ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 sty 2014, 07:04
adina, myślę, że i programy niewiele tu zdziałają. Większość pedofilów chodzi sobie wolno, bo ich ofiary są zbyt przerażony, by mówić...

Anetixi, pod tą blokadą są uczucia. I coś mi się wydaję, że to, co blokujesz jest kluczem do tego, żebyś poczuła się lepiej. Dlatego się nie poddawaj i próbuj do tego dotrzeć...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez mikra78 03 sty 2014, 14:26
Anetixi napisał(a):Dorotk@ u mnie to z emocjami wogóle jest dziwnie bo nic nie czuję.Jestem taka jakby zablokowana. Terapeutka próbuje dojść dlaczego. Ja chyba wiem,że to może mieć z tym związek.. Ale byłam głupia,że go nie odpychałam.. Gdyby nie pielęgniarka mogłoby zajść to dalej...

Sama dobrze wiesz, że to zdarzenie Cię "uwiera", że Cię w postępach terapii blokuje. Absolutnie koniecznie opowiedz o nim swojej terapeutce. Nie pogrywaj własnym życiem i nie próbuj rozwiązać sama problemu, szczególnie, że masz przy sobie kogoś ( terapeutkę), kto próbuje Ci pomóc.
mikra78

ofiara gwaltu

przez Dorotk@ 04 sty 2014, 00:55
Anetixi napisał(a):Ja chyba wiem,że to może mieć z tym związek.. Ale byłam głupia,że go nie odpychałam.. Gdyby nie pielęgniarka mogłoby zajść to dalej...

Bo ta blokada ma z tym związek. I wcale nie byłaś głupia, że go nie odpychałaś. Sytuacja była dość skomplikowana. Podobał Ci się, pragnęłaś jego uwagi, może też bliskości, a że dało się ją osiągnąć tylko w ten sposób...

Piszę tak, bo przeżyłam coś podobnego. Byłam nawet w podobnym wieku. Też mogę powiedzieć, że u mnie mogłoby się skończyć wymuszonym stosunkiem, gdyby nie "coś". Też potem przez długi czas traktowałam to wszystko jako "nic". Nic się w końcu nie stało, nie ma się czym martwić. Tak w sobie zdusiłam uczucia z tym związane, że znalazłam inne powody, by go móc nienawidzić.

Taka mała sugestia z mojej strony: może ta cała blokada bierze się ze strachu, że terapeuta Cię obwini za brak reakcji (np. że sama go wpuściłaś do pokoju itp.)? Ja tak miałam i właściwie mam ciągle chociaż wiem, że nie powinnam myśleć w ten sposób.

Powiedz koniecznie terapeucie. Nie męcz się z tym. Nie popełniaj moich błędów.
Odkąd życie podcięło mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez zuza123 04 sty 2014, 02:19
dziewczyny, mialyscie tak jak ja mam teraz, ze wkurza was kazde zainteresowanie mezczyzny lub dwuznaczny tekst? mnie napawa to ogromnym wstretem i wscekloscia, ostatnio pisalam z kolega ze szkoly sredniej a on zszedl na temat flirtu i zaczal walic teksty, ze idzie sie kapac, czy pojde z nim, czy go umyje, nie powiem gdzie, natychmiast zakonczylam rozmowe, z tym ze przed doswiadczeniem przemocy machnela bym reka i na odpieprz cos odpowiedziala zalotnego a nastepnie splawila ze ide spac czy cos, ale w mojej sytuacji poczulam wielki wstret i agresje. To tylko przyklad, mam tak w obliczu wielu podobnych sytuacji np kiedy zdaje sobie sprawe, ze podobam sie jakiemus mezczyznie...a wiec, ma ktoras z Was podobnie?

ofiara gwaltu

przez comatom 04 sty 2014, 09:23
Paletka napisał(a):ja bym chciała żeby gwałcicieli (tych, ktorzy jest na 100%pewne ze zgwalcili) kastrowali ale nie tylko chemicznie. chcialabym zeby wycinali im jądra i obcinali penisa,żeby wystawał im tylko cewnik,jakas rurka do robienia siku.albo nawet nie , mogliby miec cewnik zalozony bezposrednio do pecherza i chodzic z takim workiem do zbierania moczu. chcialabym zeby mieli na czole i w innych miejscach wytatuowane GWAŁCICIEL w różnych językach coby każdy wiedział z kim ma do czynienia i go unikał. chciałabym żeby nie mogli chodzić do psychologa,żeby w ogóle najlepiej nie mogli korzystac z rzadnego państwowego lekarza,ani innej spoleczej opieki. chcialabym zeby zabierano im majątek i przekazywano na jakis szlaechetny cel. chcialabym zeby z tym tatuazem musieli blagac ludzi o pomoc na ulicy bo inaczej by zdychali na ulicy bez pomocy lekarskiej ani panstwa.pozbawieni calego majatku i przywlejow dostawali by powiedzmy 100 zlotych miesiecznie zeby przezyc na ulicy i meczyc sie w takim stanie jak najdluzej
no najlepiej tez zeby nie mogli popelnic samobojstwa, no ale tego sie nie da kontrolowac. a szkoda.

a gwałciciele dzieci musieli by dodatkowo chodzic z flagą w tyłku :twisted:

jestem za!!!!!
comatom

ofiara gwaltu

przez Artemizja 14 sty 2014, 17:26
dziewczyny, mialyscie tak jak ja mam teraz, ze wkurza was kazde zainteresowanie mezczyzny lub dwuznaczny tekst?
Był czas, że doprowadzało mnie to do szału. W tej chwili budzi to jedynie moją niechęć i sprawia, że staram się z osobami, które zachowują się w ten sposób mieć jak najmniej do czynienia. Nie omieszkuję również mówić, co sądzę o jakichś dwuznacznych tekstach...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez julia62 02 lut 2014, 01:09
hej
jestem ofiara molestowania przez członka rodziny. Trwało to wiele lat, prawie całe moje dzieciństwo. Ciężko jest o tym pisać tym bardziej że nikt oprócz przyjaciółki o tym nie wie.Strach sprawia że nie jestem wstanie powiedzieć o tym np rodzicom. Boję się przyszłości, tego że nigdy nie będę potrafiła żyć normalnie. Nienawidzę mężczyzn, nie ufam obcym. Wiem że powinnam coś z tym zrobić ale nie wiem.. nie potrafię.. jak sobie z tym radzić? przecież nie zapomnę

ofiara gwaltu

przez sailorka 02 lut 2014, 01:29
Julia62 proponuję działać dwukierunkowo: iść do psychologa i poszukać bezpłatnych porad prawnych. Może spróbuj znaleźć w necie fundację czy inną organizację, która pomogą osobom w Twojej sytuacji, udziela porad prawnych itd. Możesz też po prostu znaleźć telefon do bezpłatnych porad prawnych.

Nie wiem, ile masz lat, ale co do rodziców i rodziny w ogóle, to na Twoim miejscu chyba bym im tak od razu nie powiedziała. Mogą zareagować w sposób, który Ci się nie spodoba, zwłaszcza że skrzywdził Cię ktoś z rodziny. Najpierw ogarnij prawnika i psychologa. Jak już znajdziesz wsparcie z zewnątrz i poczujesz się trochę pewniej, możesz spróbować powiedzieć o tym rodzicom.
Cześć, jestem czubkiem

ofiara gwaltu

przez julia62 02 lut 2014, 01:49
wiem że powinnam gdzieś to zgłosić ale mam dopiero 18 lat boję się tego wszystkiego. Nie potrafię wyobrazić sobie reakcji mojej rodziny. Myślałam że sama dam sobie radę jakoś normalnie żyć ale chyba nie jest to możliwe. Boję się tego że psycholog będzie mnie namawiał do wyznania wszystkim prawdy a ja bym tego nie zniosła. może z czasem jednak jakoś będę potrafiła z tym żyć

ofiara gwaltu

przez małpka bubu 02 lut 2014, 08:55
julia, jesteś pełnoletnia, niby dlaczego rodzina miałaby wiedzieć o tym? przytulam!

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

ofiara gwaltu

przez sailorka 02 lut 2014, 14:43
Jedna z większych organizacji pomocy: http://www.cpk.org.pl/
Cześć, jestem czubkiem

ofiara gwaltu

przez holi 02 lut 2014, 21:27
julia62 napisał(a):Boję się tego że psycholog będzie mnie namawiał do wyznania wszystkim prawdy a ja bym tego nie zniosła.

A dlaczego miałby Cię do tego namawiać?? Wcale nie musisz tego wszystkim ogłaszać. Nie duś tylko wszystkiego w sobie. Nniezbędny jest psycholog. Sama tego nie udzwigniesz.
Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 02 lut 2014, 23:12
julia62, im dłużej będziesz zwlekała z poproszeniem o pomoc, tym będzie gorzej. To nie o Twoją rodzinę tutaj chodzi, ale o Ciebie. I jeśli czegoś z tym nie zrobisz, to będzie się to za Tobą ciągnąć przez całe życie. Wierz mi, wiem, co mówię, bo popełniłam ten błąd...

Administrator

ofiara gwaltu

przez julia62 03 lut 2014, 12:12
to wszystko i tak będzie się za mna ciągnąć do końca. Nie wierze w to że ktoś będzie mi wstanie pomoc. Jestem tak zamknięta w sobie że obecnie nie potrafię z nikim o tym rozmawiać.

Sortuj wg