ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez superpit99 28 wrz 2011, 10:53
Czy i jak mozna z TYM zyc?
moja Rodzina praktykujacy, wierzacy katolicy.....
on, proboszcz, o tym co on mi zrobil opowiedzalem po paru dniach w domu, reakcja byla straszna, nie taka jakiej oczekiwalem "zmyslasz to jest niemozliwe przeciez to taki pobozny i dobry czlowiek"
po paru latach wyszlo na jaw ze nie bylem jedyny :cry: wtedy uslyszalem "miales pecha, byles w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu" on zostal wyslany do jakiegos klasztoru, to byla jedyna konsekwencja jego czynow.

do dzisiaj kiedy widze waskie usta (nie zwracam uwagi na twarz tylko na te pierdolone usta) poczuje zapach podobny do tego jaki zapamietalem pamietnego wieczora, trzese sie jak osika, zoladek mam w gardle ale nie musze wam tego opisywac ci ktorzy cos takiego doswiadczyli wiedza o czym pisze. osoby ktore probowaly mnie w szyje lub plecy dotknac lub pocalowac byly zdziwione wrecz zaszokowane moja reakcja, dreszcze, ucieczka staralem sie zrobic jak najmniejszy po prostu przestac istniec.

trzy lata temu, byl to czas kiedy postanowilem ze soba skonczyc, poznalem JA moja druga polowke, dzieki niej wiele sie zmienilo. na poczatku reagowalem identycznie na pocalunki i dotyk, kiedy pierwszy raz spalismy razem i Ola chciala mnie dotknac ucieklem z lozka, dzieki jej wyrozumialosci, milosci oraz uporowi zrozumialem ze jej chodzi o mnie, wlasciwie o to zebym mogl mimo tego co sie stalo, ponownie delektowac sie bliskoscia drugiego czlowieka. Poczatki byly niesamowicie trudne ale z biegiem czasu wzajemne zaufanie i milosc sprawiaja ze od paru miesiecy pozwalam Oli sie wszedzie dotykac i ten dotyk nie sprawia bolu
"Swiata nie zmienimy ale mozemy zmienic sposob w jaki go widzimy i odbieramy"
Verena Terapeutka

ofiara gwaltu

przez smutna09 28 wrz 2011, 19:23
Laima, nie chce faszerowć się lekami bo to tylko pogorszy sprawe, jak już bum zaczeła zażywać jakieś leki i bym się lepiej poczuła to póżniej bym już nie przestała

ofiara gwaltu

przez Artemizja 28 wrz 2011, 19:26
smutna09, leki by Cię trochę wyciszyły,a to podstawa.No i oczywiście-terapia.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez smutna09 28 wrz 2011, 19:29
wątpie w to że kiedyś odważe się pójść na terapie i opowiedzieć o tym wszystkim całkiem obcej osobie:(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 28 wrz 2011, 19:33
smutna09, to co chcesz zrobić? Problem jest i nie da się temu zaprzeczyć...to Cię w końcu przerośnie...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez smutna09 28 wrz 2011, 19:34
mam pytanie, zgłosiłyście tę sprawę na policję?

ofiara gwaltu

przez Artemizja 28 wrz 2011, 19:36
smutna09, jak miałam siedemnaście lat i poprosilam o pomoc w szkole,to zgłosili to do prokuratury,ale odmówiłam zeznań...reszty tego,co mi się przydarzyło też nie zgłosilam...

Administrator

ofiara gwaltu

przez smutna09 28 wrz 2011, 19:41
samara22, chciała bym aby to było takie łatwe, ja mam wlaśnie 17 lat

-- 28 wrz 2011, 19:44 --

terz przez to przeszłaś więc chyba wiesz jakie początki są trudne

ofiara gwaltu

przez Artemizja 28 wrz 2011, 19:44
smutna09, to nie jest,nie bylo i nie będzie łatwe...nie możesz zotać z tym sama...a co z rodzicami?

Administrator

ofiara gwaltu

przez smutna09 28 wrz 2011, 19:48
samara22, jak na razie nie jestem w stanie nikomu powiedzieć

-- 28 wrz 2011, 19:57 --

samara22, Ty tak odrazu mogłaś o tym każdemu powiedzieć? Chciałaś iść na terapie? szukałaś pomocy?

-- 28 wrz 2011, 20:02 --

przepraszam nie powinnam była tak pisać:(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 28 wrz 2011, 20:04
smutna09, jesli chodzi o gwałt,kiedy miałam 17 lat,to najpierw zaczęłam się kaleczyć,ubierać na czarno,odseparowywać od ludzi i głodzić...powiedziałam po dwóch miesiącach...i żałuję,że nie zrobiłam tego wcześniej...

-- 28 wrz 2011, 20:07 --

nie przepraszaj...jesteś rozżalona i się boisz- rozumiem to

Administrator

ofiara gwaltu

przez smutna09 28 wrz 2011, 20:07
samara22, co Cię skłoniło do tego aby wkońcu powiedzieć?

-- 28 wrz 2011, 20:08 --

da się kiedyś o tym zapomieć, przestanie tak bardzo boleć?

ofiara gwaltu

przez Artemizja 28 wrz 2011, 20:14
smutna09, co mnie skłonilo? nieopisany ból zarówno po gwałcie jak i po poronieniu,bo niestety zaszłam w ciążę...dwa dni przed tym jak powiedzialam,próbowalam sobie podciąć zyły maszynką do golenia-nic poważnego się nie stało,ale mnie to przeraziło...nie wytrzymywałam sama ze sobą i zrozumialam,że nie dam sobie sama rady...
czy da się zapomnieć?prawdę mówiąc nie wiem...

Administrator

ofiara gwaltu

przez smutna09 28 wrz 2011, 20:33
żałujesz że tego nie zgłosiłaś na policję?

Sortuj wg