub nawet zadzwonić anonimowo do jakiegoś upatrzonego psychologa czy psychiatry.
Teraz "tylko" Cię zgwałcono, następnym razem trafisz na sadystę, który zechce Cię zabić aby uniknąć niepotrzebnych problemów, ja bym tak zrobił.

Możesz mi powiedzieć, w jakich miejscach Cię zaatakowano ? Bo coś nie daje mi spokoju.
Aoi

gwałt

przez tahela 07 gru 2011, 17:01
Aoi,
wiesz bronic sie mozna , ja jak ktos przesadzi to potrafie bardzo być agresywna, ale jak ktos jest silniejszy to mozesz wiedziec ,ze w tetnice czy krocze a i tak trudno to zrobić z przeciwnikiem silniejszym fizycznie, w teorii to wszystko łatwiej wygląda,
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

gwałt

przez Aoi 07 gru 2011, 17:03
W praktyce udawało mi się wychodzić z różnych opresji obronną ręką, więc nie ma to żadnego znaczenia.
Zamiast kłócić się ze mną na ten temat, okaż autorce troszkę współczucia, bo mi brakuje uczuć i sumienia, aby to zrobić.
Aoi

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

gwałt

przez tahela 07 gru 2011, 17:12
jak na razie całkiem nieźle ci wychodzi okazywanie wspólczucia a ja odnisłam sie tylko do twojej mysli ze w praktyce to róznie bywa jak ktos jest silniejszy, więc sie nie czepiaj i gdzie tu kłotnia z mojej strony , chyba sam ja wszczynasz
Ostatnio edytowano 07 gru 2011, 17:21 przez tahela, łącznie edytowano 2 razy
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

gwałt

przez sabina16 07 gru 2011, 17:17
łatwo ci mówic..ja też tak uwazałam. Kobieta która została zgwałcona powinna zgłosić sie na policje. Ale punkt widzenia zmienia się gdy to przezyjesz. Nie potrafiłam..wiem jak takie przesłuchanie wyląda...nie byłam w stanie niczego zrobic...nie wiesz co czułam, w jakim byłam stanie.
sabina16

gwałt

przez tahela 07 gru 2011, 17:26
sabina16, idx do psychologa i moze tez do psyciatry przydało by sie pewnie cos na uspokojenie a ciaża jest czy usunęłaś i zrobiłas badania na choroby weneryczne bo to tez wazne, gnojek jeden
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

gwałt

przez sabina16 07 gru 2011, 17:40
byłam u psychologa..później go mieniłam i to nic nie pomaga

-- 07 gru 2011, 17:00 --

Aoi,
co mam ci podac..w jakim mieście, gdzie dokladnie??

-- 03 sty 2012, 19:56 --

Witajcie, znacie juz moją historie... Nie byłam wylewna piszac o niej ale to trudny temat...
Dzisiaj jest dla mnie szczególnie trudny dzien....
Nie chce czuc sie samotna....zwłaszcza dzisiaj. Powiedzcie prosze co powinnam zrobic zeby tak bardzo nie bolało, zebym choc na chwile zapomniała.
sabina16

Pomóżcie prosze- gwałt

przez sabina16 03 sty 2012, 21:07
Znacie moją historie....
dzisiejszy dzien jest dla mnie naprawde bardzo trudny...
prosze powiedzcie co powinnam zrobic by tak bardzo nie bolało, bym choc na chwile o tym zapomniala..

-- 03 sty 2012, 20:44 --

czy moja sytuacja jest naprawde tak beznadziejna, ze nikt nie potrafi mi doradzic??
gdybym potrafiła sobie sama pomoc uczyniła bym to...ale nie potrafie :(
mialam nadzieje, ze wsród was jest osoba, która zrozumie moje uczucia i mi pomoze
sabina16

Pomóżcie prosze- gwałt

przez nextMatii 03 sty 2012, 23:24
Nie znam Twojej historii, moge się tylko domyślac po tytule watku o co chodzi...postaraj sie zajac czyms..nie siedz sama mozesz pisac do mnie na pw ....jesli chcesz.
nextMatii

Pomóżcie prosze- gwałt

przez Kamiloxi 05 sty 2012, 21:35
Byś mogła napisać więcej i bardziej szczegółowo co się tak naprawdę stało? Z czym się teraz zmagasz? Bo jak na razie nie wiele wiemy byśmy mogli Tobie pomóc.
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”

Pomóżcie prosze- gwałt

przez Artemizja 05 sty 2012, 22:17
sabina16, dopiero teraz zauważyłam Twój post.Rozumiem Cię.Nie,Twoja sytuacja nie jest beznadziejna.Jest trudna i bolesna.Wiem,że są dni,w których wszystko wraca ze zdwojoną siłą.W takich momentach zwijam się na łóżku w kłębek i płaczę,bo to w jakiś sposób oczyszcza.Kiedy mija fala największego bólu idę do łazienki i obmywam twarz zimną wodą,a później próbuję się czymś zająć- sprzątam,piszę na forum,staram się zrobić cokolwiek,żeby odciągnąć myśli od wspomnień.Może i Tobie to się na coś przyda.Wiem też,że pomaga rozmowa.Dlatego jeżeli chcesz,to zawsze możesz do mnie napisać i jeśli tylko będę na forum,to odpiszę.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Pomóżcie prosze- gwałt

przez sabina16 05 sty 2012, 23:08
Kamiloxi napisał(a):Byś mogła napisać więcej i bardziej szczegółowo co się tak naprawdę stało? Z czym się teraz zmagasz? Bo jak na razie nie wiele wiemy byśmy mogli Tobie pomóc.

przeczytaj prosze pozostałe moje posty, to dowiesz sie z czym sie zmagam

-- 05 sty 2012, 22:11 --

jest mi trudno o tym myslec a co dopiero pisac....lecz staram sie bo nie poradze sobie z tym sama

-- 05 sty 2012, 22:13 --

Bellatrix, dziekuje za wsparcie:)...wiele znacza dla mnie Twoje słowa

-- 05 sty 2012, 22:26 --

dziekuje wszystki za odzew...
niezbyt czesto " pisze" na forum ale jest mi trudno i nie potrafie udzielic rady innym, skoro sama sobie nie potrafie pomóc
sabina16

gwałt

przez malibu 05 sty 2012, 23:43
Sabina, nie wiem kochana, co Ci napisac, żadne slowa nie ukoja Twojego bólu tak psychicznego jak i fizycznego ...strasznie Ci wspołczuję, jestem z Tobą myslami i przytulam mocno wirtualnie . Rozmawiałaś z kims o tym, masz jakąs przyjaciółkę której możesz zaufać?

Pomóżcie prosze- gwałt

przez malibu 05 sty 2012, 23:49
sabina, napisalam na Twoim watku, tulam z całych sil !

Sortuj wg