NIE MIAŁAM POJĘCIA

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

NIE MIAŁAM POJĘCIA

przez teklunia 20 cze 2006, 22:04
witajcie!
nie mialam pojecia ze cos takiego istneje....
pamietam sytaucje ktora chociaz to bylo 9lat temu
nie pozwala mi normalnie zyc to straszne ciagle to widze to straszne...
samotnosc nad pustym talerzem....

przez snaefridur 20 cze 2006, 22:12
Ja podobnie.8 lat i całe to wydarzenie pamiętam doskonale.Nie myślę o tym często,choć czasem wraca.Zwłaszcza w pewnych sytuacjach.Jak pisałam tego nic nie mówiącego posta,aż mi się słabo zrobiło :/.

Chcę tylko wiedzieć,czy to się kiedyś skończy.Czy jeszcze kiedyś będzie normalnie.Ale tego nikt mi nie może obiecać.Nikt :( .
snaefridur

przez Martusia 21 cze 2006, 21:05
nikt nie może nam tego obiecać, jedynie my sami.
Niestety ja coraz częściej widzę, że tych złych momentów jest więcej niż myślałam.Wiem, że nie można pozbyć się w 100 % żadnych wspomnień, tymbardziej takich.Ale wiem też, że można z tym żyć i czuć się na codzień ok.
Usłyszałam ostatnio słowa, które bardzo do mnie pasują: " męczy mnie bycie silną".
To dlatego tyle się u mnie wali.
Choć ostatnie moje słowa nie brzmią optymistyczne, mimo to życzę Wam i sobie powodzenia.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez snaefridur 21 cze 2006, 22:37
Mnie też to męczy.Za dużo się zwaliło na moją biedną głowę i okazuje się,że nie daję rady.Myślałam,że dam,ale ni cholery.Przeceniłam swoje możliwości.Zastanawiam się,co ja sobie cholera wyobrażałam.Dostałam po tyłku,podnoszę się i idę dalej.Mimo wszystko wciąż mam chyba wiele do stracenia,a i do zyskania może też coś mam.

Martusia napisał(a):Choć ostatnie moje słowa nie brzmią optymistyczne, mimo to życzę Wam i sobie powodzenia.

Ja Tobie również.
snaefridur

przez Lil 18 paź 2006, 16:30
czuje sie slaba i chcialabym uciec, schowac sie w mysia norke, stres powraca :cry:
mój dzień toczy się złotym kołem by wpaść w czeluść nocy
Lil

przez pierm77 19 paź 2006, 18:06
Lil napisał(a):czuje sie slaba i chcialabym uciec, schowac sie w mysia norke, stres powraca :cry:

mam tak samo .. dlaczego nie ma w tym kraju terapii behawioralnych dla ptsd ???? - tylko takich konkretnych gdzie mozesz sie zmierzyc ze swoim lekiem poparzec mu w oczy i pokonac go ..... !!!!
Z piekła zwanego niebem....
zbanowany

przez Martusia 20 paź 2006, 20:53
pierm77 napisał(a): dlaczego nie ma w tym kraju terapii behawioralnych dla ptsd ????

Są, ja jestem na takiej.
W Warszawie.

pierm77 napisał(a):tylko takich konkretnych gdzie mozesz sie zmierzyc ze swoim lekiem poparzec mu w oczy i pokonac go ..... !!!!

Taka właśnie jest terapia o której mówię.
Facet wie co robi.
Nie da się skasować wspomnień, ale da się z nimi szczęśliwie żyć.
Przyjaciel forum

przez pierm77 22 paź 2006, 19:04
Martusia napisał(a):
pierm77 napisał(a): dlaczego nie ma w tym kraju terapii behawioralnych dla ptsd ????

Są, ja jestem na takiej.
W Warszawie.

pierm77 napisał(a):tylko takich konkretnych gdzie mozesz sie zmierzyc ze swoim lekiem poparzec mu w oczy i pokonac go ..... !!!!

Taka właśnie jest terapia o której mówię.
Facet wie co robi.

dla mnie chyba nie ma juz ratunku, chyba jedynie smierc mnie moze wybawic , w nic juz nie wierze i chyba na dobra sprawe ja ufny kiedys jak dziecko nikomu nie ufam.
Z piekła zwanego niebem....
zbanowany

Sortuj wg