ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 paź 2016, 10:02
Korat, to prawda. Terapia trwa nadal, choć bez osoby terapeuty. Terapia nauczyła mnie wglądu w siebie i ta nauka nie poszła w las. Trochę męczące jest powtarzanie i analizowanie jednych i tych samych kwestii, ale lepsze to niż załamanie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

pomoc po gwałcie

przez ultimate28 27 paź 2016, 11:32
sama nie wiem jak to opisać...przydarzylo mi się cos takiego. jeden sprawca, gwałtów kilka. i jestem w tym, tkwie cały czas zagmatwana i ogłupiona jakaś...sama nie rozumiem swoich reakcji, ciała...

ofiara gwaltu

przez Eteryczna 27 paź 2016, 11:56
ultimate28, Witaj może opiszesz coś więcej napisałaś ogólnikowo jeśli chcesz i potrafisz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez ultimate28 27 paź 2016, 14:33
tylko co tu napisać...wraca do mnie wszystko z potężną siłą. nie daje spać. boli ciało przy każdym ruchu.

ofiara gwaltu

przez Korat 27 paź 2016, 15:59
Ostatnio zetknąłem się pojęciem "pamięć ciała". Wystąpiło ono w zupełnie innym kontekście, mianowicie o fenomen dobrego grania beatlesów na żywo pomimo, że nic nie słyszeli. Rytm wyczuwali doznaniami z ciała. Tak głębokie przeżycie jakim jest trauma, z pewnością może przypominać ciału co przeszło, może stąd bóle. Nie jestem specem od PTSD, ale czy to aby nie częsty objaw?
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

ofiara gwaltu

przez Eteryczna 27 paź 2016, 16:00
ultimate28, Potrzebna Ci pomoc specjalistyczna psychologa wiesz o tym ? Rozumiem.ze to boli niestety jak chcesz opisz co czujesz cokolwiek co by Ci przyniosło ulgę .
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Spiewaj jakby nikt nie słuchał..
Tańcz jakby nikt nie patrzył..
Kochaj jakby nikt Cię nigdy nie zranił..
Żyj jakby niebo było tu na ziemi..

ofiara gwaltu

przez Eteryczna 27 paź 2016, 16:06
Korat, Tak to częsty objaw z czasem ten ból maleje ale tak do końca nie da się o tym zapomnieć
''Odwaga to nie brak strachu, lecz świadomość, że coś jest ważniejsze niż strach. Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.

ofiara gwaltu

przez ultimate28 27 paź 2016, 16:39
no własnie nie bardzo wiem co napisać. nie wiem co pomoze. jestem w tatalnej, całkowitej rozsypce. fizycznej i psychicznej.

ofiara gwaltu

przez Eteryczna 27 paź 2016, 16:48
ultimate28, Masz jakieś wsparcie jakąś pomoc?Ktos wie o tym?Nie bardzo wiem co Ci napisać konkretnie ponieważ piszesz ogólnikowo.

ofiara gwaltu

przez ultimate28 27 paź 2016, 16:57
nie. jestem z tym sama.pisze ogólnikowo bo nie wiem co napisac. jestem jakby...odretwiała.

ofiara gwaltu

przez ultimate28 27 paź 2016, 17:01
poza tym chyba nie mam odwagi pisac otwarcie. boję się.tak po prostu. boj e się.

ofiara gwaltu

przez Eteryczna 27 paź 2016, 17:14
ultimate28 napisał(a):poza tym chyba nie mam odwagi pisac otwarcie. boję się.tak po prostu. boj e się.
Czego konkretnie się boisz tutaj Cie,nikt nie ocenia itd....wręcz przeciwnie co najwyżej chcemy w,miarę możliwości pomóc.

ofiara gwaltu

przez ultimate28 27 paź 2016, 17:20
wiem, że nie oceniacie...dlatego tu napisalam. poczytałam wczesniej troche waszych wypowiedzi. wiem, ze chcecie pomóc. dziekuję. boje się nazwać dokładnie tego co sie stało. chyba o to chodzi.chociaż już to nazwałam. krótko i rzeczowo. to dziwne. ten wpis dużo mnie kosztowal. a zabrzmiał tak bezosobowo.

ofiara gwaltu

przez ultimate28 27 paź 2016, 18:01
wściekła jestem na siebie za tą sytuacje. jestem dorosła kobietą, mamą. a dopuściłam do czegoś takiego. nie mogą i nie chcę nikomu o tym powiedzieć-stąd mój wpis tutaj. wiem, ze potrzebuje pomocy bo zaraz zwariuję. z jednej strony jestem jakby zamrozona, odsuwam to od siebie, a z drugiej kompletnie sobie nie radzę. totalna sprzeczność uczuc i emocji.

Sortuj wg