ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez pati09 17 cze 2012, 08:04
tahela, Ty zglosiłaś?

-- 17 cze 2012, 08:09 --

nie wiem czy to prawda ale z tego co słyszalam to potrafią nawet zapytac w jakiej pozycji i czy się miało orgazm, przynajmniej tak słyszałam.
jak mozna na takie pytanie odpowiedzieć przecież to chore.

ofiara gwaltu

przez miśka123 17 cze 2012, 13:47
pati09, ja zglosiłam wszystko na policje, ale gdy przyszło do składania zeznań, nie dałam rady.
przesłuchiwało mnie dwóch policjaantów, mieli potworny wyraz twarzy, potrzyli na mnie z pogardą tak jak bym była sama sobie winna.
na pierwsze kilka pytań dałam radę odpowiedzieć, jednak gdy zaczeli pytać o szczegóły to nie dałam rady, powiedziałam że chcę wyjśc, e zmieniłam zdanie i wszystko odwołuję. To ich zdenerwowało, jeden krzyknąl na mnie żt co to ma być żarty sobie robie, skoro już zaczełam to mam skończyć, że co może być trudnego w powiedzeniu tego. rozpłakałam się jeszcze bardziej, a on pytał siędziałam cicho, w końcu powiedział jak chcesz, jak drugim razem Cię to spotka będziesz sama sobie wimma:(
nie nawidzę policji za to wszystko, dla nich to jest kolejna głupia sprawa do załatwienia, rzecz bez znaczenia. a dla mnie to było całe moje życie:(
Później wiem że zostali zwolnieni bo nie długi czas po tym zadzwonili do mnie z komendy pytali czy oni mnie przesłuchiwali, jak się zachowywali wszystko powiedziałam komendant osobiście mnie przeprosił wtedy się dowiedziałam że inna dziewczyna złożyła na nich skargę bo byli w stosunku do niej tacy jak dla mnie:(
ale dobrze im tak.

ofiara gwaltu

przez tahela 17 cze 2012, 15:37
pati09,
ja nie byłam nigdy zgwałcona na szczescie,
zdazyły mnie sie sytuacje molestowania bardzo duzego kilka razy ,ale się wypłatałam z tego, wiesz niektórzy faceci sie przyczepiają do Ciebie zupełnie bezpodstawnie nawet jak ich nie znasz, inni znowu myślą, ze jak pozwolisz sie objąc czy pocałowac to masz ochote z nimi sie przespać co nie jest prawa bo jednak sa rózne sprawy i czaasem robia sie agresywni wręcz , i nie chca wypuścić jak mowisz ,ze źle odczytali Twoje sygnały bo nie chcesz sie ani z nimi spotykac a tym bardziej przespac, a niektórzy sa normalni i jak mówisz nie to przestaja i rozumieją chociaz, widac ze chcieli by czegoś więcej,
najbardziej nieprzyjemna sytuacje , która przezyłam w sumie bardzo na szczescie sie dobrze skonczyło wszystko, ale rozpowiedziałam ludiom ze probował mnie zgwałcic,e mi groził i straszył i z eto zwykły gwałciciel jest i kawał skurwysyna, jedn uwierzyli jemu inni mi, ludzie sie podzielili na poł, ale łatka gwałciciela za nim posżła , jeszcze poźniej mi wmawia przy ludziach ze zrobiłam z niego nie wiadomo kogo i teraz ma przechlapane, moja odpowiedź przy ludziach równiez padła sam z siebie zrobiłęś ja tylko powiedziałam prawe ,zamknął sie, gdyby to sie skończyło inaczej to sprawa była by na policji tego samego dnia, nie odpusciałm palantowi bo to palant był a podobno juz takie nr facet wcześniej odstawiał tylko zadna nie opowiedział o tym, pewne nie byłam ostatnia, na szczęscie byłam na tyle silna ze sie wybroniłam z tego, uciekłam i powiedziałam wszystkim o tym, było widac ,ze jest w szoku, próbował mnie zastraszyć ,ze jak komuś powiem to to to tamto ze ludzie mi nie uwierza , poza tym ktoś wszedł do pokoju w którym bylismy powiedział ze jak sie odezwę to pozaluje i mam sie nie ruszac ,oczywiscie wyskoczyłam stamtad jak oparzona i zaczęłam wrzeszczeć na cały głos ratunku i ze to gnój jest i gwałci, ze mną pewne nr nie przejda , chociaz wyglądam na spokojna i jetem nie pewna siebie w sumie,ale jak ktoś przegina to ja wtedy zdecydowanie działam i wiem ,ze pewne sytuacje nie mogą pozostac bezkarne, a ten gnój miał do mnie pretensje ze ja mu krzywde robie bo rozpowiadam prawdę, palant,innych sytuacji nie bede opsywac bo nie były tak drastyczne ale zadna nie była zbyt przyjemna,

-- 17 cze 2012, 14:48 --

miśka123,
tylko widzisz ta dziewczyna złożyła skargę bo oni nie mieli prawa sie tak zachować, złamali procedury i dlatego tego typu zachowania trzeba napiętnowac ty sie wycofałaś ktoś złozył skarge Ty potwierdziłaś i wylecieli ,ale jakby ona zachowała sie jak ty zostali by dalej i zachowywali sie w tak chamski sposób nie do przyjęcia, niepotrzebnie się wycofałaś, pewne zachowania trzeba napięowac a chamstwo szczegolnie, nienawidze takiego głupiego i bezrozumnego zachowania bez wyczucia i taktu
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez Artemizja 17 cze 2012, 17:41
pati09 napisał(a):Bellatrix, tak cieżko jest jeśli chodzi o zeznania itp ?
Pani prokurator zadawała szczegółowe i bolesne pytania-po prostu nie dałam rady.Najpierw był płacz,a później już nic nie mogłam powiedzieć.W końcu powiedziałam tylko,że nie mogę i przepraszam.Kiedy ktoś próbuje rozmawiać ze mną na ten temat,to po prostu się "zawieszam","wyłączam" i nie jestem w stanie powiedzieć słowa,czy choćby się poruszyć.Mechanizm obronny psychiki.Blokada,która jest do tej pory i której nie udało mi się jak dotąd pokonać-nawet z pomocą terapii.Nie rezygnuję jednak-może kiedyś mi się uda i dojdę w końcu do siebie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 17 cze 2012, 20:31
Bellatrix, gdy bym jednak odważyła się to zgłosić to na co muszę być przygotowana?
jak mnie potraktują? co jest w tym najgorsze do przebrnięcia? co sprawia największy ból.
Jesli będę wiedzieć czego mogę się spodziewać to się na to przygotuję, będzie mi później łatwiej, mam przynajmniej taką nadzieje.

dzisiaj gdy rozmawiałam z tatą obiecalam że chociaż spróbuję to zgłosić, chciałam zapytać czego mam się spodziewać ale jego nie potrafię o to zapytać:(

ofiara gwaltu

przez miśka123 17 cze 2012, 20:34
tahela, ja niestety nie jestem taka odważna.
nigdy nie lubiłam mówić o swoich problemach itp.
więc się wycofałam, nie chciałam spotkać jeszcze raz takich policjantów, którzy sprawili mi tak dóży bół.
ich pytania to malo powiedziane, że były nie na miejscu, nie powinni o niektóre rzeczy pytać:(

ofiara gwaltu

przez pati09 17 cze 2012, 20:53
tahela, Ty sie broniłaś ile mogłaś i Ci sie udało.
A ja.... krzyczałam bilam go ale później gdy już straciłam nadzieje, przestałam krzyczec, bic go (gdy to robiłam to tylko bardziej go złościłam) czekałam tylko aż skończy:( nie potrafię sobie tego wybaczyć ze sie poddałam:(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 17 cze 2012, 21:08
pati09, będziesz musiała przebrnąć przez to wszystko jeszcze raz.Opowiedzieć,co się stało.Nie chcę tutaj zbytnio przytaczać pytań,ale między innymi padło "jak długo to robił"...pozostałe pytania były w podobnym tonie...
A jeśli chodzi o "poddanie się",to pamietaj,że każdy człowiek ma pewną granicę wytrzymałości,po przekroczeniu której, już nie wytrzymuje.Też przez to przeszłam i też przez długi czas obwiniałam się za to,że w pewnym momencie przestałam krzyczeć,prosić,drapać,gryźć,wyrywać się.Już nie miałam siły i to tylko pogarszało wszystko.A jego to bawiło.Nie wiń siebie za to.Nie masz już wpływu na to,co się stało.Nie możesz tego zmienić.Możesz jedynie zadbać o to,co jest tu i teraz.Walcz o siebie,żeby to,co Cię spotkało,nie zniszczyło Cię od środka,nie rozdarło na kawałki.Koniecznie poszukaj wsparcia psychologa,bo jeśli nie spróbujesz tego teraz jakoś poukładać,to będzie wracać,ciągnąć się latami-zapewniam Cię.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 18 cze 2012, 21:55
byłam dzisiaj na policji i u psychologa.
Jeśli chodzi o zeznania było to coś nie do opisania, w pewnym momencie powiedziałam że więcej nie dam rady wstałam i wyszłoam, jutro mam wrócić i dokończyć zeznania bo jak na jeden dzień to było dla mnie za dużo :(:( :cry: :cry:

ofiara gwaltu

przez Artemizja 18 cze 2012, 22:08
pati09, nic nie szkodzi,że wstałaś i wyszłaś-miałaś do tego prawo.Nie obwiniaj się za to,bo to nic złego.Jutro też jest dzień.Nic na siłę.

Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 18 cze 2012, 22:10
Bellatrix, to było coś okropnego, myślałam że dam radę starałam się ale to było za dużo dla mnie

ofiara gwaltu

przez Artemizja 18 cze 2012, 22:16
pati09, wiem,że to było coś strasznego.Dobrze pamiętam,jakie to uczucie i wiem,że nic,żadne słowa nie złagodzą tego bólu,który teraz czujesz.Mogę Ci jedynie napisać,że Cię rozumiem i jestem tutaj,jakbyś chciała porozmawiać.Nie jesteś z tym sama-pamiętaj o tym.

Administrator

ofiara gwaltu

przez pati09 19 cze 2012, 22:19
Bellatrix, dzisiaj dokonczylam zeznania zatrzymali go.
teraz się zacznie dopiero trudny czas dla mnie te wszystkie rozprawy itp.
jutro muszę iść na okazanie a już w piątek pierwsze spotkanie w sądzie na którym mają przectawić kluczowe dowody i linie obrony:(

ofiara gwaltu

przez tahela 19 cze 2012, 22:24
pati09,
tulam i wspieram, dodaje sił na odległosc, ale pamietaj ,ze są ludzie, którzy myśla o Tobie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg