Wykorzystujące się seksualnie rodzeństwo.Jak z tym żyć?

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

przez jasaw 21 kwi 2013, 00:46
Esu, nie wiem, w której dzielnicy mieszkasz, ale wiem, że w ośrodku

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/kontakt.html -przyjmują tylko kobiety, także w ramach NFZ...polecam!!!
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Esu 21 kwi 2013, 01:00
O dziękuje jasaw :) Ja dostałam namiary do Akademicki Ośrodek Psychoterapii. Z chęcią zajrzę co podałaś, samo już to, że przyjmują tylko kobiety sprawia, ze poczułam sie ... bezpieczniej.
Esu

przez jasaw 21 kwi 2013, 03:23
Esu, :D
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 06 maja 2013, 12:19
W szpitalu,kiedyś,jak opowiedziałam co mi się przytrafiło, zrobili mi badania na HIV. Poczułam się jak dziwka.
Anna Maria

przez halenore 06 maja 2013, 13:34
Trafiłam na artykuł Z "Psychiatrii Polskiej" z 2007 roku:
"W myśl definicji podawanej przez WHO i Amerykańską Akademię Psychiatrii za przemoc seksualną wobec dziecka uważa się angażowanie go w jakąkolwiek aktywność natury seksualnej, której ono całkowicie nie pojmuje, nie jest w stanie świadomie się na nią zgodzić, lub na którą nie jest rozowojowo przygotowane lub która narusza prawo lub społeczne zakazy".

Artykuł zawiera również szereg informacji (podam kilka istotnych):
- według badań TNS OBOP 12% badanych przyznało, że było sprawcami przemocy seksualnej wobec rówieśników
- przełamano stereotyp, że molestowanie przytrafia się tylko w rodzinach tzw. patologicznych.

Wskazano, że u osób wykorzystywanych seksualnie w dzieciństwie można wyróżnić szczególne cechy zaburzeń:
a) podwyższone ryzyko wystąpienia depresji w tym atypowej depresji ze zwiększeniem się apetytu i nadmierną sennością
b) wystąpienie depresji/dystymii ze współistniejącymi zaburzeniami lękowymi.

Istotnym elementem jest tzw. poczucie zdrady - bardzo intensywne w przypadku silnego związku emocjonalnego między ofiarą a sprawcą.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez tahela 06 maja 2013, 16:12
Kurcze to nie powinno nigdy się nikomu przydazyc a podejrzewam ,ze jest to o wiele czestsze niz nam sie wydaje i wiele z ofiar nie mowi o tym nikomu a odbija się to bardzo na ich późniejszym życiu emocjonalnym.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Shannon 06 maja 2013, 21:15
halenore napisał(a):Wskazano, że u osób wykorzystywanych seksualnie w dzieciństwie można wyróżnić szczególne cechy zaburzeń:
a) podwyższone ryzyko wystąpienia depresji [b]w tym atypowej depresji ze zwiększeniem się apetytu i nadmierną sennością
b) wystąpienie depresji/dystymii ze współistniejącymi zaburzeniami lękowymi.[/b]

Istotnym elementem jest tzw. poczucie zdrady - bardzo intensywne w przypadku silnego związku emocjonalnego między ofiarą a sprawcą.

U mnie wystąpiły te objawy. Poza sennością, bo od przeżytej traumy cierpię na bezsenność.
f20, f42, ADHD

kwetiapina 400 mg
fluoksetyna 20 mg
doraźnie: wywar z czarnego lulka

przez halenore 06 maja 2013, 23:01
navi u mnie depresja z silną sennością i wzmożonym apetytem. Później również silne zaburzenia lękowe z somatyzacją.
W artykule został opisany przykład 27-latki, która bardzo długo miała zdiagnozowaną schizofrenię. W trakcie badań okazało się, że są to złożone objawy PTSD. Paxjentka była w dzieciństwie molestowana przez wujka, do którego jeżdziła na wakacje. W końcu córka wyznała matce prawdę, na co matka zareagowała oburzeniem, ale też nigf=dy więcej nie wysłała córki na wakacje do wujostwa..
Natręt Gramatyczny

przez Anna Maria 06 maja 2013, 23:21
halenore, podaj,proszę, link do artykułu
Anna Maria

przez halenore 06 maja 2013, 23:47
Natręt Gramatyczny

przez Shannon 07 maja 2013, 12:15
Gdy miałam 4 lata molestował mnie kolega. Dobrze wszystko pamiętam... tylko w pewnym momencie gdy pyta, czy możemy kontynuować, pamiętam mój strach, nie wiedziałam co powiedzieć. Wtedy urywa mi się film. Teraz mam fobię społeczną, nerwicę natręctw, depresję, zaburzenia lękowe i problemy z moimi emocjami. W szkole miałam niską samoocenę, czułam się brudna. Nigdy nie potrafiłam obronić się. Pamiętam jak mówili o mnie złe rzeczy, a ja rozpłakałam się, ale nie dałam po sobie tego pokazać. Było mi wstyd, gdyby zobaczyli że dotyka mnie to, że myślę, że w ogóle może mnie to boleć, bo przecież jestem bezwartościowa. W ogóle nie szanowałam się, oni mnie także, teraz też przychodzi mi to z trudem. No i chyba skutkiem molestowania jest to, że czuję dziwne podniecenie, ekscytacje, gdy widzę, że ktoś obok mnie się bije, używa przemocy. Czuję, jakbym to ja wtedy wyładowywała złe emocje a nie potrafię tego, wszystko w sobie dusiłam tyle lat.

-- 07 maja 2013, 12:23 --

halenore napisał(a):Istotnym elementem jest tzw. poczucie zdrady - bardzo intensywne w przypadku silnego związku emocjonalnego między ofiarą a sprawcą.

Ja o ile dobrze pamiętam, nie czułam zdrady. Nie wiedziałam, że to co robił jest niewłaściwe. Czułam, że moje emocje, strach były niewłaściwe do sytuacji.

przez halenore 07 maja 2013, 19:04
navi napisał(a):
halenore napisał(a):Istotnym elementem jest tzw. poczucie zdrady - bardzo intensywne w przypadku silnego związku emocjonalnego między ofiarą a sprawcą.

Ja o ile dobrze pamiętam, nie czułam zdrady. Nie wiedziałam, że to co robił jest niewłaściwe. Czułam, że moje emocje, strach były niewłaściwe do sytuacji.

Nie o taką zdradę chodzi. Chodzi o to, że ktoś, kto jest ci bliski wyrządza ci krzywdę na całe życie, a ty w gruncie rzeczy tworzyłaś z nim silne więzy emocjonalne.
Kochałam swoje kuzyna jak brata, bo czułam się samotna w wirze burzliwego związku moich starych i potrzebowałąm opieki starszego brata. A jego opieka polegała na tym, że kazał mi się rozbierać, dotykać jego genitaliów, dotykał też moich. Do dziś nie zapomnę któregos tam sylkwa. Dorośli poszli na imprezę, a my zostaliśmy sami u mnie w domu. Do dziś pamiętam film, który leciał w tv "Havanna" z Robertem Redfordem. Nie nawidzę tego filmu. Wiadomo dlaczego. On umyślił sobie, że "porobimy coś w "fimlowym stylu" głównie zajęcia łóżkowe. Miałam tylko 9 lat...
Natręt Gramatyczny

przez Anna Maria 07 maja 2013, 19:30
halenore, cieszę się,że wreszcie odważyłaś się o tym powiedzieć.Kolejnym krok to pójść na terapię. :great:
Anna Maria

przez halenore 18 maja 2013, 02:44
kasiątko przestańmy gloryfikować psychoterapię...
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg