ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez zagubionapwr 11 gru 2014, 23:02
Byłam specjalistów... czuje przed nimi strach. Po prostu się ich boję, boję sie oceny.
Mój facet odbierał telefony, ale głucha cisza. Dodanie jego numeru do czarnej listy nic nie daje, zaraz pojawia się następny. Sms wpedzajace mnie w poczucie winy, powodujące nieprzespane noce, wymioty i powrót do nalogow są w chwili obecnej codziennością. Podpisze ok. 1miesiąca i da spokój na kilka. Zawsze tak jest. Tylko to ma destrukcyjny wpływ na moja psychikę.
Jest jeszcze jedną rzecz, o której nie chce mówić, o której nikt nie wie a która mnie gryzie...

ofiara gwaltu

przez Niete 12 gru 2014, 03:51
zagubionapwr, ale czy ten strach ma kontrolować całe Twoje życie?
Niete

ofiara gwaltu

przez zagubionapwr 12 gru 2014, 11:12
Niete, nie chce żeby kontrolował całe moje życie ale tak się dzieje i nie potrafię tego w tej chwili zmienić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez EmInQu 12 gru 2014, 11:38
zagubionapwr napisał(a):Chce pogadać ale nie konieczne na policji odpowiadając na początkpytania typu " czy czasem sama tego nie chciałam".

Zgadza się. Policja guzik Ci pomoże, a jedynie wykończy całą procedurą. Będziesz zmuszona oglądać te wszystkie gęby z wyrysowanym grymasem/cwaniactwem i podejrzliwym wzrokiem, a w konsekwencji poczujesz się jakbyś to Ty zgwałciła. Jedyne co, to możesz zgłosić prześladowanie. Oni mają obowiązek to zarejestrować bez Twojego szczegółowego tłumaczenia.

Do psychologów to możesz najwyżej wybrać się na pogaduchy o pogodzie. Oni tego nie przeżyli i nie mają pojęcia, co czujesz . Nie mają pojęcia o ogromnym wstydzie/poniżeniu, który w Tobie siedzi, o strachu przed nachodzeniem/gnębieniem, o niesamowitym odczuciu przykrości spowodowanym brakiem wsparcia od najbliższych, o ciągłych obawach przed reakcjami ludzi itd.
Najlepszym wyjściem dla Ciebie byłaby rozmowa z kobietami ofiarami gwałtu, którym udało się stanąć na nogi lub są w trakcie walki. Spróbuj poszukać takich grup wsparcia. Czasami spotykają się nieoficjalnie w swoim gronie. Poszperaj w necie, popytaj w poradniach.

Na razie radziłabym Ci się wstrzymać z informowaniem bliskich, gdyż nie masz żadnej pewności jak zareagują, a z ewentualnym negatywem/ironią/bagatelizowaniem nie będziesz potrafiła się zmierzyć.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

ofiara gwaltu

przez zagubionapwr 12 gru 2014, 16:18
Chce mi sie wyć!!!! Doprowadza mnie to do szaleństwa!! Chce krzyczeć, kopać, płakać. chce nie czuć. Chce brac ...

ofiara gwaltu

przez EmInQu 12 gru 2014, 16:24
zagubionapwr napisał(a):Chce mi sie wyć!!!! Doprowadza mnie to do szaleństwa!! Chce krzyczeć, kopać, płakać. chce nie czuć. Chce brac ...

Nie chciałabyś nic nie czuć. To wbrew pozorom nie jest wcale takie korzystne.
Zrób to, o czym pisałyśmy na pw, a będzie z pewnością Ci lżej niż dotychczas. Tkwienie w miejscu jeszcze bardziej wciśnie Cię w dno. Powodzenia. :smile:
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

ofiara gwaltu

przez Niete 13 gru 2014, 00:27
EmInQu, nie generalizowałbym tak, ale fakt że lepiej wyszukać kogoś odpowiedniego dla zagubionapwr by otrzymała wsparcie.
Co do policji to dobrze wiem jak wyglądają procedury i jak to działa, ale nie popuściłbym temu gościowy zwłaszcza jak cały czas nęka, bo aż by się we mnie gotowało by go capnąć.
Niete

ofiara gwaltu

przez zagubionapwr 13 gru 2014, 17:46
Znowu zaczynam wpadać w błędne koło. Alkohol na pewno jest nie rozwiązaniem.

ofiara gwaltu

przez warrior11 13 gru 2014, 18:47
zagubionapwr, dokładnie,alkohol to nie jest rozwiązanie,to ucieczka donikąd
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

ofiara gwaltu

przez zagubionapwr 13 gru 2014, 19:09
A jdnak to robie. uciekam w alkohol i narkotyki.

ofiara gwaltu

przez warrior11 13 gru 2014, 19:44
zagubionapwr, czemu to robisz?
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

ofiara gwaltu

przez zagubionapwr 14 gru 2014, 15:11
warrior11, odskocznia od życia.

ofiara gwaltu

przez annabel 14 gru 2014, 21:58
wiem co czujesz i wiem ze nie chcesz iść na terapie ale chcem ci jakoś pomuc spróbuj napisać list wiem ze prubawałaś ale wtedy miałaś świadomość ze go komuś pokarzesz a spróbuj napisa list tylko dla siebie a potem go spal poczujesz się trochę lepiej ja tak zrobiłm ale to terapełtka mi powiedziała słuchałam też muzyki która ma ci wprawić w trans to wygląda tak ze ktoś mowi ci co masz robić odpręż się to się odprężasz weż głęboki wdech to go bierzesz to się nazywa JACEK ZAWOCKI MAGIA RELAKSU polecam poczujesz się lepiej te agranie jest długie ale bardzo mądre pouczające i bardzo się przy tym odprężysz tylko niemoe ci nikt przeszkadzać pozdawiam mam nadzieje ze pomogłam w jakiś sposób odezwij się czy podziałało

-- 14 gru 2014, 21:00 --

nie będę ci pisać o policji ze masz to zgłosić bo sama tego nie zrobiłam ale postaraj się to zrobić

ofiara gwaltu

przez zagubionapwr 15 gru 2014, 22:23
annabel, dzięki za radę. jak Znajdę chwilę to przesłucham :)

Sortuj wg