ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez violik 01 lip 2012, 23:21
pati09, może spróbujcie do siebie pisać.Wiem ,że to dziwnie brzmi,ale wiem że jest to skuteczne.Czasami łatwiej jest napisać niż powiedzieć prosto w oczy.I jak twierdzą psychologowie jest to dobra początkowa metoda pozwalająca nawiązać dialog .Powodzenia.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 02 lip 2012, 10:57
pati09, może spróbuj tego,co na samym początku?Napisz o tym wszystkim i zostaw kartkę. violik ma rację-to dobra metoda,żeby przynajmniej spróbować nawiązać rozmowę.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez kafka 02 lip 2012, 12:04
pati09 napisał(a):kafka, jemu jest trudno, a co ja mam powiedziec.
poprostu chce porozmawiac z kims komu ufam, i pprzy kim czuje sie bezpiecznie

No przeciez wiem. Próbuję tylko jakoś wytłumaczyć zachowanie twojego ojca. Pewnie ma poczucie winy straszne, że temu nie zapobiegł.

-- 02 lip 2012, 12:13 --

ja chciałam tylko żeby ze mną porozmawial.

powiedziałas mu to?
kafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez pati09 02 lip 2012, 23:57
kafka, napisałam rano zapewne przeczyta.
napisałam że chce porozmawiać i żeby w koncu zaczął mnie normalnie traktować.
a na końcu dużymi literami napisałam, że to nie była jego wina tylko tego kto mi to zrobił.
mam nadzieje że będzie ok.
kurcze w końcu chyba życie zaczyna mi się jakoś układać, z chłopakiem jest coraz lepiej, cierpliwie czeka, nie nalega, nie złości się gdy czasami go odepchnę nakrzyczę na niego lub bez większego powodu płaczę.
mam nadzieje że bedzie dobrze

ofiara gwaltu

przez mamucha 03 lip 2012, 09:29
uf, jestem,
troszke humorek byl kiepski i nie mialam sily na nic.
wzielam sie w sobie i poszlam do psychiatry. od dzis jestem na lekach. zobaczymy jak bedzie. bo ogolnie coraz gorzej ze mna bywa.
wizyta pokazala mi co mnie najbardziej chyba doluje.. to nie gwalt powoduje moj stan, z tym jakos doszlam do ladu.. wczesniejsza terapia chyba mi z tym pomogla sie uporac, to z czym sie nie pogodzilam i nie przyznawala sama przed soba (nie pisalam rowniez o tym tutaj) to to ze..w jakis czas po gwalcie, moj facet z ktorym mieszkalam nie dal rady albo po prostu "mial chora glowe" i pobil mnie prawie do nieprzytomnosci, wstydzilam sie tego ze to bardziej wywarlo na mnie wplyw niz gwalt. wstydzilam sie ze bylam tak glupia ze z nim bylam, ze wczesniej nie zauwazalam jakim jest czlowiekiem. nie zglosilam tego i to byl BLAD ktory chyba bedzie mnie meczyl do konca. psychiatra powiedziala ze jak dol lekko sie zmniejszy to terapia jest niezbedna.

pati - poplakalam sie bo u Ciebie "ten typ" lepiej czy gorzej ale z widzenia byl znany :( przykre
a jak z tata po przeczytaniu Twojej kartki?
bardzo sie ciesze ze cos zaczyna sie zmieniac :D
a jak chlopakowi o wszystkim powiedzialas? jak on zareagowal?
bellatrix, tahela - a Wy od jakiego czasu na teriapie chodzicie? od dawna sie z tym "meczycie"?

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 lip 2012, 09:50
mamucha, na terapię zdecydowałam się pójść dopiero kilka miesięcy temu.Moje problemy z przemocą seksualną sięgają dzieciństwa-wszystko zaczęło się,kiedy miałam osiem lat.Później było już tylko gorzej...
Wcześniej,w wieku 17 lat,chodziłam do psychologa,ale to nie była terapia i zamiast pomóc tylko pogorszyło sprawę.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez kafka 03 lip 2012, 12:02
Bellatrix, a w jaki sposób pogorszyło i dlaczego?
kafka

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 lip 2012, 12:14
kafka, psycholog nie zachowała tajemnicy,zachowała się nieetycznie i miałam przez Nią bardzo duże problemy w szkole(nie,to nie była szkolna psycholog-ale szkołę odwiedzała)-po próbie samobójczej powtórzyła to,co Jej mówiłam mojej dyrektorce(wszystko rozniosło się po szkole),mimo,że już wtedy miałam skończone 18 lat i nie miała prawa tego robić.Kiedy podczas spotkań,nie byłam w stanie mówić,zawieszałam się,to potrafiła na mnie nakrzyczeć.A kiedy w końcu się przełamałam i powiedziałam Jej,co mnie boli,co się w moim życiu stało,co do siebie czuję,to się rozpłakała i stwierdziła,że nie jest w stanie mi pomóc i żebym poszła do kogoś innego...
Bałam się po tym iść do jakiegokolwiek psychologa.Cztery lata zajęło mi,żebym w końcu zdecydowała się na terapię i prawdopodobnie nie poszłabym,gdyby nie kolejna trauma i ostry nawrót depresji.Nawet w tej chwili,po kilku miesiącach terapii,bywają momenty,że mam problem z zaufaniem w stosunku do terapeutki...

Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 04 lip 2012, 01:52
mamucha, hm jeśli chodzi o Twoje pytania to:
powiedziałam chłopakawi zrozuniał, czeka, nie nacuska
a jeśli cjodzi o mnie to róźnie czasem czuje ze jiż wszstko jest ok ale potrm przychodzi dzienb gdy się wszystko wali
taki jsk dzisuaj szukam wtedy ucieczki w czum tylko mogę, chcę chociaż= na chjwilę nie myśleć, chiociaż na hwile.
to widaje się na prawfe głi=upie żeby taka rzecz mogła tak krzuwdzić, sprawić że sier wszustko wali
szukani zapimnienia też nie zawsze pomaga czasani jeszcze gorzej, dziś dopiera wróciłam, ale dobre jest w tym tylki jedno że przeż chwile czułaam się wolna od tego wspomnienia.
ale wszyskoo znó\w wróciło znów tak bolik :why: :why:

-- 04 lip 2012, 01:56 --

kurde porzepraszam sama niewiem po co to napidalaem,
[przepraszam?:(

ofiara gwaltu

przez kafka 04 lip 2012, 06:14
Bellatrix, wcale ci się nie dziwię po czymś takim, może powinniśmy zrobić forumową czarną listę psychologów, psychiatrow i psychoterapeutow? Żeby ktoś inny na nich nie trafił.

-- 04 lip 2012, 06:16 --

pati09, niepotrzebnie przepraszasz.
kafka

ofiara gwaltu

przez mamucha 04 lip 2012, 09:31
pati - super ze chlopak rozumie, ze jest przy Tobie.
za co kobieto przepraszasz????????????????????????????????
od tego jestesmy my i forum by sie wyzalic, by napisac co boli, bo to pomaga.
pisz wiec droga pisz, i to jak najwiecej !!!!!!!
bellatrix -gad, wspolczuje ze trafilas na takiego psychologa.
ta kobieta w ogole nie powinna wykonywac swojego zawodu !!!!!!!!!!!!!!!!!
mam nadzieje ze Twoja aktualna terapeutka nadal bedzie ok i pomoze Ci na dobre pozegnac sie z depresja :)

ofiara gwaltu

przez devnull 04 lip 2012, 20:10
Bardzo wam wspolczuje - ofiarom gwałtu, nie przezylem tego ale mialem kontakt z takimi osobami, ich stan psychiczny byl tak ciezki że zostały ubezwlasnowolnione - są odsyłane od psychiatryka do psychiatryka,
najgorsze jest to ze nie dostaly one jakiejkolwiek pomocy, pielegniarki w szpitalu kompletnie olewaly zachowanie tych kobiet - mialy prawo do rozpaczy i totalnej bezradności, a one w nagrode
były gaszone twardymi neuroleptykami ktore robily z nich zombie, zero pomocy psychologicznej.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

ofiara gwaltu

przez Artemizja 04 lip 2012, 21:03
pati09, nie przepraszaj-masz prawo tutaj pisać.I dobrze,że to robisz,bo duszenie tego w sobie,pozostawanie z tym sam na sam,jest wbrew pozorom o wiele cięższe i na dłuższą metę,zdecydowanie bardziej bolesne...

kafka, taki temat jest na forum-wpisz w "szukaj":"czarna lista",to powinnaś znaleźć-a jak nie,to daj znać.
Wiesz...moja poprzednia psycholog była zaraz po studiach-niedoświadczona.Miałam wrażenie,że chce dobrze,ale nie bardzo wie,jak się zachować,co zrobić.Miała dobre chęci,ale jak to mówią"dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane".Złość na Nią już mi przeszła,ale żal i niepewność,które wnoszę do relacji z obecną terapeutką,niestety pozostały i nie ułatwiają sprawy...

zaqzax-3, niestety,z tym bardzo często można się spotkać.Lekarze często zapominają,że leki owszem,wspomagają terapię,ale nie rozwiązują problemu-nie w takich przypadkach.Najważniejsza jest terapia,bo pozwala się uporać z traumą-i to im szybciej się ją zacznie,tym lepiej.Leki tylko zagłuszają problemy-na jakiś czas...

Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 05 lip 2012, 23:12
dzisiaj byłam na pierwszej rozprawie, tego nie da się opisać, tego wszystkiego co tam czułam, teggo jak na mnie patrzyli.
a to dopiero początek, niestety

Sortuj wg