ofiara gwaltu

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 27 lut 2013, 23:50
Sorrow, też bym chciała to wiedzieć i to bardzo :(

ofiara gwaltu

przez Sorrow 28 lut 2013, 03:07
dlaczego-ja? napisał(a):Sorrow, też bym chciała to wiedzieć i to bardzo :(

Najprawdopodobniej wynika to z ich rasowej niższości.

ofiara gwaltu

przez Artemizja 28 lut 2013, 11:17
Najprawdopodobniej wynika to z ich rasowej niższości.
Raczej bym powiedziała, że z poczucia wyższości nad drugim człowiekiem, chęci dominacji i roszczenia sobie prawa do "używania" cudzego ciała wedle własnego kaprysu...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 03 mar 2013, 21:48
Hej
Byłam u psychologa, to było straszne
Ale gorsze jest to że mój chłopak myśli, że po jednej wizycie będzie od razu lepiej, pyta czy mi pomogło
Jak powiedziałam że na razie nie, że czuję się strasznie, to on że czy warto iść jeszcze raz :(
jak mam mu powiedzieć, że po jednej wizycie nie może być lepiej? :(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 mar 2013, 21:54
dlaczego-ja?, wiem, że to wszystko jest bardzo trudne :( Ważne jednak, że się odważyłaś. Powiedz Mu po prostu to, co napisałaś tutaj. Na pewne rzeczy potrzeba czasu, bardzo dużo czasu i jedna wizyta na pewno nie pomoże...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 03 mar 2013, 22:14
Lilith, jest mi wstyd rozmawiać z nim na ten temat, wstyd że chodzę do psychologa, czuję się z tego powodu gorsza :(

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 mar 2013, 22:18
dlaczego-ja?, nie masz się czego wstydzić, choć wiem, że to łatwo napisać, a w rzeczywistości odczuwa się coś innego. Z czasem jednak, z pomocą psychologa może Ci się uda dojść do tego, że to nie Tobie powinno być wstyd, bo to nie Ty zrobiłaś coś złego...

Administrator

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 03 mar 2013, 22:22
Lilith, wiem o tym, ale ta rozmowa opowiadanie o tym, sprawia, że nie mogę spojrzeć ludzią w oczy, że najchętniej zapodła bym się pod ziemie ze wstydu. Czemu tak jest, czemu się tak strasznie boje i wstydzę o tym mówić?

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 mar 2013, 22:28
dlaczego-ja?, to niestety reakcja po tym, co zaszło. Opowiadasz o bardzo intymnej sprawie, traumie i jest to niewyobrażalnie trudne. Ktoś Cię skrzywdził i nie dość, że cierpiałaś wtedy, to cierpisz nadal i wstydzisz się, domyślam się, że czujesz się też winna...to jeszcze potrwa...może jednak dzięki pomocy psychologa uda Ci się to wszystko zrozumieć, jakoś poukładać i przede wszystkim- przestać odczuwać winę i wstyd...

Administrator

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 03 mar 2013, 22:31
Lilith, chciała bym tego bardzo, ale jak na razie jest to dla mnie nie wyobrażalne

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 mar 2013, 22:32
dlaczego-ja?, wiem :( Też to niestety przechodziłam :(

Administrator

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 03 mar 2013, 22:33
czasami tak bardzo bym się chciała do kogoś przytulić, i sobie popłakać, ale nawet płakać przy kimś jest mi wstyd:(
a o tym co się stało wiem tylko mój chłopak, który mówi, że rozumie itp ale wydaje mi się że wiecznie czekać nie będzie :(

-- 03 mar 2013, 22:34 --

Lilith, jak sobie z tym dałaś radę?

ofiara gwaltu

przez Artemizja 03 mar 2013, 22:36
dlaczego-ja?, ale Ty nie możesz się do niczego teraz zmuszać, bo może to być dla Ciebie kolejną traumą. Pochodź trochę do psychologa, zobaczysz jak będzie. Wiem, że czasami chciałoby się do kogoś przytulić, ale nawet sam dotyk jest trudny :(

Administrator

ofiara gwaltu

przez dlaczego-ja? 03 mar 2013, 22:38
Lilith, czuję się z tym wszystkim taka sama :( czuję, że nikt mnie nie rozumie :( nie lubie gdy słyszę wiem co czujęsz lub rozumie Cię:(

Sortuj wg