ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez miśka123 17 lut 2012, 22:36
nigdy nikt nie potrafił mi odpowiedzcieć na pytanie skąd biorą się tacy ludzie(nie wiem czy można ich nawet nazwać ludzmi, bo zachowują się gorzej niż zwierzęt) potrafią tak bardzo skrzywdzić innaosobę i żyć normalnie tak jak by się nic nie stało. skąd się tacy biorą, bo ja tego nie wiem i nie wyobrażam sobie jak można takim kimś być:(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 17 lut 2012, 22:50
miśka123, myślę,że to pytanie wiąże się też z tym,dlaczego nas to spotkało?Ciężko jest na to odpowiedzieć...to trochę takie magiczne myślenie...jak można wyrządzić krzywdę drugiej osobie?Jak można później żyć normalnie jakby nic się nie stało?Nie wiem...to jest dla mnie niewyobrażalne.Sama świadomość tego,że druga osoba przez nas cierpi, powinna rozdzierać sumienie.Tak się jednak niestety nie dzieje...skąd oni się biorą?Nie jestem pewna, czy chcę wiedzieć...ta wiedza nie cofnie czasu i nie odbierze cierpienia...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez miśka123 19 lut 2012, 20:07
Bellatrix, oże to glupie ale gdy bym wiedziała czemu wybrał akurat mnie to by mi ulżyło troszkę, mniej bym cierpiała bo wiedziała bym co źle zrobiłam. a tak to ciągle się zastanawiam co takiego zrobiłam czeu akurat ja, i ta nie wiedza zadaje mi duo bólu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez Artemizja 19 lut 2012, 20:38
miśka123, to nie była Twoja wina.Nie zgodziłaś się na to,miałaś prawo powiedzieć"nie".On tego nie uszanował i ponosi odpowiedzialność za to,co zrobił.Kochana,rozumiem Twoje uczucia i to bardziej niż Ci się wydaje.To nie Ty zrobiłaś coś źle,nie Ty go sprowokowałaś.Nie miał prawa Cię dotknąć bez Twojej zgody.Wiem,że świadomość tego,co zrobił,niewiedza-dlaczego to zrobił,boli i to bardzo.Nie ma recepty na ten ból,a odpowiedzi można szukać w nieskończoność.To jednak nie cofnie czasu,nie odbierze wspomnień...
Zamiast pytania"dlaczego tak się stało?"spróbowałabym raczej postawić pytanie:"co można zrobić,żeby sobie pomóc i jak nauczyć się żyć na nowo"?Teraz najważniejszy jest Twój powrót do równowagi,to żebyś spróbowała odzyskać do siebie szacunek,poczucie własnej wartości...wiem,że łatwiej powiedzieć niż zrobić,ale warto próbować...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez miśka123 20 lut 2012, 22:59
dziewczyny mam pytanie czy któraś z was zgłosiła to na policję?
bo w moim przypadku to było tak że lekarz bez mojej wiedzy powiadomił policję, ale nie zeznawałam,nie chciałam wtedy tego.
teraz tak sobie myślę czy dobrze wybrałam, bo miałabym już to za sobą i była bym pewna że już nikomu nie zrobi on takiej krzywdy.
najgorsze jest to że go znam =, chasami go widzę jak przechodzi ulicą jak by nigdy nic, to najbardziej boli.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 20 lut 2012, 23:09
miśka123, u mnie po jednej z takich spraw,kiedy nie wytrzymałam i poprosiłam szkołę o pomoc,to sprawa została zgłoszona do prokuratury.Odmówiłam jednak składania zeznań.Nie dałam rady po tym jak usłyszałam kilka pierwszych pytań...

Administrator

ofiara gwaltu

przez miśka123 22 lut 2012, 22:06
Bellatrix, ja nawet nie spróowałam, nie chciałam o tym mówić, zwłaszcza jak zobaczylam tych dwóch policjantów co przyjechali do szpitala, patrzyli na mnie tak jak by już rozsądzili czyja to wina, z taką pogardą w oczach.
jak byś miała komuś doradzić to powinien to zgłosić czy nie, czy te pytania są aż tak straszne że nie da się przez to przebrnąć, czy warto próbować?

ofiara gwaltu

przez Laima 22 lut 2012, 22:10
miśka123, to nie oni patrzyli na Ciebie z pogardą tylko Ty tak siebie widziałaś i przerzuciłaś na nich.Rozumiesz co chcę powiedzieć?Czy za bardzo motam :/
Laima

ofiara gwaltu

przez Artemizja 22 lut 2012, 22:13
miśka123, to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.Każda sytuacja jest inna,nie ma dwóch takich samych.Dla każdej z nas jest to trudne.Trzeba sobie zdać sprawę z tego,że będzie to bardzo ciężkie przeżycie i zadać pytanie,czy jesteś na to gotowa.Bo teraz najważniejsze jest to,żebyś stanęła na nogi.Decyzja musi być tylko Twoja...
Myślę,że gdybyś się zdecydowała,to dobrze by było poruszyć ten temat na terapii.Może psycholog mogłaby Cię w jakiś sposób przygotować,podbudować...
Rozmawiałaś z nią na temat zgłoszenia tego na policję?

Administrator

ofiara gwaltu

przez miśka123 22 lut 2012, 22:46
Bellatrix, zaienilam z terapeutką tylko kilka słow na ten temat, ale jutro z nią o tym porozawiam.
ciągle myśle że jeżeli zrobi to jeszcze komuś to będzie to moja wina, przez to że się balam to zglosić inna dziewczyna będzie cierpieć, boje się tego

-- 22 lut 2012, 21:48 --

Laima, rozumie
może masz i racje, ale wtedy tak nie myślałam, wtedy wogóle nie myślałam, tylko czułam straszny wstyd i wydawało mi się że oni też mnie za to winią:(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 22 lut 2012, 22:52
miśka123, wiem,że to trudny wybór.Dobrze to przemyśl.Bez względu na to,jaką decyzję podejmiesz,nie ma powodu,żebyś się obwiniała.To jest dla Ciebie trudne.I dobrze wiem jak jesteś rozdarta.Podejmij decyzję bacząc przede wszystkim na siebie,bo to Ty będziesz musiała przez to przejść.Ważne,żebyś oceniła czy starczy Ci na to sił.Pamiętaj,że cokolwiek by się nie stało,czegokolwiek byś nie postanowiła-zawsze możesz tutaj napisać.Nie jesteś z tym sama.

Administrator

ofiara gwaltu

przez miśka123 22 lut 2012, 22:56
Bellatrix, dziękuje
nie wiesz jak bardzo mi to pomaga

ofiara gwaltu

przez Artemizja 22 lut 2012, 23:01
miśka123, nie masz za co dziękować.Trzymaj się ciepło.

Administrator

ofiara gwaltu

przez miśka123 15 mar 2012, 20:21
Hej dziewczyny. Nie wiem czy wiecie ale podłość ludzka nie ma granic gdy dowiedziałam się jacy ludzie potrafią być to stwierdziłam że w moim przypadku nie było aż ttak źle i że powinnam się wziąć w garść bo mogłam skączyć gorzej przeczytajcie ten artykuł a nie uwierzycie jacy ludzie są i jak prawo ich traktuje(ja bym ich pozabijała a oni ich wypuszczają na wolność aby dale krzywdzili ludzi):( http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news ... ow,1771901

Sortuj wg