ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez endofhope 08 mar 2013, 23:16
Ten na avatarze, nie jest mój, ale mam identycznego. Jak rozgryzę jak wkleja się zdjęcia na forum to pokażę.
Lilith, jakbyś kiedyś miała życzenie pojeździć w terenie, to zapraszam serdecznie, bo bywam u znajomego w Krośnie Odrzańskim.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 08 mar 2013, 23:22
endofhope, w tej chwili mieszkam już w zachodniopomorskim, więc dość daleko. Ale dzięki za zaproszenie ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez endofhope 08 mar 2013, 23:32
Lilith napisał(a):endofhope, w tej chwili mieszkam już w zachodniopomorskim, więc dość daleko. Ale dzięki za zaproszenie ;)

Też bywam, ale rzadziej :D
Jednak się opiłem, bo fajną fotkę znalazłem :P

Obrazek

-- 08 mar 2013, 22:36 --

Lilith, doradź mi - może tą dać na avatar? :mrgreen:

-- 08 mar 2013, 22:53 --

Albo ten
Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez Artemizja 09 mar 2013, 21:43
endofhope, ten, który masz obecnie podoba mi się najbardziej ;) To tak na marginesie, bo zaczynamy odchodzić od tematu...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez endofhope 09 mar 2013, 22:02
Lilith napisał(a):...zaczynamy odchodzić od tematu...

Fakt, z jednej strony wydaje się, ze dobrze czasem trochę rozluźnić atmosferę, ale egoistycznie potraktowałem ten wątek jak by był tylko mój :/
Mam nadzieje, ze nie urazilem nikogo. Forum, to dla mnie nowosc, nie obyty jestem.
Wybaczcie polskie znaki, ale pisze z telefonu, a on ma swoje zasady i nie pogadasz.

ofiara gwaltu

przez siostrawiatru 09 mar 2013, 22:05
endofhope napisał(a):
Lilith napisał(a):endofhope, w tej chwili mieszkam już w zachodniopomorskim, więc dość daleko. Ale dzięki za zaproszenie ;)

Też bywam, ale rzadziej :D
Jednak się opiłem, bo fajną fotkę znalazłem :P

Obrazek

-- 08 mar 2013, 22:36 --

Lilith, doradź mi - może tą dać na avatar? :mrgreen:

-- 08 mar 2013, 22:53 --

Albo ten
Obrazek

No proszę, widzę kolega z moich klimatów :mrgreen: Tyle , że ja na jednośladzie w błotko wjeżdżam.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

ofiara gwaltu

przez Artemizja 09 mar 2013, 22:33
endofhope, off-top czasami też się przydaje, ale w takich tematach staramy się go ograniczać. Są one trudne i staramy się aby osoba, która czyta wątek z zewnątrz, znalazła konkretne informacje, których może szukać. A jeśli chcesz popisać o luźniejszych rzeczach, to zapraszam również do innych wątków ;)

Administrator

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 13 mar 2013, 22:39
kiedy w końcu będzie lepiej, kiedy przestanie tak strasznie boleć :(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 14 mar 2013, 11:07
dlaczego-ja?, to musi potrwać :( Potrzebne jest bardzo dużo czasu, żeby coś z tym zrobić. Domyślam się, że chciałabyś od razu przeskoczyć do etapu, kiedy będzie lepiej, ale tak się nie da :( To trzeba przeżyć i nie ma określonych ram czasowych. Wszystko zależy od osoby, kwestia indywidualna kto i ile potrzebuje czasu. Pozwól sobie na przeżywanie bólu, smutku, złości i całej masy innych uczuć. Masz do tego prawo...
Przyjdzie czas, że powolutku zaczniesz odczuwać ulgę. Najpierw to będą tylko przebłyski, później coraz dłuższe chwile. To zawsze będzie bolało, zawsze będzie raną, ale można się z tą raną nauczyć żyć, żeby tak bardzo nie przeszkadzała. Na wszystko potrzeba jednak czasu. Nie można tego przyspieszyć, choć bardzo by się chciało :(

Administrator

ofiara gwaltu

przez legero 14 mar 2013, 15:38
endofhope przeczytalam twoja historię i chcialam ci dac, nie wiem, moze otuchy troszke. Moj maz byl molestowany, na szczescie nie zgwalcony ale molestowany i pomimo to nadal o tym pamieta a minelo juz z 25lat od tego wydarzenia. niestety pewnie w jakims stopniu odbija sie to na naszym wspolzyciu i choc nie wykazuje obajwow impotencji to jednak nie jest w pelni chetny do tego. Chcialam ci napisac, ze on pomimo tych przezyc, nie mysli o tym, zyje ponad to. Plec zgwalconej osoby nie ma znaczenia ( ja rowniez bylam gwalcona w wieku lat 7-9 - stracilam wtedy dziewictwo) ale mysle, ze dla faceta jest to mimo wszystko duzo wieksza trauma niz dla kobiety, bo kobiety sa silniejsze psychicznie. Mysle, ze i Tobie uda sie zaczac zyc ponad tym. miales pecha, trafiles na zla kobiete. poza tym tobie jest latwiej, bo my jako kobiety narazone na ponowny gwalt jestesmy ciagle ( ja mam leki do tej pory) a ty juz jestes doroslym, swoja droga przystojnym, facetem, ktory sobie krzywdy zrobic nie da. psycholog, dobry psycholog, pomoze ci zaczac budwac na tym doswiadczeniu stabilny system wartosci. to jest mozliwe do wykonania, tylko musisz chciec.
firma sie sypie, bo ty sie sypiesz. ciezko ogarnac wszystko naraz. ale teraz nadszedl czas, zebys pomyslal co jest wazniejsze, co mozesz uratowac jeszcze a czemu pozwolic sie rozwalic i odejsc w przeszlosc. nie masz wplywu na przeszlosc, jej juz nie zmienisz, fakt uksztaltowala ciebie na terazniejszosc ale jest tez trampolina w przyszlosc. odbij sie i lec, duzym susem, bo dwoma malymi przepasci nie pokonasz :) poprostu zacznij zyc terazniejszoscia i mysl o przyszlosci.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 16 mar 2013, 10:39
endofhope, jak się miewasz?

Administrator

ofiara gwaltu

przez małpka bubu 16 mar 2013, 11:46
http://seksualnosc-kobiet.pl/problemy/p ... omoc_sobie

odnośnie tych sesji opieki opisanych w artykule... ostatnio takiej doświadczyłam, nieplanowanej - za dużo informacji dostałam o tym kuzynie który próbował... od kuzynki, nieświadomej co jest grane... przy niej ledwo się trzymałam, kwaśne miny zwalałam na karb wyjątkowo bolesnego okresu a jak pojechała wybuchłam, pół dnia atak paniki, płacz... zawinęłam się ciasno w kokonik z koca, a jak narzeczony wrócił z zakupów płakałam, wyklinałam... a on mnie trzymał za rękę, głaskał... musiałam się wyryczeć; po takiej sesji odżyłam...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

ofiara gwaltu

przez endofhope 18 mar 2013, 04:06
Lilith, witaj! Dziękuję, że pytasz. Umówiłem się na terapię, w czwartek 21.03 mam pierwsze spotkanie. Ogólnie mój nastrój jest bardzo "sinusoidalny". Czasami jestem bardzo optymistyczny, planuję kolejne dni, tygodnie, żeby za chwilę gwałtownie spaść w dół. W poprzedni weekend pojechałem w Pieniny do znajomego, bardzo miło spędziłem czas, w poniedziałek byłem u Pani psycholog, bardzo mnie podbudowała, ale we wtorek rano mój "kochany tatuś" tak mnie dobił, że po kilku godzinach bezczynnego siedzenia w miejscu wziąłem kanister z benzyną i chciałem spalić wszystko co moje i uciec jak najdalej. Na szczęście jakaś część mnie wiedziała, że to przejściowe, że przecież "DAM RADĘ!". Ale tego dnia nie mogłem znieść tego jak się czułem i zeżarłem całe opakowanie psychotropów - pomyślałem - niech się dzieje co chce...
Uśpiło mnie to na ponad 30 godzin, poza tym innych powikłań nie było...
Od czwartku sinusoida idzie w górę.
Lilith, avatar - mega - w skali 1-10 daję 20 ;)

-- 18 mar 2013, 03:29 --

siostrawiatru, aleś narobiła ;) Obudziłaś mi uśpioną miłość do jednośladów.
-- 18 mar 2013, 03:36 --

legero, dzięki za te słowa. Ja z potencją nie miałem nigdy problemów ;)
Żona mnie tak zaczęła nazywać, bo według niej - facet powinien na sam widok kobiety, niezależnie od nastroju, pory dnia i nocy być napalony, w pełnej gotowości "na baczność" i nie może nie mieć ochoty :mrgreen:

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 18 mar 2013, 20:52
spotkałam GO wczoraj, wszystko z czym do tej pory zdołałam się pogodzić wróciło ze zdwojoną siłą, nie wiem co robić myślałam że to już koniec ale jego widok zawalił ten kawałeczek świata który zdołałam odbudować :(

Sortuj wg