Wykorzystujące się seksualnie rodzeństwo.Jak z tym żyć?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez Vian 30 sie 2011, 16:58
Kasiątko, ale tak po mojemu to wybacza się winę, a ja u Ciebie nie widzę winy.

ale czytałam,zdarza się często

No pewnie, że tak!

Problem polega na tym, że 50 lat temu dzieci były dziećmi i seks może by ich zaciekawił, ale nie ciekawił, bo nic o nim nie wiedziały, w ogóle ich ten temat nie dotyczył, nie miały z nim styczności albo baaaardzo ograniczoną. A obecnie od parunastu, parudziesięciu lat jesteśmy bombardowani seksem z każdej strony, dzieci też i NIE DA się tego uniknąć.

Więc doszło do takiej paranoi - dla dorosłych seks jest najczęściej (mniej lub bardziej) tabu, a dla dzieci wcale bo niby dlaczego? One jeszcze nie znają norm społecznych w naszej kulturze, która seksualność każe ukrywać a całej masy zachowań zwyczajnie wstydzić. Dlatego kiedy coś je zaciekawi to zwyczajnie jak to dzieci zgłębiają temat tak jak potrafią - z kolegą, koleżanką, rodzeństwem, przedmiotem czy nawet zwierzakiem. Wiedzą, że to coś zakazanego, ale nie wiedzą, dlaczego jest ZŁE, dopiero potem się dowiadują, że jest (zwykle z wyjaśnieniem, że jest złe bo jest, bo tak się nie robi, bo to chore, paskudne, be) i się pojawia poczucie winy, wstyd itd.

Moim zdaniem źle robisz, że mówisz o tym w kategoriach winy, bo powtarzam - ja żadnej winy, ani Twojej ani jego, nie widzę.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez ewap99 30 sie 2011, 18:16
Nas nie musisz sie wstydzić,przynajmniej mnie ,długo zastanawiałam sie nad podobnymi dylematami,moj był winny-był ode mnie starszy z 50 lat,a co do brata-dziecka pytanie czy ktokolwiek mowił jakie sa normy ,co wolno ,co nie napewno Ty nie jestes winna mysle ze on tez raczej dorosli którzy nie przekazali co wolno co nie i gdzie sa granice swobody.Pamietam sytuacje kiedy moje i obce dziecko przyłapałam na obnazaniu sie...mieli po kilka lat ok 7.9 juz wtedy tłumaczylam jednemu i drugiemu ze tak sie nie wolno bawić ze ja tego nie popieram i na takie zachowanie nie pozwalam...do dzis pamietam przerazenie po tamtej sytuacji...ale po mojej rekcji juz wiecej nie było takich akcji ,fakt ze jak tamten chłopak zjawiał sie w domu(rodzina) to po prostu miałam ich bardziej na oku ,a to kanapki przyniosłam a co cos słodkiego i kontrolowalam co sie dzieje pewno nawet nie załapali czemu tak czesto tam jestem,pamietam patryka z wtedy on sam był przerazony tym co sie zadziało.sam nie wiedzial ze to nie jest dobre..rodzice nie przekazali
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez Vian 30 sie 2011, 18:22
@Ewap
A wytłumaczyłaś też, dlaczego nie wolno..?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paranoja 30 sie 2011, 19:41
ja jak bylam mała, nawet nie wiem ile lat miałam, ale napewno nie byłam świadoma co to takiego.

Mam kuzyna, który akurat był w wieku dorastania i przychodziłam do niego do pokoju, a on się na mnie kładł. W zasadzie to nie pamiętam co robił, chyba nic, aczkolwiek trudno mi sobie cokolwiek przypomnieć... chyba, że byłam aż tak mała?

Do tej pory mam wstręt do facetów, do sexu, do bliskości, tylko nie wiem czy to kwestia tylko kuzyna czy wielu innych przypadków w okresie późniejszym.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Vian 30 sie 2011, 19:58
Paranoja, w wieku dorastania to już powinien mieć świadomość tego, co robi...
Lisbeth Salander

przez Paranoja 30 sie 2011, 20:23
kasiątko, powiedzmy, że wiem przez co przechodzisz, chociaż zdaję sobie sprawę, że ludzie są różni, jedni cierpia mniej, drudzy bardziej.

jednak do tej pory widząc kuzyna, który ma już żonę, dziecko, kolejne w drodze... widzę to co robił kiedyś. Człowiek chciałby sie zapytać: dlaczego? ale jakoś nie ma siły. A może wolę nie wiedzieć
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Anna Maria 30 sie 2011, 20:33
Chyba potrzebuje Waszej pomocy.
Anna Maria

przez Artemizja 30 sie 2011, 20:50
kasiątko, Kasiu jestem z Tobą
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez pm_77 30 sie 2011, 21:06
kasiątko, Kasiu znamy się krótko, ale wiedz, że możesz na mnie liczyć...

przez halenore 30 sie 2011, 21:09
Nienawidzimy kuzynów...Dranie :evil:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Anna Maria 30 sie 2011, 21:26
halenore, ja z rodzonym

Dziekuje za wsparcie.Lepiej mi już troche.

-- 30 sie 2011, 20:34 --

Nie będę ukrywać,że teraz mi wstyd.Narobiłam rabanu :hide: .Nie chę już tu pisać co żem jeszcze odwaliła.
Przez chwile z panikowałam bo pojawiły się myśli "s",a nie mam zamiaru im ulegać.
Anna Maria

przez halenore 30 sie 2011, 21:37
kasiątko wiadomo, o co chodzi. U ciebie brat, u mnie kuzyn...Jedna i ta sama grzybnia :why:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Artemizja 30 sie 2011, 21:39
kasiątko, nie masz się czego wstydzić...pamiętasz jaki ja raban narobiłam?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Vian 30 sie 2011, 21:44
halenore napisał(a):kasiątko wiadomo, o co chodzi. U ciebie brat, u mnie kuzyn...Jedna i ta sama grzybnia :why:

Wydaje mi się, że jednak nie...
Lisbeth Salander

Sortuj wg