ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 08:56
bohdan30, Jeśli chodzi o Twoje pytania to:
1- tak zna go niestety
2- kiedyś nawet byli kolegami
3- boję się jego reakcji bo wiem że będzie chciał mu zrobić krzywdę jestem tego pewna:(
więc dzisiaj zamierza spróbować mu o tym powiedziec, ale jak zapyta czy wiem kto to był powiem że nie. Nie chcę aby miał z mojego powodu problemy.
A gdy by się dowiedział coś mu zrobił czuła bym sie winna tego że ma problemy.
Ale jeszcze nie wiem dokladnie jak zrobie, okaże się w trakcie rozmowy.

-- 16 cze 2012, 09:51 --

bohdan30, najgorsze jest to, że ja mu ufałam a On mnie tak skrzywdził. Myślałam, że go znam, ale to bylo błęde:(

ofiara gwaltu

przez bohdan30 16 cze 2012, 10:02
I tak po prostu odpuścisz ?

Im dłużej zwlekasz z pójściem na policje, tym bardziej prawdopodobne, że spotkasz się z pytaniem "Dlaczego Pani przychodzi z tym dopiero teraz ?". Zresztą skurwiel będzie się mógł wykręcać, że jesteś jego byłą dziewczyną i się na nim mścisz za to, że Cię zostawił itp. Sprawa będzie się pewnie ciągnęła latami, a i tak pewnie nie doczekasz się satysfakcjonującego wyniku.

Odpuścisz skurwysynowi, to przy następnej okazji zgwałci kolejną dziewczyne ...

Pewnie po tym poście dostane drugie ostrzeżenie i w konsekwencji bana za "1) nawoływanie do popełniania przestępstw lub pochwalanie popełniania przestępstw", ale z całym szacunkiem dla moderacji, ch*j z tym.

Gdybym ja miał wybierać, zorganizowałbym na skurwiela obławe. Twój chłopak już będzie dobrze wiedział jak. Obezwładnicie go, załadujecie do samochodu, wywieziecie do lasu. Tam już odpowiednio poznęcacie się nad nim, co by nie uszkodzić go trwale, bez wiekszych obrażeń, ale żeby zesrał się z bólu. Żeby nie robił później problemów, możecie nagrać z nim kompromitujący filmik, poniżyć go i zagrozić, że jakby co, to otrzymają go jego znajomi.

Zaręczam że po tej nauczce, ten skurwysyn już nigdy nie odważy się wykorzystać żadnej dziewczyny. Bo na takich skurwysynów nie ma innej rady. "Zło złem zwyciężaj", aczykolwiek wedle mojej moralności, rozprawienie się z takim śmieciem jest czynem szlachetnym, zacnym i zbożnym. Nienawidzę tej wszechobecnej w całej Europie od kiludziesięciu lat "socjalistycznej moralności".

Oczywiście zrobisz jak zechcesz. Przepraszam Cię za styl i bezpośredniość moich wypowiedzi. Jestem świadomy, że cała ta sytuacja jest dla Ciebie bardzo trudna ...
zbanowany

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 10:40
bohdan30, chciałabym bardzo żeby zaplacił za to co mi zrobił ale to nie jest niestety takie latwe.
Na samą myśl o tym że miala bym go zobaczyć zaczynam plakać, nie chcę tego tak zostawić bo myśl, że chodzi sobie jakby nigdy nic sprawia mi ból. Lecz nie wyobrażam sobie że miała bym go jeszcze kiedyś spotkać, zobaczyć.
Chłopakowi nie chcę powiedzieć kto to, bo boję się tego co może zrobić, nie chcę aby mial problemy.
a policja za bardzo się wstydze i boję o tym mówić aby to zglosić. Wstyd który czuje sprawia że słowa nie chcą mi przejść przez gardło:(

nie chcę odpouścić ale nie weim jak sprawić by pomiósł za to karę :(

przyznam za raz po tym myślałam że albo ja się zabiję albo jego, taką potworną złość czułam do siebie i jego, teraz już nie wiem co czuję oprócz poczucia winy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez Seraphim 16 cze 2012, 11:00
pati09 napisał(a):bohdan30, chciałabym bardzo żeby zaplacił za to co mi zrobił ale to nie jest niestety takie latwe.
Na samą myśl o tym że miala bym go zobaczyć zaczynam plakać, nie chcę tego tak zostawić bo myśl, że chodzi sobie jakby nigdy nic sprawia mi ból. Lecz nie wyobrażam sobie że miała bym go jeszcze kiedyś spotkać, zobaczyć.
Chłopakowi nie chcę powiedzieć kto to, bo boję się tego co może zrobić, nie chcę aby mial problemy.
a policja za bardzo się wstydze i boję o tym mówić aby to zglosić. Wstyd który czuje sprawia że słowa nie chcą mi przejść przez gardło:(

nie chcę odpouścić ale nie weim jak sprawić by pomiósł za to karę :(

przyznam za raz po tym myślałam że albo ja się zabiję albo jego, taką potworną złość czułam do siebie i jego, teraz już nie wiem co czuję oprócz poczucia winy

Po pierwsze: Ty się nie masz czego wstydzić tylko ten facet który Ci to zrobił.
Po drugie: Nie jesteś pierwszą ani ostatnią ofiarą gwałtu. Zgłaszając to na policję uratujesz jakąś inną dziewczynę przed nim.
Po trzecie: Im szybciej to załatwisz na komisariacie tym szybciej się od tego uwolnisz, a jak nie zgłosisz to będzie się to ciągnęło za Tobą całe życie.

ps. idź na policję powiedz że chcesz zgłosić przestępstwo i poproś o przydzielenie policjantki. Kurde nie żyjemy w IRANIE takie rzeczy zgłasza się na POLICJĘ a nie gada się o tym na FORUM!!!!

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 11:06
Seraphim, przed tym wszystkim myślalam tak samo jak Ty.
Ale uwierz, że myślenie po tym się zmienia, chciała bym isć powiedzieć i mieć z głowy ale to nie jest takie łatwe, naprawde.
Nie wiem co więcej powiedziec:(

ofiara gwaltu

przez kafka 16 cze 2012, 11:08
Po drugie: Nie jesteś pierwszą ani ostatnią ofiarą gwałtu. Zgłaszając to na policję uratujesz jakąś inną dziewczynę przed nim.

wiem, nie powinnam pewnie tego mówić, ale w jaki sposób uratuje dziewczynę, ma dowody? większość takich spraw jest umorzana z braku dowodów.
kafka

ofiara gwaltu

przez dogomaniaczka 16 cze 2012, 11:08
pati09, może jeśli nie przechodzi Ci przez gardło to napisz chłopakowi list/mail albo wydrukuj mu te posty które tu napisałaś, to co chcesz mu powiedzieć, najwyżej zedytuj jak nie chcesz żeby wiedział kto..trzymaj się..jesteśmy tu z Tobą.

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 11:27
dominika92, dziękuje
pewnie tak zrobie

-- 16 cze 2012, 11:28 --

Seraphim, nie chce żeby spotkało to inną dziewczynę.
Ale jeśli to zgłoszę i nic mu nie udowodnią, moje słowo przeciwko jego słowu:(

ofiara gwaltu

przez Seraphim 16 cze 2012, 12:21
kafka napisał(a):

wiem, nie powinnam pewnie tego mówić, ale w jaki sposób uratuje dziewczynę, ma dowody? większość takich spraw jest umorzana z braku dowodów.

a dlaczego? Bo świadomość społeczna jest na beznadziejnym poziomie.

ZGŁOŚ SIĘ NA POLICJĘ!

Na komisariacie policji masz prawo, aby

* zawiadomiono o tym, co się stało , osobę bliską, która moze towarzyzyć Ci podczas przesłuchania ( matka, przyjaciółka, mąż, przedstawicielka organizacji pozarządowej)

* przesłuchiwno Cię w warunkach zapewniających poszanowanie prywatności i godnosci osobistej

*Przesłuchiwała Cię osoba tej samej płci , jesli jest to dla Ciebie ważne

*pouczono Cie o przysługujących Ci prawach i obowiązkach oraz procedurze, jaką będziesz musiała przejść

*jeżeli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, żądaj zastrzeżenia danych dotyczących Twojego miejsca zamieszkania i pracy

*zabezpieczono jak najszybciej wszystkie dowody istotne w sprawie

* skierowano Cie na badania ginekologiczne - zarówno ze wzgledu na twój stan zdrowia i zagrożenie niepożądaną ciążą, jak również zabezpiecznie dowodów w sprawie

*umozliwiono Ci zrobiebnie obdukcji - jesli masz jkieś obrażenia, to mogą stanowić wazny dowód

* przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia

*zatrzymano sprawcę i skierowano wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu ( art 15 ustawy o Policji oraz 258 kpk)

Pamiętaj o swoich prawach!

Powinnaś wiedziec, że jako pokrzywdzona masz szereg praw, m.in. prawo do:

*godności, szacunku i bezpieczeństwa osobistego

* ustanowienia adwokata lub, jeśli Cię nie stać na jego opłacenie , wystapienia o przyznanie ci adwokata z urzędu ( art 87 kodeksu postepowania karnego)

*utajnienia swoich danych osobowych, jesli boisz się o swoje zycie, zdrowie lub naruszenie wolnosci osobistej (art 184 kpk)

*zastrzeżenia do widomości prokuratora lub sądu swojego miejsca zamieszkania, jeśli zachodzi obawa uzycia przemocy lub grożby bezprawnej w stosunku do ciebie lub osoby bliskiej ( art 191 par 3 kpk)

** rzetelnej i wyczerpujacej informacji na temat toczącego sie postepowania

* wglądu w akta sprawy i sporządzania odpisu dokumentów wystepujących w sprawie ( art 156 pr 1 i 5)

* wystepowania w charkterze oskarzycielki posilkowej ( art 54 kpk)

* okzania Ci sprawcy, jesli zajdzie taka potrzeba, przez lustro weneckie, czyli w taki sposób, aby osoby okzywane Cię nie widzialy ( art 173, par.2 kpk)

*zeznawania na rozprawie bez obecności oskarżonego ( art 390 par 2 kpk)

CENTRUM PRAW KOBIET 0-22 621 35 37

INFOLINIA 0 801 1000 72

TOWARZYSTWO ROZWOJU RODZINY 0-22 828 61 92

POLICJA 997 lub 112

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 12:33
Seraphim, wszystko fajnie wygląda na papierze ale w rzeczywistości tak nie jest.
Mój tata jest prawnikiem, w swoim zawodzie od kąd pracuję dybronił dwóch gwałcicieli, którzy byli winni ale wyszli na wolność jako niewinne osoby.
tak że to nie jest takie kolorowe w praktyce:(

-- 16 cze 2012, 12:45 --

pati09, boję się że przejdę przez to cale piekło związane z przesłuchaniami, procesami, a później usłyszę to nie był gwałt, sama tego chciałaś i że jest niewinny.
nie przeżyła bym tego

ofiara gwaltu

przez Stark 16 cze 2012, 13:20
pati09, Wątpię by coś takiego uszło na sucho...będziesz raczej musiała spróbować przez to przejść...powiedzieć komuś, to forum nie rozwiąże tego problemu,a jest to naprawdę poważna rzecz..
Stark

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 13:27
Stark, aleja oprócz mojego słowa nie mam żadnych dowodów na potwierdzenie tego:(
boję się że mi nie uwierą, ze on powie że ja chciałam:(

ofiara gwaltu

przez dogomaniaczka 16 cze 2012, 13:28
pati09, zacznij od powiedzenia bliskim, ich wsparcie jest Ci teraz potrzebne..

ofiara gwaltu

przez pati09 16 cze 2012, 13:31
dominika92 napisał(a):pati09, zacznij od powiedzenia bliskim, ich wsparcie jest Ci teraz potrzebne..

nie mam pojęcia w jaki sposób to zrobić jak zacząć rozmowe, i wiem że gdy im powiem to będe musiała to zgłosić

Sortuj wg