ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez NioNio 07 lip 2012, 18:31
Witam,
Z góry prosze moderatorów o wyrozumiałość jeżeli umieściłam wątek w złej kategori. Nie mam z kim o tym porozmawiać... W wieku 14 lat zostałam zgwałcona :( Od tamtej pory mineły 2 lata i mimo, że już lepiej się czuje to nadal mam wyrzuty sumienia, czuje się gorsza od innych dziewczyn ponieważ nie jestem już dziewicą, całyczas obwiniam się za to co się stało :( Bylam wtedy taka naiwna... Zgwałcił mnie mój "kolega" któremu dałam zaprosić się na randke. Ufałam mu, był sympatyczny nawet nie przypuszczałam, że może się do tego posunąć :( Dodam że miał wtedy 18 lat... Nie miałam siły mu się wyrwać, próbowałam krzyczeć, ale nie dałam rady. Czasami płacze po nocach przypominając sobie to wszystko. Czuje się winna, mam wyrzuty sumienia, jestem gorsza od innych dziewczyn. Boje się że przez to co się stało już nikt mnie nie pokocha. Nikomu o tym nie powiedziałam bo wstydziłam, bałam się że nikt mi nie uwierzy. :( Nie mam z kim o tym porozmawiać. Nie wiem co mam robic.

ofiara gwaltu

przez pati09 07 lip 2012, 19:46
NioNio, Kochana dobrze, że napisałaś, wiem jak dużo odwagi Cię to kosztowało.
Dobrze rozumię co czujęsz gdyż przeżyłam prawie identyczną sytuacje.
I proszę nie obwiniaj się bo nie ma w tym ani grama Twojej winy, to nie stało się przez Ciebie zapamitaj to.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 07 lip 2012, 20:22
NioNio, myślę,że tak naprawdę wcale nie czujesz się lepiej.To,co się stało niszczy Cię od środka.I niestety-samo nie minie.Wiem,co mówię...
Czy ufasz komuś na tyle,żeby móc z Nim porozmawiać?Wiem,że jest Ci bardzo ciężko i wstydzisz się,ale to jest Ci bardzo potrzebne,podobnie jak pomoc psychologa.Można przez to przebrnąć,choć to boli...
Masz dopiero 16 lat...
Potrzebujesz pomocy,zrozumienia,ciepła i wsparcia...
Nie jesteś niczemu winna.Wiem,że trudno Ci w to teraz uwierzyć.Nie masz powodu,żeby czuć się gorszą od innych.Zostałaś skrzywdzona...On był starszy,silniejszy i przede wszystkim-w świetle prawa-dorosły.To On jest winny-nie Ty...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez pati09 07 lip 2012, 20:58
NioNio, gdy byś chciała o czymś porozmawiać lub o coś zapytać pisz śmialo.

-- 09 lip 2012, 23:13 --

Dzisiaj kolejna rozprawa już za mną, to są na prawde trudne chwile, które z trudem wytrzymuję ale myśśl że to już prawie koniec że jeszcze tylko jedna rozprawa i go skarzą trzyma mnie w jednym kawałku. Mam nadzieje że zostanie uznany za winnego i zapłaci za to wszystko co mi zrobił bo jeśli nie to nie wiem jak będę dalej życ, z myślą, że chodzi na wolności, taki bezkarny.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 10 lip 2012, 11:04
pati09, kiedy ostatnia rozprawa?

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 10 lip 2012, 12:48
Bellatrix, w piątek o 12:00

ofiara gwaltu

przez Candy14 10 lip 2012, 13:07
Szybko te rozprawy wyznaczaja zwazywszy na okres urlopowy. Zreszta nie tylko bo sady zazwyczaj sie slimacza i rozprawy sa raz na dwa-trzy miesiace
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

ofiara gwaltu

przez Artemizja 10 lip 2012, 13:09
pati09, to już niedługo.Wytrzymaj jeszcze trochę.Jesteś bardzo dzielną dziewczyną!

Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 10 lip 2012, 15:24
Candy14, gdy by nie taty znajomości w moim przypadku również by się tak ciągly te rozprawy, ale załatwia mi zawsze najwcześniej jak to możliwe rozprawy i sędzia który prowadzi rozprawe zna go bo często razem pracują i tylko dla tego mam tak krótkie odstępy czasu pomiedzy rozprawami.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 10 lip 2012, 21:20
pati09, w takim razie trzymam mocno kciuki za jak najszybszy koniec.Będziesz się wtedy mogła zająć sobą i powrotem do równowagi.A jak wizyty u psychologa?

Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 10 lip 2012, 23:33
Bellatrix, przerwałam wizyty, nie byłam w stanie jak na razie na dalsze sesje i rozmowe o tym, może to troszkę za wcześnie a może zbyt wiele mnie kosztowały rozprawy i nie chciałam raz jeszcze mówić o tym psycholog, sama nie wiem. Ale może gdy wszystko jakoś się ułoży znów zdecyduje się na psychologa.

ofiara gwaltu

przez Candy14 10 lip 2012, 23:34
Psycholog raczej bylby wsparciem po rozprawach.. pomogl ogarnac emocje
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

ofiara gwaltu

przez pati09 10 lip 2012, 23:41
Candy14, może i racja. Ale nie potrafiłam się przełamać i pójść na wizytę, czułam jakąś wewnętrzną blokadę.
Miałam już dość i nadal mam, ciągłe poczucie wstydu, winy. Nie chciałam jeszzcze przeżywać tego wszystkiego podczas wizyt u psycholog

ofiara gwaltu

przez Agasaya 10 lip 2012, 23:44
pati09, jestem dla Ciebie pełna podziwu Słońce... jesteś bardzo dzielna a to co robisz może w przyszłości ochronić inne kobiety przed nim...
ja miałam tyle szczęścia że mój oprawca zginął niespełna 2 tygodnie po... może to Karma? w każdym razie nie wiem czy nawet dziś po 9 latach, gdyby on żył, miałabym odwagę zawalczyć o sprawiedliwość na tym polu... pewnie nie...
Dlatego mimo że rzadko się odzywam w tym wątku, trzymam za Ciebie mocno kciuki i czytam... Doglądam czy sobie radzisz
A69.2, F60.31, F41.2, F50.2, F43.1, F44.0, DDA+DDD, początki F40.290
http://agasayaaa.blog.interia.pl/

Wtłoczona w matnię szukam jej
Bezwiednie tak kołyszę się i zatracam
Ciało uwiera śpią demony złe
Ona to druga ja odbita w lustrze
Najlepsze Cycki Na Forum :)

Sortuj wg