ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 20 sie 2011, 19:27
Monika1974, Boję się, że tylko pogorszę sprawę.Już wczoraj gdyby nie narzeczony podcięłabym sobie żyły a co będzie jak to wszystko ruszę?Po prostu się boję...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez *Monika* 20 sie 2011, 19:30
samara22, Może o jakieś leki jeszcze poprosisz psychiatrę?
Obrazek
Główny Moderator

ofiara gwaltu

przez Anna Maria 20 sie 2011, 19:35
samara22, rozumiem Twoje lęki,mam tak samo.Przez 9 lat terapii nie ruszyłam za bardzo przeszłości,wspominałam tylko.Rok temu nawet zrezygnowałam z terapii tylko dla tego,żeby uniknąć ruszenia przeszłości.
Wydaje mi się,że to mnie zabije :? Gruby mur dzieli mnie i wspomnienia,czasem próbuje trochę sobie przypomnieć to pojawia się paniczny lęk.Chcę to już ruszyć, jak terapeutka wróci z urlopu,ale pewnie znów nie starczy mi odwagi :(
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez Artemizja 20 sie 2011, 19:44
Monika1974, Nie chce mi wypisać silniejszych leków, bo boi się ryzyka związanego z wadą serca.Teraz, kiedy nie jem, nie mogę spać i wciąż zmagam się z problemami związanymi z przeszłością, wada serca bardzo daje się we znaki.Już po tych lekach pojawiły się skutki uboczne w postaci omdleń, choc nie powinny, bo to słabe leki.
kasiątko, W tej chwili lęk nie odstępuje mnie na krok.Ni z tego ni z owego przed oczami stają mi sceny z dzieciństwa, których istnienia nawet nie podejrzewałam.Wtedy najchętniej bym to wszystko zakończyła byleby już nigdy tego nie widzieć...byleby nic już nie czuć.Tak bardzo siebie nienawidzę...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Gwałt to niekończące się pieklo wspomnień

przez anna paka 20 sie 2011, 20:21
Ja już pomocy u psychologa nie szukam. Byłam u trzech i każdego przerosło to, co przeszłam. Zostałam trwale okaleczona na duszy i na ciele, nauczyłam się z tym żyć. Jeden z psychologów się rozpłakał, drugi wysłał mnie gdzie indziej, a jedna uznała, że przebaczyć trzeba. Wydaje mi się, ze dla mnie już za późno, trauma się utrwaliła, może już nie wyskakuje z samochodów i nie uciekam przed ludźmi, potrafię na chwilę znieść , jak ktoś zamyka drzwi, ale bywa, że chcę umrzeć, bo byloby lżej memu otoczeniu beze mnie i moje piekło skończyłoby się.

Ania
Ostatnio edytowano 26 sie 2011, 23:04 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem o podobnej tematyce.

przez Artemizja 20 sie 2011, 20:38
anna paka, podobnie jak ja przechodzisz przez piekło...bardzo Ci współczuję...nikt nie powinien tego przechodzić.A co z terapią?Próbowałaś poza chodzeniem do psychologa?

Administrator

ofiara gwaltu

przez ewap99 20 sie 2011, 20:56
A za co siebie nienawidzisz? nie masz pojęcia jak ja się bałam ale nie żałuje teraz juz wiem ze na terapii nikt nie wysmiewa,nie krytykuje nie ocenia zni nie odrzuca za moja przeszłosc ,po prawie 2 latach wiem ze moge mojej psycholog powiedziec wszystko...jak jest b trudno...pisze listy..najczesciej kaze mi je czytac ale tak jest łatwiej...patrze w kartkę a nie na nią:P
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

ofiara gwaltu

przez Artemizja 20 sie 2011, 20:58
ewap99, nienawidzę siebie za to, że nie potrafiłam się przed tym obronić,winię siebie za wszystko, czuję do siebie wstręt, nie mogę na siebie patrzeć

Administrator

przez Eleni 20 sie 2011, 21:07
Aniu , nie poddawaj się tyle dałaś radę... nie możesz się poddać... trzeba walczyć ...może zamiast psychologów warto porozmawiać z jakimś innym lekarzem...
Powiem Ci że jestem mile zaskoczona bo napisałam pierwszego posta kilka minut temu i już dostałam od użytkowników , odpowiedzi czyli jednak są ludzie którzy nas wspierają , pamiętaj nie jesteś sama , chociaż kontaktuję się teraz z tobą poprzez internet i nawet Cię nie poznałam osobiście wierzę naprawdę że uporasz się z tym co Cię spotkało...

Pozdrawiam serdecznie
Eleni

ofiara gwaltu

przez ewap99 20 sie 2011, 22:19
Każda z nas nie dała rady,czasem nawet sie nie spodziewamy wiec trudno sie bronić a winni są oni nie ty

ofiara gwaltu

przez *Monika* 20 sie 2011, 22:29
samara22 napisał(a):Monika1974, Nie chce mi wypisać silniejszych leków, bo boi się ryzyka związanego z wadą serca.Teraz, kiedy nie jem, nie mogę spać i wciąż zmagam się z problemami związanymi z przeszłością, wada serca bardzo daje się we znaki.Już po tych lekach pojawiły się skutki uboczne w postaci omdleń, choc nie powinny, bo to słabe leki.

Widzisz, to tymbardziej powinnaś postawić na tą terapię. Wiadomo, nie jest to łatwa sprawa, ale nie jest nie do przejścia.
Obrazek
Główny Moderator

przez Pasman 20 sie 2011, 22:31
Niektóre skutki gwałtu zostają do końca życia :(, ale niektóre można zaleczyć.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

ofiara gwaltu

przez Artemizja 20 sie 2011, 23:44
Monika1974, Staram się myśleć, że terapia pomoże.

Administrator

ofiara gwaltu

przez ewap99 21 sie 2011, 09:59
Jedna zasada jeśli terapia ma być skuteczna...trzeba być szczerymw stu procentach nie ukrywać nic,a to jest trudne

Sortuj wg