ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez Vian 31 sie 2011, 16:21
anna paka, a jak szukałaś pomocy do tej pory..?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

ofiara gwaltu

przez anna paka 31 sie 2011, 16:39
nic nie rozumiem. Niemal straciłam życie, nigdy nie wrócę do zdrowia. Zmasakrował mnie drań bez uczuć, nie potrafię pojąć, nie wierzę, że istnieje tak okrutny człowiek jak on, nie ma takich ludzi, nigdy nie będę już zdrowa, zapadam się. Nie rozumiem waszych rozmów. To jakiś pseudoidealistyczny bełkot. Wybaczenie? on rozniósł w pył całą moją rodzinę, bo nie jestem już matką i żoną. Jestem nikim. Okaleczonym dzieckiem, które uczy się od nowa Próbowałam przebaczyć. Nie boje się już, ale ludzie boją się mnie. Zmienił mnie. Nie chcę być taka jak on. tak mi zal tego kim byłam. Żaluję, że się urodziłam, jakby tylko po to, zeby byc jego ofiarą. Wolałabym nie przeżyć . Wolałabym, zeby mnie zabił tego dnia, i tak żyje jak duch. BOLI. BOLI BOLI. STRASZNE, CIEMNOSC KREW< USCISK JEGO REKI < BÓL. nie można tego opisać. Mam tyle blizn na ciele.

Ania

-- 31 sie 2011, 16:54 --

vian. szukałam pomocy. Terapeuci są bezradni. Facet nie został ukarany. Efekt wyparcia trwał zbyt długo. Znam tego człowieka. Nie mam dowodów. Cierpię. Zaraził mnie czymś. Wiem ze umieram. Uśpiony nowotwór który miałam w sobie obudził się, mój organizm nie chce się bronić. walczę o życie, nie wiem czy wygram, bo nie mam dla kogo. Chirurg, który mnie operował to geniusz, ale załamał się pod ciężarem tego co przeszłam
moje ciało odrzuca leki, nic nie rozumiem. ten człowiek mnie skazał na śmierć.

Ania
Przepraszam. Powinnam cię rozumieć.
Przepraszam

ofiara gwaltu

przez Artemizja 31 sie 2011, 16:59
anna paka, rozumiem Cię.Tak jak napisałam wybaczenie niczego nie zmienia.Nie przywraca godności, siły,wiary w siebie.Nie sprawi, że przestanę czuć się jak ścierka.Nie sprawi, że to przestanie boleć, wracać.Jest wciąż żywe, bolesne.Ja też wolałabym umrzeć niż czuć to wszystko.A jednak to ciągnę.Choć nie wiem po co...brakuje na to sił Aniu.Pamiętaj jednak,że Ty masz dziecko.Ono Cię potrzebuje...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez tahela 31 sie 2011, 17:08
samara22 napisał(a):anna paka, rozumiem Cię.Tak jak napisałam wybaczenie niczego nie zmienia.Nie przywraca godności, siły,wiary w siebie.Nie sprawi, że przestanę czuć się jak ścierka.Nie sprawi, że to przestanie boleć, wracać.Jest wciąż żywe, bolesne.Ja też wolałabym umrzeć niż czuć to wszystko.A jednak to ciągnę.Choć nie wiem po co...brakuje na to sił Aniu.Pamiętaj jednak,że Ty masz dziecko.Ono Cię potrzebuje...

Dziewczyny a spróbujcie te nienawiśc , która kierujecie w swoja strone skierowac na sprawcę. To nie wy jesteście złe , to oni są źli zrobili wam krzywdę. Wiem ,że to trudne, ale nie na cały swiat, nie na siebie tylko na sprawce, że ten zły cenzura wam zrobbił krzywde. Nie strach powinien wami kierować , nie chcę zemsty , ale taka zdrowA ninawisc nie zaszkodiz, nie taka zeby ich skrzywdzic fizycznie , ale tak psychiczn ajestes psychem zrobiłeś mi krzywd ez niszczyłes mnie ty jesteś ten niedobry ja jestem w porządku , to nie moja wina tylko twoja psychu jeden. Taka psychiczna nienawiśc i bedzie wam lepiej tajm jąukierunkujcie a nie w siebie, moze sie wam polepszy wtedy chociaz troche.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

ofiara gwaltu

przez anna paka 31 sie 2011, 17:11
Moja córcia straciła wczoraj przytomność , pół godziny to trwało. Pogotowie w obcym mieście ją wyniosło z pociągu. Jestem wdzięczna losowi, że nic jej nie jest. Jestem jej potrzebna. byłam przy niej. dałam radę. Przewróciła sie na mnie. nie uderzyła się. znowu w duchu przeklinałam tego potwora za moją samotność. Ale byłam z siebie dumna, bo dałam radę. Ocaliłam ją. Nigdy wcześniej nie byłam tak odważna.

Pa pa
Muszę wracać do córki.

Jest jeszcze słabiutka

ofiara gwaltu

przez ewap99 31 sie 2011, 17:11
Zgadzam sie z toba tahela ,zdjęcie winy z siebie i włozenie jej w odpowiedznie miejsce daje duzo choc nie jest to proces łatwy warto go podjąć
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

ofiara gwaltu

przez anna paka 31 sie 2011, 17:14
tahela. Nawet nie wiesz jak go nienawidzę, ale i tak umrę. Wole mu jednak przebaczyć. Z tamtej strony życia spojrzę na niego łaskawiej.

ofiara gwaltu

przez tahela 31 sie 2011, 17:16
ewap99 napisał(a):Zgadzam sie z toba tahela ,zdjęcie winy z siebie i włozenie jej w odpowiedznie miejsce daje duzo choc nie jest to proces łatwy warto go podjąć

Mnie sie wydaje , ż epomogło by chociaz troche , bo własnie wszystko by było prawidłowo a ukierunkowanie tego na siebie jeszcze zwieksza poczuuce winy, którego nie ma po ich stronie.
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

ofiara gwaltu

przez Vian 31 sie 2011, 17:31
anna paka, a co się dzieje z córcią..?

Znowu napiszę niepolitycznie, ale na Twoim miejscu zatłukłabym skurwiela i słuchała jak kwiczy.
Wybaczenie jest przereklamowane.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

ofiara gwaltu

przez Artemizja 31 sie 2011, 19:50
Boję się.Boję się jutrzejszej wizyty u psychiatry.Boję się pytań i rozdrapywania tego wszystkiego.Nawet nie wiem czy dam radę wejść do gabinetu.Nie mogę sobie znaleźć miejsca.Wszystko leci mi z rąk.Napisałam sobie w razie czego na kartce, co się stało ale boję się, że to nie wystarczy.Po pierwszej wizycie u psychiatry kilka lat temu załamałam się i najadłam tabletek nasennych.Boję się, że teraz będzie tak samo, że odczuję wszystko sto razy bardziej niż teraz...o ile w ogóle to możliwe...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez Noopii 31 sie 2011, 20:23
Nie martw się na zapas katujesz siebie wyobrażeniami..pobytu u mamy też się bałaś a dajesz rady..jesteś dzielna,nosek do góry na którą jesteś umówiona?
Noopii

ofiara gwaltu

przez Noopii 31 sie 2011, 20:33
Przykro mi,że Ci tak ciężko ile taki ,,zły dotyk"może cierpienia sprawić...moge napisać,że będe z Tobą myślami..bo będe..
Noopii

ofiara gwaltu

przez tahela 31 sie 2011, 21:33
samara22,
Samarka będize dobrze troch e rozluźnij i dobrze , ze sobie zapisąłaś , ja tez miałam zapisane jak szłam. Tez będe o toobie mysleć także pamietaj ,ze Cie wspieram. Buziaczki i usmiech :D ;) :mrgreen:
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

ofiara gwaltu

przez Artemizja 31 sie 2011, 21:36
Noopii, tahela, dziękuję Wam...nawet nie wiecie jak sie boję...

Administrator

Sortuj wg