Molestowanie Pytania

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

Molestowanie Pytania

przez klarunia 28 lip 2012, 13:53
Dostrzegasz rangę

No przecież napisałam, że dostrzegam :/ nie jestem idiotą :/ i proszę do mnie nie pisać jak do idioty, mogę mieć swoje zdanie przecież i Ty nie masz prawa go oceniać, że napisałam coś źle, bo nie jesteś wyrocznią.

-- 28 lip 2012, 13:55 --

Moim zdaniem ona po prostu powinna w tej kwestii zdecydować sama, i tyle.

Molestowanie Pytania

przez Artemizja 28 lip 2012, 17:29
Monar, o takich przeżyciach ciężko się mówi,ale jak już się to wyrzuci z siebie,spojrzy trochę oczami terapeuty,to w jakiś sposób pomaga.Będziesz wiedziała,że jest ktos,kto już wie o całej sprawie,z kim możesz na ten temat porozmawiać.Będziesz miała mozliwość przepracowania tego na terapii.Nie będzie to łatwe,ale warto spróbować.Decyzja jednak musi należeć do Ciebie,ponieważ to Ty będziesz przez to przechodzić,Ciebie dotyczy cała sytuacja.To nie jest błahy problem.Takie rzeczy zostawiają ślady na całe życie...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Molestowanie Pytania

przez Atalia 29 lip 2012, 07:27
klarunia napisał(a):No przecież napisałam, że dostrzegam :/ nie jestem idiotą :/ i proszę do mnie nie pisać jak do idioty, mogę mieć swoje zdanie przecież i Ty nie masz prawa go oceniać, że napisałam coś źle, bo nie jesteś wyrocznią.

Nazwałam Cię gdziekolwiek "idiotą"? Ano, nie!
Nie nadinterpretuj, bo to nie ma sensu. Ty piszesz "A", ja piszę "B" wykazując, iż Twoje argumenty do mnie nie przemawiają, ale czy coś ponad? - nie... :roll:

klarunia napisał(a):Moim zdaniem ona po prostu powinna w tej kwestii zdecydować sama, i tyle.

Powinna, nie powinna, owszem, masz rację, ale zwróć uwagę, że skoro pyta, znaczy to, że nie jest pewna i sama zadecydować nie potrafi. Nie należy więc besztać, a starać się ukierunkować. Pomóc.
Tyle w temacie.

A co się robi? Traci.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Molestowanie Pytania

przez Monar 30 lip 2012, 21:24
Kurcze dzięki Wam za odpowiedzi. Niestety im więcej o tym myślę, tym trudniej mi wyobrazic to, że ja to komukolwiek powiem na żywo. Już nawet nie wiem, czy dam radę to powiedziec terapeucie. :roll: Okaże się za 3 tygi. Lepiej jakbym powiedziała, ale to nie jest takie proste. To taki wstyd... Poza tym cały czas mam takie wrażenie, jakby to było "nic takiego". Ale jednak to nie jest nic takiego, skoro to rozpamiętuję, ciąży mi to na psychice. Wrr. Może kiedyś dam radę.
Monar

Molestowanie Pytania

przez Artemizja 31 lip 2012, 11:25
Monar, mnie pomogło wydrukowanie kilku postów z forum o tym,co się w moim zyciu wydarzyło i w momencie,kiedy już nie mogłam mówić,to po prostu poprosiłam terapeutkę,żeby to przeczytała...A i wtedy było ciężko i myślalam,że ze wstydu zapadnę się pod ziemię.Rozumiem,co czujesz.Mogę Ci jednak powiedzieć,że nie żałuję,że terapeutka wie.Świadomość,że jest osoba,z którą mogę o tym porozmawiać,która spojrzy na to obiektywnie,bardzo pomaga.Rozmowy nie są łatwe,mówienie o takich rzeczach,nie jest proste,ale myślę,że jednak warto spróbować.A wiesz,dlaczego warto?Bo robisz to,żeby sobie pomóc.Tak naprawdę o wiele trudniej jest dusić wszystko w sobie przez długie lata i być z tym zupełnie samą.To wyniszcza od środka,zostawia ślady,z którymi ciężko jest sobie później poradzić...
Może napisz o wszystkim na kartce,a jak będziesz czuła,że nie jesteś już w stanie mówić,to daj mu to?Może to jakoś będzie pomocne?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Molestowanie Pytania

przez Monar 31 lip 2012, 14:07
Kurcze a pytał się mnie terapeuta niedawno czy mam jeszcze jakieś problemy, nie powiedziałam mu, a miałam szansę. :?
Hymm też o tym Lilith myślałam. Tak w razie co, mogłabym napisać na kartce to wszystko. Chociaż wolałabym to powiedzieć na głos, będę świadoma tego, że się przyznałam. Chcę sobie poradzić. Jak będę na to gotowa, to przejdzie mi to przez gardło. Tylko kurde to wrażenie, że "to nic takiego". Jak się tego pozbyć. :shock: Z jednej strony obawiam się tego, bo to ohydne, wstydzę się tego, a z drugiej sądzę, że to za mało, by mówic o molestowaniu. Czyżby zaprzeczenie? :roll:
Monar

Molestowanie Pytania

przez Artemizja 31 lip 2012, 14:52
Monar, to nie jest "nic takiego",bo jednak zostawiło ślady...

Administrator

Molestowanie Pytania

przez be_strong 31 lip 2012, 15:28
ja z moim terapeutą też niby przerobiłam ten temat, ale niestety tak sprawnie zmieniam temat, że schodzimy na inne problemy zawsze..
a teraz to już ponoć wszystko przepracowane i jestem zdrowa :bezradny:

okeej
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

gg, dzięki uprzejmości Powietrznego Kowala ;) : 44247052

Molestowanie Pytania

przez Artemizja 31 lip 2012, 16:09
be_strong, a mówiłaś mu o tym,że jednak nie czujesz,żeby wszystko było przepracowane i jednak chciałabyś do tego wrócić,ale kiedy próbujesz,to uciekasz w inny temat?

Administrator

Molestowanie Pytania

przez be_strong 31 lip 2012, 18:00
Lilith, no co Ty :P
powiedziałam na początku z czym jest problem..
ale w miarę upływu czasu i trwania terapii udawałam, że mnie to nie rusza

chyba uwierzył :/
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

Molestowanie Pytania

przez Artemizja 31 lip 2012, 18:19
be_strong, być może nie tyle uwierzył,ze Cię to"nie rusza",a uznał,że może nie chcesz o tym rozmawiać,nie jesteś gotowa?Jakby nie patrzeć-to musi wyjść od Ciebie.Terapeuta nie może Cię zmusić do powiedzenia czegokolwiek.A skoro uciekałaś w inny temat,to nie dałaś sobie zbytnio szansy na przepracowanie czegokolwiek...

Administrator

Molestowanie Pytania

przez be_strong 31 lip 2012, 18:30
no wiem..
:/

Molestowanie Pytania

przez Anna Maria 31 lip 2012, 20:21
W szkole podstawoej w ósmej klasie dołączyła dziewczyna z innej szkoły.Po jakiś czasie wyszło na jaw że współrzyła z wójkiem.Po tym dwie nauczycielki zaczęły się nad Nią dosłownie znęcać inne były obojętne.Dziewczyna mieszkała z matką alkoholiczką i z ojczymem ktory bił i matkę i Ją.Matka też biła tą dziewczynę.Nikt tej dziewczynie nie pomógł w pore.Została prostytutką.
Anna Maria

Molestowanie Pytania

przez be_strong 31 lip 2012, 20:28
hmm.. ale nie mówisz o sobie...? :?

Sortuj wg