ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez tahela 16 cze 2012, 13:37
pati09,
to,że dobry prawnik jest wstanie wybronic każdego to wiadomo nie od dzisiaj każdy oglądał Adwokata diabła, prawo ma wiele interpretacji, ale powinnaś spróbowac,zeby facet miał problemy nawet jak go nie zamkną to tez bedzie miał nasrane w papierach a fama gwłaciciela bedzie ie za nim ciagnąc juz na lata i jednak każdy bedzie patrzył na niego przez ten pryzmat, typu nie wierze,ale sama z Toba nie zostanę na wszelki wypadek nigdy i swojej córce też nie pozwole z Toba zostac sam na sam.Wiesz takie chociaż podejrzenie bedzie też na nim ciażyć i na zyciu mu doskwierac dlatego ja bym nie popuściła.Niech tez ma problem co tylko ty masz miec przyklejona łątke gwłaciciela jedni powiedzą ze to Twoja wina ,ale kazdy bedzie brał na to poprawke juz i na niego.Poza tym moze pójdzie siedzieć zacznij od ojca powinien mieć kontakty w sadzie.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 13:50
tahela, po tym co powiedziałaś stwierdiłam że może i warto.
ale jak to zrobić jak o tym powiedzieć, jak zacząć.

-- 16 cze 2012, 14:00 --

mam pójśc do taty i powiedzieć prosto z mosu miesiąć temu ktoś mnie zgwałcil
nie dam rady tak:(

ofiara gwaltu

przez tahela 16 cze 2012, 14:23
pati09,
nie prosto z mostu, bo jestes jego córką na pewno Cie kocha i dla niego to tez będzie szok, zacznij od tego,ze masz coś waznego do powiedzenia, że stąło się miesiac temu coś bardzo złego,że nie wiesz jak o tym mowić, że jest ci cięzko, na pewno zapyta o co chodzi i tak jakoś od słowa do słowa powiesz wszystko, moze sie rozpłaczesz i powiedz ze sie obwiniasz i wstydzisz , chłopaka bym na razie odpuściła i powiedział mu po załatwieniu sprawy z rodzicami,
wiesz jeśli to kolega chłopaka to musisz siie liczyć z tym,że reakcja moze być mimo wszystko rozna z jego strony i tez bedzie sterowany moze przez niego ,ze ty p...isz głupoty i takie tam, w sumie bedzie ciężko,ale przekonasz sie jaki jest naprawdę, ale ja bym zaczęła od rodziców bo to jednak najbliższe osoby , później psycholog i chłopak, powodzenia,
ale gnojowi bym nie odpuściła,
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 14:38
tahela, przez pierwsze dwa tygodnie nawet mi przez myśl nie przeszło że powinna to zgłosić jednak potem coraz częsciej pojawialy się taki nyśli, nie chce żeby byl bez karny. Skrzywdził mnie więc powinien za to zapłacić.
Boję się rozmowy z rodzicami pytań kto gdzie kiedy, dlaczego dopiero teraz o tym mówie, ale spróbuje to zrobić. pewnie zaraaz jak wejdę do taty to się rozpłaczę zanim co kolwiek powiem, może nie będę musiała wypadiadać tego slowa" zgwalcil" może sam się domyśli.
i zaczną się pytania:(

ofiara gwaltu

przez dogomaniaczka 16 cze 2012, 14:42
pati09, może napisz na kartce i po prostu mu daj niech przeczyta?? Napisz, że to za trudne dla Ciebie by o tym romawiać, ale chcesz żeby wiedzieli...

-- 16 cze 2012, 14:43 --

poproś, żeby nie zadawali pytań bo nie jestes gotowa...

ofiara gwaltu

przez Laima 16 cze 2012, 14:50
W polskim Kodeksie karnym zgwałcenie na osobie poniżej piętnastego roku życia zawsze wypełnia znamiona przestępstwa z art. 197 par. 3 K.k. W niektórych systemach prawnych doprowadzenie osoby poniżej pewnej granicy wieku do obcowania płciowego, poddania się innej czynności seksualnej lub wykonania takiej czynności uznaje się za zgwałcenie bez względu na fakt, że czynność seksualna odbywa się za zgodą obydwu stron. W Kodeksie karnym z 1997 r. obcowanie z małoletnim poniżej 15 roku życia, nawet przy jego zgodzie, penalizuje art. 200. Typ ten błędnie nazywany jest w języku potocznym pedofilią.
wikipedia

Powiedziałam kiedyś byłej psycholożce,o tym,że byłam zgwałcona gdy miałam 13-ście lat.Zbluzgała mnie niczym świat stoi i powiedziała,że to nie był gwałt i że mam się cieszyć,że nie zaszłam w ciąże.Potraktowała mnie jak śmiecia.
Laima

ofiara gwaltu

przez tahela 16 cze 2012, 15:12
Laima,
z tego co piszesz tto wypada powiedzieć dobrze,że to była psycholożka juz, to co ona czuje jest malo wazne ma doczynienia z pacjentka,która czuje w swojej głowie ,ze to był gwałt i jej zadaniem doprowadzić do tego zeby pacjentaka czuła sie jak najlepiej po spotkaniach z nia a nie takie coś,
pati09,
daj znac co i jak , moze byc na PW jak nie chcesz publiicznie
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 16:27
tahela, napisałam kilka ważnych zdan, że ktoś mnie skrzywdził, czuję się winna i strasznie się wstydzę, na końcu drukowanymi literami dodałam że tego nie chciałam.
zastawiłam tę kartkę u taty w gabinecie na biurku teraz czekam, właśnie wrócił do domu je obiad za raz pójdzie do gabinetu boję się tak strasznie,
pięć razy szłam i zabierałam tę kartkę potem znów zanosiłam, raz ja pomiełam i wyrzuciłam ale później znów zaniosłam.
teraz pozostaje tylko czekać:(

ofiara gwaltu

przez dogomaniaczka 16 cze 2012, 16:31
pati09, będzie dobrze..daj potem znać...To nie Twoja wina, Twój tata na pewno to wie!!

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 19:54
to był drugi dzień z najgorszych dni mojego życia:(

ofiara gwaltu

przez dogomaniaczka 16 cze 2012, 20:06
pati09, ???

-- 16 cze 2012, 20:06 --

coś się stało??chodzi o reakcje taty czy o samą rozmowę o tym...?

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 20:12
dominika92, o rozmowe

ofiara gwaltu

przez dogomaniaczka 16 cze 2012, 20:15
pati09, le już po...mam nadzieję, że będą Cię wspierać..trzymaj się...:(

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 20:25
dominika92, pierwsze jego pytanie bylo czy to prawda co napisalam.
potem było już tylko gorzej, czemu dopiero teraz mówie, czy byłam u lekarza. jak powiedzialam ze nie to on że jedziemy żebym sie ubierała.
nie wytrzymałam wybiegłam z domu, wrociłam po jakiejś godzinie, przeprosił powiedział ze to był dla niego duży szok, że wszystko załatwi żebym się nie martwiła. ale dodał że do lekarza musimy jechać, niedawno co wróciliśmy. Nie zapomnę pytań lekarza i jego spojrzenia chyba nigdy

Sortuj wg